Saltar al contenido

Jak používat nástroj kapátko 3D materiálu ve Photoshopu?

8 de agosto de 2022

Photoshop je velmi užitečný program v oblasti fotografování a úprav obrázků, který se řadí mezi nejpoužívanější. Toto se skládá z a spousta nástrojů se specifickými funkcemi, které jsou nutné pro zvládnutí grafických úprav. Proto je důležité vědět, jak používat nástroj kapátko 3D materiálu ve Photoshopu.

Photoshop sice nemá jako hlavní funkci 3D úpravy, ale díky tomu, že obsahuje výkonné a specializované nástroje, lze dosáhnout kvalitní práce ve třech rozměrech. Nástroj kapátko 3D materiálu ve Photoshopu je velmi užitečný přidejte textury a barvy k objektům a dosáhněte optimální povrchové úpravy ve Photoshopu.

Na druhé straně můžete vždy otevřít nebo upravit soubory PSD bez aplikace Photoshop, abyste zlepšili dokončení procesu.

Nástroj kapátko ve Photoshopu

Je to další z mnoha, které jsou umístěny v nabídce možností programu, takže byste měli vždy vědět, jak používat panel nástrojů Adobe Photoshop.

Nástroj kapátko má funkci interpretace barvy obrázku a jeho replikace pro použití v jiných nástrojích. Pouze s použitím kliknutí v oblasti, kam chcete barvu zkopírovat, to udělá své.

Při výběru barvy pomocí tohoto nástroje je tato umístěna ve voliči barev výše než druhý. Zvolená barva zůstane dostupná všem ostatním nástrojům které používají barvu.

Když je vybrán nástroj kapátko, na horní liště se zobrazí položky nastavení pro kapátko. Zde můžete upravit velikost vzorku, kterou vybere. Pokud vyberete lištu «velikost vzorku» objeví se různé přednastavení oblasti, kterou nástroj zabere.

Kroky k použití nástroje kapátko 3D materiálu ve Photoshopu

Mějte na paměti následující neznámé: co to je, k čemu je Adobe Photoshop a jaké jsou jeho nástroje? A pokud jsou ohlasy převážně pozitivní, pak jste na správné cestě.

Photoshop při otevření trojrozměrného souboru nebo vytvoření z programu přejde do specifické nabídky, ve které nabízí možnost importu a animovat 3D objektypřidat osvětlení a textury, mimo jiné funkce.

Nástroj kapátko 3D materiálu ve Photoshopu je vypnutý, dokud není aktivována 3D pracovní oblast. Normálně, když je jeho ikona stisknuta dlouhým kliknutím v nabídce, Nástroj kapátko 3D materiálu bude neprůhledný a neumožní jeho výběr.

Povolte 3D pracovní prostor ve Photoshopu

3D funkce nejsou normálně aktivní, pro pokračování v jejich používání musíte vybrat záložku “Okno“, se kterým se zobrazí nabídka a poté musíte kliknout na možnost “3D“.

Lze ji také aktivovat dvojitým kliknutím na ikonu 3D vrstvy, která je reprezentována pravoúhlým hranolem a nachází se v panelu vrstev. Další metodou je otevření „Okno“ poté vyberte možnost „Pracovní prostor“ a nakonec klikněte na „Pokročilé 3D“.

3D nástroje ve Photoshopu

V této nové pracovní oblasti budou aktivovány specifické nástroje pro manipulaci s modely ve třech rozměrech. Některé nástroje představí různé funkce, které zcela změní jejich použití v rámci programu. Aby jeho používání může být matoucí.

  nástroj kapátko

V levém dolním rohu se zobrazí panel se třemi možnostmi, které fungují pro ovládání pohybu v projektu, ty jsou velmi důležité, protože v normálním zobrazení Photoshopu je pohyb jiný a jednodušší.

Nástroj kapátko 3D materiálu ve Photoshopu

S ohledem na předchozí kroky můžete přistoupit k výběru Nástroj kapátko 3D materiálu ve Photoshopu. Protože se 3D oblast aktivuje pouhým výběrem ikony na panelu nástrojů, 3D kapátko se aktivuje automaticky.

Jeho funkce je prakticky stejná s tím rozdílem, že je 3D, že umí vybírat textury. Také kliknutí pravým tlačítkem myši vyvolá a podokno úprav vlastností obrazu.