Saltar al contenido

Jak používat jiný antivirus spolu s Windows Defender ve Windows 10?

1 de agosto de 2022

Windows Defender pro Windows 10 je výkonný antivirus se stejnou váhou jako Avast nebo AVG jak v účinnosti, tak ve funkčnosti. Dříve to nebylo spolehlivé k ochraně počítače byl vždy použit jiný antivirus. Nyní však můžete mít dva, víte Jak používat jiný antivirus společně s programem Windows Defender ve Windows 10.

Přestože Windows Defender je podle odborníků a několika důležitých názorů dostačující (Windows Defender si můžete stáhnout a používat i offline, což jiné antiviry neumožňují), mnozí stále preferují jiné služby před integrovanou. Ale Windows Defender má možnost být povolen v pasivním nebo aktivním režimu a pracovat společně s jiným antivirem. Co to generuje Windows Defender použít určité akce, které mohou obejít nainstalovaný externí antivirus.

Co je třeba porozumět používání jiného antiviru společně s programem Windows Defender v systému Windows 10

Existují různé režimy, do kterých lze program Windows Defender umístit z určitých příčin. Tyto režimy jsou aktivní, pasivní, automatické vypnutí a EDR v blokovém režimu.

Windows Defender bude v aktivním režimu, pokud nebude nalezen nebo zjištěn žádný jiný bezpečnostní software. V tomto režimu bude provádět ochranu v reálném čase, skenování souborů, nápravu hrozeb a aplikovat aktualizace virové databáze.

Pokud je detekován jiný antivirový program, přejde do režimu automatického zakázání. Protože v prvním případě mohou dvě aktivované ve stejnou dobu generovat chyby, poruchy a spotřebu zdrojů, což snižuje výkon počítače.

V případě, žeNainstalovaný antivirový systém je kompatibilní s Microsoft Defender ATP, Windows Defender se přepne do pasivního režimu. V tomto režimu neopravuje hrozby, ale analyzuje a vytváří o nich zprávy na počítači.

Konečně, je EDR v režimu blokování aktivováno který je umístěn jako sekundární antivirus, ale provádí opatření skenování, opravy hrozeb a aktualizací. Přestože však nemá ochranu v reálném čase, je nejlepší možností použít společně s Windows Defender ve Windows 10 jiný antivirus

Kroky k použití jiného antiviru spolu s programem Windows Defender v systému Windows 10

Ačkoli může být užitečné mít dva antiviry, je důležité mít na paměti, že Windows Defender na ochranu počítače stačí a na rozdíl od jiných antivirů téměř nespotřebovává žádné prostředky.

Chcete-li použít jiný antivirus společně s Windows Defenderem ve Windows 10, musíte jít do nastavení. To se provádí vložením «Windows Defender» v liště vyhledávání aplikací a výběrem «Ochrana před viry a hrozbami.» Otevře se hlavní okno nastavení programu Windows Defender, ve kterém jej můžete vypnout nebo zapnout.

V tomto okně můžete vidět, který je externím poskytovatelem antivirového programu, a zobrazí se, zda jsou vyžadovány důležité akce, a také dá možnost tento antivirus přímo otevřít.

Pokud je zcela spuštěn, zobrazí se «Možnosti antivirového programu Windows Defender», mělo by se kliknout. Dále se zobrazí možnost, která bude mít přepínač pro její aktivaci.

Tato možnost umožňuje Windows Defender provádět pravidelné kontroly, i když je nainstalován a spuštěn jiný antivirus. Přepínač musí být aktivován kliknutím na něj. Dále se zobrazí potvrzovací okno, které je nutné přijmout, aby bylo možné jej aktivovat.

Nakonfigurujte program Windows Defender

Po aktivaci se v předchozí nabídce objeví dvě nové možnosti. Měli byste hledat možnost «Spravovat nastavení» a klikněte na něj. Tím se dostanete k řadě možností, které lze povolit, aby program Windows Defender použil své funkce nebo ne. Je třeba poznamenat, že možnost „Ochrana v reálném čase“ nemusí být dostupná, protože ji jiný poskytovatel antivirového programu nepodporuje.

okna bílé bezpečnostní okno

Pamatujte, že pokud vám z nějakého důvodu tento chránič přestane vyhovovat, můžete antivirus Windows Defender kdykoli aktivovat nebo deaktivovat.

Tím posledním dnešní vysvětlení končí, nicméně doporučujeme vyhledat, jak nainstalovat bezplatný antivirus na můj notebook nebo PC? A jaké jsou nejlepší bezplatné a placené antiviry? Takže víte, kde hledat.