Saltar al contenido

Jak používat funkci SUMPRODUCT v Excelu k počítání a sčítání podle rozsahů

21 de agosto de 2022

Snadná manipulace s excelovými tabulkami z něj dělá nejoblíbenější software svého druhu na trhu. Díky obrovskému množství funkcí jej preferují velké i malé společnosti.

Excel je nejrozšířenějším spojencem účetních pro výpočet a evidenci tržeb. Používá se také denně pro tak jednoduché operace jako sčítání a odčítání když chceme mít uspořádané denní účty příjmů a výdajů. Stažením Excelu z jeho webových stránek budete mít vynikajícího pomocníka pro provádění finančních výpočtů, evidence a statistických analýz.

Jaké vzorce musím počítat a sčítat podle rozsahů v buňkách Excelu?

V Excelu existuje několik vzorců pro počítání a sčítání. Tento program může fungovat jako jednoduchá kalkulačka. Nicméně, když je množina čísel velká doporučuje se použít vzorec „SUM“. Například zadání „= SUM(A2:A6)“ bude mít nižší pravděpodobnost chyby, pokud přidáte buňku po buňce „=A2+A3+A4+A5+A6“. Chcete-li vytvořit tento vzorec, postupujte takto:

  1. Do buňky zadejte „=SUM“ a za ním úvodní závorku.
  2. Přidejte A2:A4, což je první rozsah nebo argument vzorce.
  3. Následující rozsah oddělte čárkou.
  4. Přetažením druhého argumentu vyberte buňky.
  5. Zakončete závorkou a stiskněte „enter“.

Se vzorcem ‘=SOUČETOVÝ PRODUKT(A:A,B:B)’

Tento vzorec se běžně používá, když je vyžadováno rychlé počítání. počet záznamů v databázi které odpovídají určitému období, jako je počet záznamů po měsících, které jsou stanoveny pro počítání nebo přidávání buněk v Excelu. Tato funkce v zásadě přebírá pole hodnot, násobí prvky dohromady a poté tyto produkty přidává k výstupu výsledku.

zadávání vzorců v excelu

Se vzorcem =SUMPRODUCT(((Tabulka1[Fecha])+ (tabulka 2[Mes]))*(Stůl 1[Agente]=B8)

Tento vzorec má funkci vrácení čistých hodnot tržeb uskutečněných agentem, kde jsou určeny celkové hodnoty výdajů uskutečněných tímto agentem. K tomu musíte použít a standardní excelová tabulka se strukturovanými odkazy místo rozsahů. Zde jsou uvedeny údaje o rozsahech prodejů, výdajů a agentů se jmény. Vzorec vrátí součet všech prodejů a výdajů za agenta uvedeného v buňce B8.

Jak poznáte, že vzorce, které používáte s funkcí SUMPRODUCT, dopadly správně?

Když je problém se vzorci Excel vyvolá chybovou zprávu. Když se to stane, je to proto, že Excel nemůže pochopit, co se snažíte udělat. V tomto chaosu je nejlepší začít znovu. Nejjednodušší způsob je vybrat přijmout v okně zprávy nebo stisknout „esc“. Excel vás přenese na chybný vzorec, který bude v režimu úprav a část obsahující problém bude zvýrazněna.

Pokud nevidíte důvod chyby, stiskněte znovu ‘esc’ nebo zrušte na řádku vzorců a ukončete režim úprav. Můžeš použijte kontrolní seznam která vás zavede k možné příčině, jako jsou chyby při přidávání záporných hodnot v Excelu, chyby propojení vzorců, nezpracovaná čísla, nesprávná syntaxe argumentů a další.

Z Excelu na mobilu

Excel je k dispozici na mobilních zařízeních Android a iOS. Funkčnost programu však bude záviset na operačním systému vašeho mobilního telefonu. Kromě aplikace kompatibilní s Excelem doporučujeme ke sdílení souborů použijte svůj e-mail. Řešením však může být využití služeb online úložiště.

Pokud má váš telefon nainstalovaný systém Windows, Microsoft Office Mobile vám umožní prohlížet a upravovat tabulky a vytvářet nové dokumenty aplikace Excel. Pokud váš mobil tuto aplikaci nepodporuje, můžete Stáhněte si Documents To Go což je docela notoricky známý prohlížeč a editor Excelu. Můžete se také rozhodnout pro sadu QuickOffice Connect Mobile Suite, která má verze kompatibilní se systémy Android a Apple.

Vyskytnou se však určitá omezení, protože jeho složitost neumožňuje plný přístup k jeho funkcím. Věci jako přidávání nebo počítání buněk stejné barvy a další akce na vysoké úrovni budou omezeny pamětí nebo výkonem vašeho zařízení.

pomocí vzorců ve funkci s mobilem

S Excelem na počítači

Váš počítač je nejlepší zařízení pro spouštění Excelu. Nejprve je velmi důležité, abyste měli originální licenci od společnosti Microsoft, abyste si mohli tento program stáhnout zdarma. To zaručí jeho optimální výkon. Budete mít přístup ke všem dostupným aktualizacím a také informacím o novinkách, které jeho nové verze nabízejí.

Navíc vám Excel nabízí online verzi, kterou si nemusíte stahovat do PC a zabírá místo, které je nutné pro jiné vaše aplikace. Používáním Excelu online máte přístup ke všem funkcím jeho původní verze. Také, že můžete využít výhod cloudové úložiště a možnost spolupracovat v reálném čase s ostatními uživateli při hledání návrhů a doporučení pro správu vaší tabulky.