Saltar al contenido

Jak používat funkci PMT v Excelu pro výpočet splátek úvěru

17 de julio de 2022

Funkce «Platba», známá také jako «PMT» je vzorec, který je součástí finanční části excelových tabulek, která, jak naznačuje její kategorie, je zodpovědná za pomoc při provádění operací pro ekonomické účely pro správu konkrétní služby resp. množství.

V případě PMT bylo jeho vytvoření vyvinuto k určit částky a splátky potřebné k financování úvěruale pravda je taková jeho aplikace může být velmi různorodá a dokonce užitečné pro ty, kteří chtějí dát jeho použití rozmanitost.

Tuto funkci bohužel dosud nelze implementovat prostřednictvím makrosystému VBA, protože to lze provést v jiných operacích, jako je číslování faktur v tabulkovém procesoru.

To by však nemělo být důvodem k velkým obavám, protože se obvykle jedná o funkci, kterou lze v rámci výpočtu použít snadno a rychle, takže se nemusíte bát plýtvání časem při jejím vkládání.

Jak můžete použít funkci PLATBA nebo PMT aplikace Excel k výpočtu financování?

Dříve bylo zmíněno, že hlavním účelem, pro který tato funkce fungovala, bylo určit prvky, které tvoří výpočet půjčky, aby se výsledek získal automaticky.

Nicméně, stejně jako jakýkoli jiný úkol nebo funkce dostupná v aplikaci Microsoft Excel, může být použita různými způsoby, pokud každý z parametrů je splněn. nutné k dokončení operace.

Jednou z těchto možných aplikací je výpočet nejschůdnější metodiky pro ušetřit určitou částkuprotože prvky, které tvoří vzorec, umožňují provedení tohoto typu úlohy stejným způsobem, což je možné, i když uživatel potřebuje do výpočtu přidat velmi dlouhé číslo.

Vložení funkce PMT nebo PLATBA je jednodušší, než se zdá

Použití vzorce v Excelu je jednodušší, než jej mnoho lidí uvádí jako příklad, protože se ukázalo, že existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout: buď ručně, pomocí funkčního tlačítka nebo pomocí VBA.

I když funkce PLATBA nelze aktivovat pomocí makerkvůli počtu hodnot, které je třeba určit před jeho vložením, které může být zcela variabilní v závislosti na typu výpočtu, který chcete provést.

Z tohoto důvodu je přidání funkce možné prostřednictvím zbývajících dvou možností, které jsme zmínili dříve, což lze provést následovně:

Použijte funkci PMT prostřednictvím panelu nástrojů

Přestože panel nástrojů obsahuje řadu triků, které všichni známe, měli bychom vědět, že vložení vzorce do tabulky není tak obtížné, jak se zdá.

Pouhým kliknutím na záložku «Vložit» v Excelu najdete tlačítko «Funkce» a hledejte to jako PAID nebo PMT, pokud je vaše verze v angličtině.

V syntaxi PMT můžete najít následující parametry: první, nazvaný «Rate or Rate», což je povinné a označuje zájem na který se úvěr vztahuje.

Druhý parametr se nazývá „Nper“, který nastavuje celkový počet období, během kterých musí být platby provedenyje nutné rozdělit na dny, týdny, měsíce nebo roky.

Třetí a čtvrtá nesou jména „VA“ a „VF“, ale se může lišit v závislosti na verzi Exceluprvní je aktuální výše úvěru a poslední je částka zbývající po zaplacení všech období.

Funkce pmt excelová tabulka

Konečně, hodnota «Typ» je jediná, která je volitelná a používá se pouze k určení dobu splatnosti půjčky.

Tuto funkci lze vložit spolu s jejími prvky ručně, přičemž je třeba vzít v úvahu složení symbolů, které ji doprovázejí; na druhou stranu můžete použít tlačítko «Funkce», které jsou již přednastaveny softwarem, abyste mohli přidat hodnoty pomocí textového pole nebo výběrem sekvence buněk na základě jejich barvy, umístění nebo obsahu .

Nakonec tímto jednoduchým způsobem budete moci vložit řadu potřebných čísel a dosáhnout administrativní práce potřebné k výpočtu úvěru nebo úspory pro klienta.