Saltar al contenido

Jak používat Disk Google jako hosting k hostování webových stránek zdarma

5 de agosto de 2022

Vlastníte svůj vlastní web, ale potřebujete a hostitel nebo hosting pro web, ale nevíte, jak na to. Zde vysvětlíme, jak můžete použít Disk Google jako hosting k bezplatnému hostování webových stránek, takže pojďme na to.

Nejprve si ale trochu vysvětlíme, co je Google Drive, jaké funkce vám nabízí a nakonec, jak na něj můžete přidat svůj web.

Použijte Disk Google jako hosting pro hostování webových stránek

Google, největší internetový vyhledávač na světě, nabízí všem svým uživatelům již přibližně 7 let speciální a praktickou službu. Mluvíme o Google Drive a jeho schopnosti ukládat resp hostovat webové stránky ve velkém úložném prostoru v cloudu.

Tato funkce vám navíc umožňuje nahrávat soubory pomocí HTML, JavaScript a CSS kód hostit a místo web, je to jako to, co vám umožňuje Dropbox. Zde vám ukážeme kroky, které musíte dodržovat, abyste hostili svůj web na Disku Google, je to jednoduché a praktické.

  1. Přihlaste se nebo se přihlaste na Disk Google ze svého účtu Gmail a vytvořte složku.
  2. Vyberte složku a klikněte na možnost nebo tlačítko sdílet «Compartir».
  3. V novém okně, které se zobrazí, vyberte možnost sdílení pro web, kde je uvedeno «Veřejné na webu».
  4. Získejte přístup k souborům svých webových stránek nebo je nahrajte do této složky.
  5. Zadejte soubor HTML, v nabídce se zobrazí tlačítko náhled «Náhled».
  6. Nyní uvidíte v okně náhledu adresu URL, jako je tato https://googledrive.com/host/0B0R3lgbEm2awUFBKeE4zVkVXUG
  7. Nakonec sdílejte adresu URL se svými přáteli, učiteli, studenty a sledujícími na svých sociálních sítích na Twitteru, Instagramu nebo Facebooku.

Zjevně na rozdíl od jiných platforem pro ukládání dat na internetu, Disk Google vyznamenání se získávají. Toto kvůli neomezuje šířku pásmacož je velmi praktický nástroj pro studenty a firmy, které nakládají s daty.

Doufáme, že vám tento článek poskytne pomoc, kterou hledáte, a že budete úspěšní, pro více informací navštivte portál miracomosehace.com.