Saltar al contenido

Jak používat a rozpoznávat skladby se Siri a vědět, kde jsou uloženy

18 de julio de 2022

Líbila se vám někdy písnička, kterou náhodou slyšíte a pak nevíte, co to je? Můžeš používat Siri k rozpoznání skladeb. Zjistěte také, kde jsou po rozpoznání uloženy.

S postupem času a pokrokem technologie nám zařízení, která používáme každý den, umožnila udělat více, aniž bychom se jich dotýkali.

To je případ zařízení Manzanakteré nyní mají chytrý asistent Siri pomáhá uživateli provádět úkoly, jako je odesílání nebo čtení textových zpráv, když má plné ruce.

Kromě toho pomáhá provádět výpočty nebo se učit nové věci; Pouhým kladením otázek asistent Siri vyhledá na webu odpovědi a rychle je zobrazí na obrazovce.

Z iOS 8 V budoucnu Apple nabízí velkou aktualizaci asistenta Siri, který je schopen rychle detekovat nebo rozpoznat skladby při jejich poslechu.

Dokázala to integrací technologie používané v Shazamu, nejslavnější aplikaci pro identifikaci skladeb v jiných aplikacích nebo rozpoznávání zvuku, do asistenta Siri.

Integrací těchto dvou výkonných nástrojů dal Apple do rukou svým uživatelům možnost snadno a rychle rozpoznat hudbu, kterou chtějí poslouchat, a to i pomocí asistentky Siri jako osobního překladatele.

Už nebudete muset mít další aplikaci nebo čekat na její otevření, ale budete muset uvést pouze některé hlasový příkaz k průvodci a počkejte několik sekund na výsledky.

Rozpoznejte skladby pomocí Siri

Chcete-li začít, musíte mít aktivovaný asistent siri na vašem zařízení. Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení a vyhledejte sekci Siri; Až tam budete, aktivujte možnost Siri. Pokud chcete, můžete tuto možnost také aktivovat Ahoj Sirito vám umožní aktivovat asistenta bez stisknutí tlačítek, pouze hlasem.

Ve chvíli, kdy uslyšíte skladbu, kterou chcete rozpoznat, aktivujte asistenta Siri. To bude záviset na tom, jak je nakonfigurováno, může to být stisknutím tlačítka Domů nebo příkazem „Hey Siri“.

Nyní musíte přikázat Siri, aby si píseň poslechla. Můžete říct něco jako «Siri, co to zní?“, “Jaká píseň je slyšet?“ nebo nějaký podobný příkaz.

Počkejte, až vám asistent řekne, že poslouchá, a přesuňte zařízení blíže k hudbě. Po několika sekundách vám Siri na obrazovce zobrazí výsledek vyhledávání.

Je třeba poznamenat, že to funguje s předem nahraná hudbapravděpodobně to nebude fungovat, pokud se snažíte hledat hudbu bzučením do mikrofonu na koncertu nebo živém hudebním festivalu.

Nainstalujte si ITunes Store a vyhledejte seznam rozpoznaných skladeb pomocí Siri
ITunes Store uvedený na mobilu

Tato aplikace integruje přehrávač médií a obchod s multimediálním obsahem vyvinutý společností Apple. S ním můžete hrát, organizovat a synchronizovat své iPod, iPhone, iPad a nakupovat multimediální obsah.

Siri ukládá všechna vyhledávání, která jste provedli, aby rozeznala skladby, do seznamu. Chcete-li jej zobrazit, nainstalujte si aplikaci do zařízení. ITunes store.

Chcete-li to provést, přejděte do obchodu App Store, přejděte na kartu vyhledávání a do vyhledávacího pole zadejte iTunes Store. Vyberte aplikaci a klikněte na ikonu stahování.

Počkejte několik minut, než se aplikace stáhne a nainstaluje. Po dokončení instalace otevřete aplikaci kliknutím na ikonu hvězdičky.

Na hlavní obrazovce uvidíte ikonu se třemi tečkami umístěnou v pravém horním rohu, klikněte na ni a poté se vám zobrazí tři záložky.

Přejděte na kartu Siri a uvidíte seznam, kde budou skladby rozpoznané inteligentním asistentem spolu s cenou každé skladby pro případ, že si ji budete chtít koupit.

Pokud si je nechcete kupovat, můžete je poslouchat ve streamování pomocí aplikací jako Apple Music buď Spotify které jsou také k dispozici ke stažení na App Store. Také by vás mohlo zajímat, jak si zdarma a bez použití karty vytvořit účet iTunes App Store.