Saltar al contenido

Jak používat a přidat ovládací prvek Image ActiveX a zobrazit obrázek v sešitu aplikace Excel

26 de agosto de 2022

Excel je jedním z nejmocnějších nástrojů přítomných v Microsoftu, je to bezpochyby jeden ze základních programů pro jakýkoli typ práce. jestli se chceš učit jak používat a přidat ovládací prvek ActiveX obrázku a zobrazit obrázek sešit aplikace Excelmusíte si přečíst následující článek.

S touto pokročilou funkcí je možné použít ovládací prvek ActiveX spinner v listu Excelu za účelem zjednodušení práce na vašich stolech. Podobně je možné jej použít i pro obrázky.

Použití obrázkového ovládacího prvku ActiveX může být užitečné zejména pro složité tabulky a učebnice, pomocí této funkce je to možné přidat a upravit parametry související s obrázky a fotografiemi.

Jak používat a přidat ovládací prvek Image ActiveX a zobrazit obrázek v sešitu aplikace Excel

Možnosti ActiveX jsou velmi užitečné pro zlepšit naše excelové tabulky, jsou obvykle nástrojem pro pokročilé uživatele, ale jejich použití má bezesporu velké výhody. S nimi je to možné automatizovat naše excelové sešitydokonce přidat tlačítka pro různé funkce.

Kromě výše uvedeného se doporučuje, abyste se informovali o tom, jak nakonfigurovat ovládací prvek textu ActiveX a příkazové tlačítko v aplikaci Excel, což by vám mohlo pomoci pochopit níže uvedený proces.

Pokud máte zájem o přidání tlačítka, pomocí kterého můžete snadno přidat obrázek do sešitu Excel, přečtěte si následující návod:

 1. První věc, kterou byste měli udělat, je přejít do sekce Vývojář, v této nabídce byste měli najít funkci Vložit, kliknout na ni a poté přejít na kartu Ovládací prvky ActiveX.
 2. Objeví se možnost obrázek (ovládací prvek ActiveX)Klikněte na tuto možnost.
 3. Po stisknutí předchozí možnosti se na obrazovce objeví malý rámeček, toto je rámeček vašeho obrázku, upravte jej podle velikosti, ve které chcete, aby se zobrazil.
 4. Nyní budete muset vložit příkazové tlačítko pro vygenerování tlačítka pro přidání obrázku do sešitu aplikace Excel. Za tímto účelem přejděte do sekce pro vývojáře, klikněte na vložit a nakonec klikněte na možnost Příkazové tlačítko o ovládacích prvcích ActiveX.
 5. Umístěte tlačítko na místo, které se vám zdá nejlepší, přetáhněte jej a ponechte ve velikosti, kterou považujete za nejvhodnější.
 6. Na obrazovce se zobrazí možnosti konfigurace tlačítka. První věc, kterou byste měli upravit, je jméno, stiskněte (Jméno) a napište jméno, které vám nejlépe vyhovuje, např.Vyberte obrázek“.
 7. Nyní přejděte do sekce Titulek a zadejte název, který se zobrazí na tlačítku, například „Vybrat obrázek“.

Přenosný počítač

Přidat ovládací prvek ActiveX tlačítka pro přidání obrázku

Proces vytváření kódu v aplikaci Microsoft Excel se může většině uživatelů zdát komplikovaný a právě zde obvykle nevědí, co dělat. V každém případě podle našeho průvodce budete moci vytvořit tlačítko pro vytvoření obrázku velmi snadno:

 1. Klikněte na pole obrázku a poté na možnost Zobrazit kód.
 2. Objeví se obrazovka pro kód, změňte volbu z (Obecné) na Vyberte obrázek. Ujistěte se, že možnost vedle SelectImage je nastavena na Click.
 3. Je čas vytvořit proměnnou v okně kódu, jak se píše první řádek .dim obrázek jako Varianta a stiskněte Enter.
 4. V dalším řádku kódu byste měli napište následující image= application.GetOpenFilename (File-Filter:= “Obrázek *.gif; *.jpg; *.jpeg; *.png; *.bmp, *.gif; *.jpg; *.jpeg; *.png; * .bmp“, Title:=“Select Image”, MultiSelect=False).
 5. Na dalším řádku kódu budete muset napsat následující Image1.Picture=LoadPicture(image).
 6. Nyní stačí kliknout na možnost Uložit a zavřít okno s kódem.

Provedením předchozího postupu již budete mít funkční tlačítko, pomocí kterého snadno přidáte obrázek do svého excelového sešitu.

Můžete také nastavit přepínač ActiveX a přizpůsobit text v propojených buňkách, což je další skvělá automatizační funkce při použití nástroje v tomto kancelářském softwaru.