Saltar al contenido

Jak používat a konfigurovat ovládací prvek textu ActiveX a příkazové tlačítko v aplikaci Excel

26 de julio de 2022

Vítejte! Pokud s Excelem začínáte a chcete se dozvědět něco více o všech funkcích, které nám nabízí, pak jste na správné adrese. V této nové příležitosti vám ukážeme vše, co potřebujete vědět, abyste se to naučili používat a konfigurovat ovládací prvek textu a příkazové tlačítko ActiveX v aplikaci Excel Čti dál!

Postup přidání příkazového tlačítka ActiveX

Níže vám ukážeme všechny kroky, které musíte provést, abyste se naučili, jak na to přidat a nakonfigurovat příkazové tlačítko ActiveX v aplikaci Excel Jednoduchým způsobem. Jednoduše doporučujeme dodržet každý krok do puntíku, abyste mohli proces úspěšně dokončit.

 • Nejprve byste měli přejít na kartu «programátor» konkrétně ve skupině ovládacích prvků. Poté musíte kliknout na možnost «Vložit«.
 • Poté klikněte na možnost «Ovládací prvky Active X“ a poté na „příkazové tlačítko“
 • Nyní klikněte na místo v tabulce, kde chcete, aby se zobrazil levý horní roh příkazového tlačítka, které chcete vložit.
 • Chcete-li pokračovat, musíte přejít do skupiny „ovládací prvky“ a kliknout na možnost „zobrazit kód“. Jakmile je toto hotovo, je to spustí editor Visual Basicmusíte se také ujistit, že v rozevíracím seznamu vpravo bylo správně vybráno políčko „kliknout“.
 • Dále musíte provést jednu z následujících možností v rámci příkazového tlačítka. V prvním z nich musíte zvolit název existujícího makra v knize, ve skutečnosti můžete makra vyhledávat kliknutím na možnost «makra» ve skupině «kód».
 • Abyste mohli spouštět makra z tlačítka, nezapomeňte napsat názvy maker na samostatné řádky v rámci dílčího postupu. Pokud jde o druhou akci, pamatujte přidejte svůj vlastní kód VBA jako nezbytné.
 • Dále musíte zavřít editor Visual Basic a kliknout na «režim návrhu», abyste se mohli ujistit, že tento režim je zakázán.
 • V případě, že chcete spustit kód VBA, který je součástí tlačítka, musíte kliknout na aktivní příkazové tlačítko, které jsme právě vytvořili. Mimochodem, věděli jste, že ve VBA Excel můžete použít a nastavit vlastnost ovládacího prvku seznamu ActiveX?

Lidé pracují na počítači

Už jsme v polovině, moc toho nezbývá!

 • Jestli chceš upravit ovládací prvek ActiveX, musíte se ujistit, že je v režimu návrhu. Poté na kartě «Vývojář» ve skupině «Ovládací prvky» musíte aktivovat režim návrhu.
 • V případě, že chcete specifikovat, používat a konfigurovat vlastnosti ovládacího prvku příkazového tlačítka, musíte kliknout na možnost «Vlastnosti» nacházející se v «Programátorpřímo ve skupině ovládacích prvků. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je kliknout pravým tlačítkem myši na příkazové tlačítko a poté kliknout na „vlastnosti“
 • Nezapomeňte, že před kliknutím na «vlastnosti» se musíte ujistit, že objekt, jehož vlastnosti chcete změnit, je již vybrán.
 • Nyní v poli vlastností uvidíte obrovský seznam s každou vlastností a pro zobrazení podrobných informací o každé z nich ji stačí vybrat a stisknout F1. Jakmile je toto hotovo, a vizuální základní nabídka nápovědy.
 • Můžete také zadat název vlastnosti do vyhledávacího pole v nabídce Visual Basic Help.

To je pro dnešek vše! V případě, že pro vás byly tyto informace užitečné, neváhejte je sdílet se svými přáteli, aby se to dozvěděli důležitost ovládacích prvků ActiveX.