Saltar al contenido

Jak používat a kombinovat funkci VPRAVO a VLEVO v Excelu

20 de julio de 2022

Microsoft Excel je od svého vzniku 30. září 1985 nejoblíbenějším programem ve své oblasti. Tato aplikace nám pomáhá v oblasti účetní, finanční, organizační a programátorské úkoly prostřednictvím tabulek se schopností spravovat a vytvářet dynamické tabulky, formáty a velmi užitečné matematické vzorce.

Je třeba poznamenat, že tento kancelářský software nabízí různé funkce, které mohou být při práci velmi užitečné.

Ze své strany, Funkce Excel vpravo a vlevo na co se v tomto tutoriálu zaměříme, je velmi užitečný. Protože nám umožňuje vrátit poslední písmeno nebo znak, který zavedeme do textového řetězce. K dispozici je také funkce Extract, která je velmi užitečná pro extrahování znaků patřících do konkrétního textového řetězce.

Jak používat pravou a levou funkci v Excelu?

Microsoft Excel je to tabulka vyvinutý společností Microsoft pro systémy Windows, macOS, Android a iOS. Je to jeden z nejpoužívanějších nástrojů ve společnostech, protože kromě jiných důležitých akcí umožňuje vypočítat procento několika buněk.

Správná funkce v Excelu nám říká vrátí poslední písmeno nebo znak které zadáme do textového řetězce. Umožní nám také označit správnou funkci, která vrací konkrétní počet znaků z textového řetězce.

Měli byste vzít v úvahu, že pro správné provedení správné funkce je nutné definovat počet znaků v textovém řetězci. Protože v opačném případě bude získán pouze poslední znak a také pokud překročí požadovanou délku, bude vrácen celý text.

Levá funkce v Excelu představuje část textových funkcí nástroje, který nám umožňuje mít určitý počet znaků umístěných nalevo od textu. Levá funkce Excelu má pouze dva argumenty, které jsou velmi důležité pro použití této funkce.

Jeho první argument je «Je vyžadován text», protože z tohoto řetězce budou získány znaky vlevo. Druhá je «Počet postav» což je volitelné, počet znaků bude extrahován, pokud vynecháte druhou funkci, vezme se pouze znak z první funkce.

Poměrně často uvidíte, že levá funkce se používá pro jiné funkce v excelové tabulce. Levá funkce se vždy snaží najít popř koupit textové řetězce Z tohoto důvodu musíte mít na paměti užitečnost této funkce, abyste ji mohli správně používat. Je také důležité, abyste věděli, jak rozdělit nebo oddělit textový řetězec.

Jak kombinovat pravou a levou funkci v Excelu?

Předpokládejme, že potřebujete vytvořit organizovaný soupis určitých produktů prostřednictvím tabulky v aplikaci Microsoft Excel. K tomu budete potřebovat kódy produktů pro seznam ale použijete pouze prvních 6 a pro tento případ se funkce zleva doprava perfektně hodí.

Ikona Microsoft Excel

Funkce vlevo extrahuje celý obsah buňky v závislosti na počtu zadaných znaků. Po extrahování šesti číslic z tabulky aplikace Excel vyberte buňku, kde se mají číslice objevit, a spusťte funkci Doleva a označte extrahované znaky.

Přesně totéž můžete udělat, pokud potřebujete pouze informace, které najdete na pravé straně buňky v Excelu. Jen dítě použijte správnou funkci takže extrahováním množství znaků, které potřebujete, řekněme, že potřebujete pouze poslední tři kódy, stačí použít správnou funkci a je to.

Pokud chcete pracovat v tabulkovém procesoru pro správu zaměstnanců vaší společnosti, musíte zesílit čepel. Pro tuto funkci využijete funkce vpravo, vlevo, lokalizace a ČÍSLO.CHARAT, která stáhne součet znaků buňky nebo včetně mezery, která je prázdná.

Pro tuhle model listu v Excelu Musíte použít křestní a prostřední jména všech zaměstnanců. Pomocí levé funkce na sadě buněk oddělíte křestní jméno, které lze v buňce najít, pomocí tohoto vzorce označujete hledat v buňce A3.