Saltar al contenido

Jak postupně zvyšovat a snižovat hlasitost zvuku Adobe Premiere Pro

20 de julio de 2022

Dosáhnout postupně zvyšujte a snižujte hlasitost během střihu videa je zásadní produkční efekt k dokonalosti projektu, který děláte.

Ať už se jedná o ukončení vysílání nebo přidání stupně šoku či ticha do určité sekvence videa, Adobe Premiere Pro vám to umožní profesionálně.

Tento program poskytuje velká značka Adobe Umožní vám individuálně upravit hlasitost každé zvukové stopy a zvukových souborů, které chcete přidat.

Prostřednictvím jeho širokého repertoáru nástrojů budete moci dělat všechny druhy zvukových edic, které chcete, jak uplyne čas. rámy.

Adobe Premiere Pro je oblíbený video editor mezi designéry, protože vám umožňuje pracovat s více nástroji, díky kterým bude vaše práce vypadat profesionálně. Tento program vám umožňuje provádět jednoduché úkoly, jako je centrování obrázků, nebo složitější úkoly, jako je přehrávání videa pozpátku.

Pomocí ovladače efektů upravte hlasitost videa!

Pokud chcete během přehrávání videa postupně zvyšovat a snižovat hlasitost, upravte ji pomocí „ovládání efektů“ vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku.

Začněte tím, že vyhledejte sekvenci, kde chcete provést úpravy, a vyberte zvukový klip, který má pro přístup k „ovládání efektů“, který se nachází na panelu nástrojů.

Najděte ikonu trojúhelníku vedle „Hlasitost” pro zobrazení nabídky efektů pro zvuk.

V této nabídce budete moci provést požadovanou úpravu, protože stačí zadat hodnotu úrovně zvuku, kterou chcete reprodukovat. Ukazuje především hodnotu 0,0, která představuje původní hlasitost zvuku, tedy bez úprav.

Přidáním kladné hodnoty se zvýší úroveň hlasitosti vybraného zvukového klipu; naopak, pokud zadáte zápornou hodnotu, snížíte hlasitost.

Na druhou stranu můžete také stisknout ikonu trojúhelníku vedle možnosti „Úroveň” pro rozšíření účinků; a pomocí posuvníku upravte hlasitost zvukového klipu.

Po použití těchto úprav; vytvoříte klíčový snímek na začátku časové osy vašeho projektu, který se zobrazí v „ovládání efektů“.

V případě, že chcete postupně zvyšovat a snižovat hlasitost zvukového klipu; můžete také upravit hlasitost v určeném časovém období.

K tomu musíte také zadat «ovládání efektů“, abyste na panelu našli ukazatel času, ve kterém se sekvence nachází a musíte upravit graf úrovně hlasitosti upravit, když chcete, aby byl hlasitý nebo tichý.

Metoda Gain pro postupné zvyšování a snižování hlasitosti vašeho videa

Toto je možná jedna z nejoblíbenějších metod pro profesionální uživatele používající Adobe Premiere Pro.

Zesílení je definováno jako vstupní úroveň, která bude přiřazena hlasitosti zvukového klipu vybraného pro sekvenci, a upravuje se pomocí „zisk zvuku“.

Tento nástroj vám umožní upravit vstupní úroveň hlasitosti; z jednoho nebo všech klipů, které vyberete při úpravě zvuku videa.

ikona Premier Pro

Je důležité zdůraznit, že tento příkaz je zcela nezávislý na hlasitosti (nebo výstupní úrovni), která je nastavena v „směšovač zvukových stop“; stejně jako úpravy provedené v „Časová osa“.

Nicméně; hodnota zisku, kterou nastavíte, bude zkombinována s těmito dalšími nastaveními pro vytvoření zvukové sekvence pro finální mix.

V případě, že chcete použít tuto metodu k úpravě úrovně zesílení celé sekvence, přejděte na „normalizovat hlavní stopu” pro definování a úpravu zvuku.

Těmito jednoduchými způsoby budete moci upravit hlasitostní efekty, které chcete měnit v průběhu vašeho projektu, a získat tak profesionální výsledek prostřednictvím tohoto programu.

Jakmile bude vaše video připraveno a sestříháno, budete mít nejobtížnější část, a to je vykreslit. Ale nebojte se, Adobe Premiere Pro vám také umožní vykreslit video rychle a bez ztráty kvality.

Jakmile dokončíte proces vykreslování, je čas na export videa. K tomu můžete použít program QuickTime.