Saltar al contenido

Jak ovládat svůj počítač z Android Mobile na dálku bez internetu

25 de julio de 2022

S technologickým pokrokem, který v současné době máme, by jen velmi málo lidí mohlo uvěřit, že počítač lze ovládat z našeho mobilního zařízení Android. Ale je to tím, že Microsoft Windows nativně přináší funkci vzdáleného přístupu známou jako RDP. To je důvod, proč vám to ukážeme níže jak ovládat svůj počítač z Android Mobile na dálku bez internetu.

Do telefonu si ale musíme stáhnout aplikaci, která umožní komunikaci s naším PC, a to samozřejmě bez použití internetu.

Protože pomocí protokolu vzdálené plochy nebo RPD lze povolit připojení mezi jakýmkoli počítačem, který pracuje s operačním systémem. Okna a klientem a tak můžete pracovat s PC, jako byste byli před ním.

Jde o to, že tento nový způsob přístupu k počítači je podobný způsobu používání mého Androidu jako dálkového ovládání pro Smart TV. Propojení různých zařízení pomocí spojovacích programů. A to je jen předkrm toho, co ještě musí zažít nové generace, které vyrostou v totálně technologickém světě.

Jak ovládat svůj počítač z Android Mobile na dálku bez internetu

The Vzdálená plocha RPD Je to aplikace, která je nativně nainstalována ve Windows, ale existuje velké množství aplikací, které tento úkol dokážou dokonale splnit. Například Chrome Remote Desktop, Team Viewer nebo VNC Viewer. a jejich prostřednictvím ovládat můj počítač z Android Mobile na dálku bez internetu.

Abychom to mohli udělat, musíme nejprve zkontrolovat, zda máme tuto funkci na našem počítači aktivovanou. Uvedeme, že tyto kroky byly provedeny ve Windows 8, a proto se mohou v závislosti na verzi trochu lišit. Poté se postavíme na začátek a klikneme pravým tlačítkem myši.

V nabídce možností vybereme Systém, poté v tomto okně vybereme možnost Konfigurace vzdáleného přístupu. A tím se dostaneme do okna Vlastnosti systému a v sekci Vzdálená pomoc musíme zkontrolovat, že musí být zaškrtnuto políčko „Povolit připojení vzdálené pomoci k tomuto počítači“.

Musíme také ověřit v sekci Vzdálená plocha Ujistěte se, že je zapnuta možnost „Povolit připojení pouze z počítačů se vzdálenou plochou s ověřováním na úrovni sítě“. Jakmile bude ověřeno, že skutečně máme tento protokol v našem systému Windows aktivovaný, přejdeme k dalšímu kroku.

Jak používat aplikaci RDP k dálkovému ovládání počítače z Androidu

Co musíme udělat dále, je stáhnout si aplikaci z Obchodu Play, můžete to udělat zdarma a najdete ji jako Vzdálená plocha společnosti Microsoft. Jakmile jej stáhneme a nainstalujeme do našeho zařízení Android, musíme jej otevřít. A musíme přidat PC, které je k dispozici, abychom se mohli připojit.

A abychom to udělali, přejdeme do horní části obrazovky, kde najdeme ikonu (+), kterou musíme stisknout. Automaticky detekuje ty počítače, které mají tento protokol aktivovaný. Když se objeví na naší obrazovce, stačí na něj kliknout, přidat jej a pokračovat v připojení.

A tak snadné bylo připojení, nyní stačí spustit relaci a ovládat náš počítač z mobilu Android. Musíme si uvědomit, že zatímco počítač používáme přes mobil, nemůžeme fyzicky používat počítač. Budeme k němu mít přístup až po ukončení vzdálené relace.

Jakoukoli konfiguraci nebo úpravu, kterou chceme provést pro optimalizaci provozu této aplikace, lze provést prostřednictvím nabídky. To lze nalézt posunutím zleva doprava.

Potom relaci ukončit můžeme pomocí nejlepší menu a mít tak opět přístup k počítači.

ovládat můj počítač

Můžete vidět, jak snadné je používat různé aplikace, které máme k dispozici, abyste mohli ovládat jiná elektronická zařízení, a v tomto případě to můžete udělat ovládat můj počítač z Android Mobile na dálku bez internetu.