Saltar al contenido

Jak ovládat PC na dálku z mobilního telefonu Android

15 de julio de 2022

Jak nepříjemný okamžik, když jste na svém mobilním telefonu, ale potřebujete informace o vašem PC! Stalo se vám někdy něco podobného? Určitě jste se cítili velmi frustrováni, protože občas se objeví informace, které máme uložené pouze na svém PC a nejsme k nim blízko.

Existuje způsob, jak ovládat počítač na dálku? Ano, budete potřebovat pouze váš mobilní telefon Android a informace, které vám poskytneme níže pod tématem jak ovládat PC na dálku z mobilního telefonu Android.

Jak ovládat PC na dálku z mobilního telefonu Android

K provedení této akce je nutné mít nainstalováno na vašem mobilním telefonu Android aplikaci, která slouží k ovládání PC na dálku. Můžete dokonce ovládat svůj počítač pomocí Androidu na dálku bez internetu. Zmíníme tedy několik těchto aplikací, které vám umožní dokonale ovládat informace obsažené ve vašem PC.

Ovládejte své zařízení: TeamViewer a Join.Me

Pokud chcete zcela úplné ovládání počítače z telefonu Android, jedna z těchto dvou aplikací je ta pravá.

Na jedné straně si můžete nainstalovat TeamViewer na svůj počítač nebo notebook, jedná se o jednu z nejoblíbenějších a nejpoužívanějších aplikací pro dálkové ovládání počítače. Je to proto, že má tolik skvělých a užitečných funkcí, jako je možnost použití několik počítačů na dálku zároveň, pokud si to přejete. Kromě toho můžete z mobilního telefonu přistupovat k počítači a vložit jej pozastavit, vypnoutmimo jiné podobné možnosti.

Budete moci importovat data, sledovat filmy Full HDvysílejte živě a používejte aplikace, které máte na svém PC, z pohodlí telefonu s Androidem.

Teď, když mluvíme o Přidej se ke mně má určitou podobnost s dříve pojmenovanou aplikací, protože s touto můžete také vypnout nebo pozastavit váš počítač. Tím, že budete mít tuto aplikaci na svém mobilním telefonu, budete si moci užívat online chatovací box a dokonce budete moci dělat videohovor s maximálním počtem 10 osob.

Něco velmi výhodného na této aplikaci je, že pokud máte Android 5.0 nebo vyšší, můžete sdílet obrazovku, takže můžete vidět obrazovku druhé osoby a vaši zároveň!

Přesnost a zabezpečení: Vzdálená plocha Chrome a VNC Viewer

Pokud chcete přesnou aplikaci, proč nezvolit Vzdálenou plochu Chrome? Tato aplikace je také velmi bezpečná a spolehlivá. Abyste to měli, musíte mít prohlížeč google chrome na vašem PC a přidejte rozšíření ve stejné.

Jakmile toto vše budete mít, získáte přístup pomocí a autentizační kód a poté si můžete na telefonu Android užívat různé funkce svého počítače a také sdílení obrazovky a další výhody. A nejdůležitější je, že je to a bezplatná služba.

Aplikace, kterou můžete použít ke vzdálenému ovládání počítače, je stáhnout a nainstalovat VNC Viewer jako server do vašeho počítače. Můžeme vyzdvihnout několik velmi pozitivních aspektů, především skutečnost, že se jedná o službu, kterou můžete využívat, aniž byste cokoli platili (alespoň za základní servis). Tento program umožňuje přístup k různým operační systémy a pokud jde o bezpečnost, má vysokou úroveň, protože můžete blok těm, kteří nelegálně přistupují k systému a připojení mají velmi dobré šifrování.

Výhody ovládání PC na dálku z mobilního telefonu Android

Na začátku tohoto článku vám byla předložena obecná situace, která spočívá v tom, že potřebujete informace ze svého PC, ale jste daleko od toho. Nejedná se o ojedinělý případ nebo o situaci vzdálenou realitě, protože je pravda, že počítač nebudete mít neustále poblíž, ale něco, co máte vždy po ruce mobilní telefon.

Tento je mnohem menší a snáze se přenáší, nikdy bez něj nevyjdete ven. Pokud tedy nějak můžete šek PC z vašeho Android telefonu se ukáže být pro vás přínosem. Vzhledem k tomu, že budete moci přistupovat a sdílet evidence a další informace z PC z pohodlí mobilu, super, ne? Počítač můžete také vypnout z mobilu Android, čímž si efektivně zachováte své pohodlí.

vzdálená plocha chrome

Tak už neztrácejte čas a jděte do propojit svůj počítač do telefonu Android, takže ať už půjdete kamkoli, budete mít svůj počítač u sebe v telefonu, budete jej ovládat na dálku!