Saltar al contenido

Jak otevřít soubory .EXE z Chromebooku instalací Wine

21 de julio de 2022

Soubory .EXE jsou aplikace, které lze snadno stáhnout, ale lze je spustit pouze v operačním systému Windows; to znamená, že v jiných operačních systémech, jako je macOS, Chrome OS nebo Linux, je proces stahování a spouštění těchto souborů obtížný.

Navzdory tomu existují možnosti spouštění těchto souborů na jiných operačních systémech než Windows, jako je Linux; zde vám vysvětlíme, jak můžete otevřít soubory .EXE na Chromebooku pomocí Winetaké vám řekneme, jak nejlépe nainstalovat tento program na jakýkoli počítač.

Proč je Wine vaší nejlepší volbou pro tyto typy souborů?

Tento program vznikl v roce 1993, byl navržen tak, aby byl kompatibilní s jinými operačními systémy, zaměřenými především na instalaci na počítačích s Ubuntu nebo Linuxem.

Jeho úspěch byl však tak působivý, že se v současnosti používá s různými operačními systémy, jako je Chrome OS; to z něj dělá první volbu pro uživatele, kteří chtějí spouštět programy Windows na svých počítačích beze změny operačního systému.

Jaký je správný způsob instalace a používání Wine na Chromebooku?

Nejprve si musíte stáhnout Wine do svého počítače, poté mějte na paměti, že to může být zdlouhavý proces, nicméně zde vám krok za krokem poskytneme všechny informace, které potřebujete vědět.

Chcete-li tento proces spustit, musíte se přihlásit k terminálu V Chromebooku musíte přejít do nabídky Start a poté kliknout na Nastavenív sekci Linux můžete potvrdit, že je terminál aktivován.

Uvnitř terminálu sudo dpkg –add-architecture i386, tento kód učiní architekturu systému 32bitovou; Nyní si musíte stáhnout klíč Wine, k tomu umístit odkaz do terminálu a přidat sudo apt-key přidat winehq.keytímto způsobem budete mít klíč.

Uložte informace pomocí klávesové zkratky Ctrl + O, po výše uvedeném musíte požádat o klíč Ubuntu zadáním do terminálu: sudo apt-key adv – keyserver keyserver.ubuntu.com – recv-keys DFA175A75104960E; nyní aktualizujte systém pomocí sudo apt update, abyste si mohli nainstalovat Wine.

Spusťte instalaci zadáním do terminálu: sudo apt install –install-recommends winehq-stable poté se na obrazovce objeví dialogové okno, ve kterém vám budou poskytnuty některé informace, které musíte potvrdit kliknutím na tlačítko Instalovat.

Pro dokončení instalace musíte zkopírovat soubor do terminálu takto: soubor wine.exe a poté stiskněte klávesu enter, čímž se spustí průvodce instalací. Po instalaci můžete nakonfigurovat požadovaný program a perfektně jej spustit.

Jaké další alternativy máte k otevření souborů .EXE?

Kromě Wine máte také další možnosti, jak otevřít soubory .EXE z Chromebooku, zde uvádíme ty nejlepší:

Vzdálený přístup k ploše Windows

Vzdálený přístup k systému Windows nejprve musíte nakonfigurovat počítač, ke kterému se chcete připojit, Chcete-li to provést, přejděte na Start, vyberte Nastavení, vyhledejte Systém, když jste ve vzdálené ploše, vyberte možnost Povolit.

Vzdálený přístup můžete mít z jiného zařízení se systémem Windows Android nebo iOS. Jednoduše si k tomu stáhněte aplikaci pro vzdálenou plochu můžete najít zdarma pro všechny operační systémy.

alternativy k otevření souborů exe

Již uvnitř aplikace Musíte zadat název počítače, ke kterému chcete získat přístup (to, které jste nakonfigurovali dříve), vyberte přidané zařízení a počkejte na dokončení připojení ke vzdálenému přístupu k této ploše.

Nainstalujte virtuální počítač z režimu vývojáře

Víte, co je virtuální stroj? Asoftware, který emuluje počítač, To v kostce znamená, že můžete mít dva operační systémy v jednom. Jediným kliknutím získáte přístup k libovolnému programu Windows, i když má vaše zařízení zcela odlišný operační systém.

Nejpoužívanější díky své kompatibilitě s různými operačními systémy je VBoxNejlepší ze všeho je, že proces instalace je rychlý a bezproblémový; jediné varování je, že na několik minut dojde ke ztrátě připojení k internetu, k tomu dochází při konfiguraci sítě pro virtuální počítač.

Použijte CrossOver z Androidu

CrossOver od CodeWeaver je aplikace, která vám umožní spouštět programy Windows na vašem Chromebooku, protože jeho kód je vyvinut systémem Linux; Může to znít složitě, ale přístup k němu je velmi snadný, stačí jej vyhledat v Obchodě Google Play a stáhnout.

Chcete-li proces provést, stáhněte si soubor .EXE stačí zadat jejich jméno do vyhledávacího pole CrossOver; Když soubor vyberete, program provede instalaci automaticky a vy jej budete moci bez problémů spustit.

nainstalujte windows do chromebooku, abyste mohli otevřít soubory exe

Je pro otevírání souborů .EXE vhodnější nainstalovat do Chromebooku systém Windows?

Ne všechny Chromebooky jsou kompatibilní s operačním systémem Windows. Procházením instalačního procesu také ztratíte všechny uložené soubory; Pokud je tento bod irelevantní, měli byste uvnitř zařízení odstranit ochranu, kterou má základní deska.

Tímto způsobem však budete moci aktualizovat operační systém paměti ROM, doporučujeme stáhnout si Wine, pokud chcete na svém zařízení spustit program .EXE.