Saltar al contenido

Jak organizovat e-maily nebo zprávy Mozilla Thunderbird podle složek

10 de agosto de 2022

Pokud si budete přát Udržujte svou poštu organizovanou v Mozilla Thunderbird, doporučujeme použít filtry. O čem tyto filtry jsou a jak je můžete použít k uspořádání vašich složek? Zjistěte to s námi. Pokud jste zapomněli heslo, stačí heslo resetovat a vrátit se do Thunderbirdu.

Kdy můžete použít filtry v poště Mozilla Thunderbird?

Tyto filtry se spouštějí například tehdy, když vám do doručené pošty přijdou nové zprávy. Můžete to udělat před i po zpracování spamu Thunderbirdem. Spam můžete dokonce uložit do složky.

Filtry se používají také při odesílání zprávy. To znamená můžete použít konkrétní filtr pouze pro e-maily, které odesíláte. Také při podávání pošty.

Filtry mají specifické pořadí, toto pořadí je určeno uspořádáním seznamu filtrů. Pokud však dojde k výjimce a není možné toto pořadí dodržet, zobrazí se zpráva s následujícím textem: Akce filtru budou provedeny v jiném pořadí spolu s možností Zobrazit pořadí provádění.

Kliknutím na tuto možnost budete mít samozřejmě možnost vidět nové pořadí, ve kterém jsou filtry aplikovány. Například: Pokud ve vašem seznamu filtrů existuje filtr, který třídí e-maily tak, že je odesílá do jiných složek, a níže v seznamu je další filtr, který odpovídá na e-maily, na zprávy nebylo možné odpovědět, protože první filtr e-maily přesunul.

Tím pádem Thunderbird změní pořadí takže filtr, který odpovídá na zprávy, je spuštěn před tím, který mění složky.

Jaké složky jsou filtrovány a jak tyto filtry používat k uspořádání e-mailů podle složek?

Chcete-li použít složky s filtry, budete to muset udělat ručně, protože nebudete moci automaticky spustit filtry, které mají být použity v konkrétní složce. V Thunderbirdu je také možné uložit zprávu, která vám byla zaslána, a použít ji jako šablonu.

Kdy můžete použít automatické filtry?

Mohou být platné pouze pro doručenou poštu, s výjimkou filtrů souborů a také těch, které se aplikují při odesílání zprávy. Stejně tak mohou zobrazit pouze nepřečtené zprávy nebo e-maily v Mozilla Thunderbird

konfigurační obrazovku v Mozilla Thunderbird pro použití filtrů

Krok 1

První věc, kterou byste měli udělat, je kliknout na nabídku aplikace a poté vybrat Filtry zpráv. Poté musíte kliknout na tlačítko Nový a uvidíte, že vám Thunderbird zobrazí dialog Pravidla filtrování.

Krok 2

Musíte vybrat možnost název filtru a zadejte název, který chcete tomuto filtru přidělit. Nyní musíte kliknout na Použít filtr kdy a vybrat jednu z možností, které se vám zobrazí, nebo obě.

Krok 3

Vybrat rozbalovací nabídka Při načítání nové pošty musíte zvolit buď možnost Filtrovat před identifikací nevyžádané pošty nebo Filtrovat po identifikaci nevyžádané pošty.

Krok 4

V tomto kroku musíte vybrat vlastnost, podmínku a hodnotu pro každé pravidlo, které chcete použít. Co to znamená? Uvidíme

Když mluvíme o vlastnosti, odkazujeme na prvek nebo charakteristiku zprávy, může to být například Předmět nebo Od.

Pokud jde o podmínku, máme na mysli kontrolu nemovitosti, to může být například Obsahuje nebo je v mém adresáři.

Nakonec hodnota dokončí kontrolu konkrétního detailu. Může to být například e-mailová adresa.

krok 5

Musíte vybrat jednu nebo více akcí pro zprávy, které vyhovují kritériím vyhledávání, a potom klepněte na OK.

Poznámka

V dialogu filtry zprávklikněte na ‘Spustit nyní’, pokud chcete, aby se filtry vztahovaly na zprávy, které jste již obdrželi, jinak budou filtry aplikovány automaticky na zprávy, které dorazí po uložení.