Saltar al contenido

Jak optimalizovat výdrž baterie počítače pomocí SlimbookBattery v Ubuntu?

30 de julio de 2022

Prostřednictvím následujícího tutoriálu vás to naučíme Jak optimalizovat výdrž baterie počítače pomocí SlimbookBattery v Ubuntu? Velmi užitečný proces, pomocí kterého můžete prodloužit životnost baterie vašeho počítače.


Jak optimalizovat výdrž baterie počítače pomocí SlimbookBattery v Ubuntu?

Pokud máte notebook napájený baterií, je to nejlepší správně optimalizovat spotřebu. To lze snadno provést pomocí programu SlimbookBattery. Proto vám doporučujeme, abyste si přečetli následující informace, abyste se naučili, jak jej správně nainstalovat a nakonfigurovat:

  1. Chcete-li získat aplikaci SlimbookBattery na Ubuntu, musíte se naučit používat terminál Linux, ke kterému budete mít přístup stisknutím kombinace kláves Ctrl+Alt+T.
  2. Jakmile se terminál Ubuntu správně otevře, musíte zadat několik kódů, první z nich je následující „sudo add-apt-repository ppa:slimbook/slimbook“. Po zadání výše uvedeného stiskněte klávesu „Enter“.
  3. Po úspěšném stažení výše uvedeného balíčku souborů zadejte do terminálu následující kód „sudo aptinstallslimbookbattery“ a stiskněte „Enter“.
  4. Pomocí výše uvedených příkazů si budete moci stáhnout a nainstalovat nástroj SlimbookBattery. Můžete tak ovládat a optimalizovat výdrž baterie vašeho počítače. Na druhou stranu, pokud nechcete používat terminál, můžete zvolit stažení aplikace z internetu a následnou instalaci programu na Ubuntu.

Jakmile nainstalujete baterii SlimbookBattery, její ikona se zobrazí na Panel nástrojů Ubuntu. Tuto ikonu snadno poznáte podle tvaru blesku. Podobně prostřednictvím této ikony můžete přistupovat k různým možnostem konfigurace, které aplikace má.

Nakonfigurujte aplikaci SlimbookBattery, aby začala šetřit baterii v počítači

SlimbookBattery má různé režimy, pomocí kterých můžete optimalizovat výdrž baterie vašeho počítače v jednom okamžiku, před tím máme základní režim, který představuje tři různé možnosti: úspora energie, vyvážený a maximální výkon

Úspora energie

Stejně jako je možné aktivovat plán napájení ve Windows, tato možnost se snaží co nejvíce ušetřit baterii našeho počítače/notebooku se systémem Ubuntu. Tímto způsobem se šetří zdroje a na našich počítačích můžeme provádět více činností.

Je třeba poznamenat, že režim úspory energie nenabídne nejlepší výkon v náročných aplikacích, proto můžete pozorovat pokles výkonu počítače, v každém případě je to ideální volba pro ty potíže, při kterých potřebujete trochu více síly.bubny.

Vyrovnaný

Vyvážený režim představuje a střed mezi možností „Úspora energie“ a možností „Maximální výkon“. Pokud je to s touto volbou, získáte přijatelný výkon a zároveň se baterie nebude spotřebovávat tak násilně jako v režimu maximálního výkonu.

Je to doporučená volba pro každodenní použití, pokud nepoužíváte náročné aplikace, jako jsou videohry a podobně. The vyvážený režim zajistí správnou rovnováhu mezi výkonem a výdrží baterie.

Tabulka periferních zařízení

Maximální výkon díky optimalizaci životnosti baterie počítače v Ubuntu

Tento režim je navržen tak, aby vytěžte z našeho počítače/notebooku maximumv každém případě bude spotřeba energie maximální, takže se nedoporučuje, pokud hledáte úsporu energie.

Tato konfigurace je určena právě pro lidi, kteří chtějí hrát hry nebo svůj počítač používat k těžkým a náročným úkolům. Chcete-li použít tento režim, je nejlepší mít počítač připojený ke zdroji napájení, protože baterie v tomto režimu by měla a velmi krátké trvání.

pokročilý mód

Jak jeho název napovídá, pokročilý režim je určen pro všechny uživatele, kteří chtějí důsledně konfigurovat možnosti napájení pomocí nástroje SlimbookBattery. Není to režim určený pro nováčkyprotože zahrnuje velké množství konfigurací, které vyžadují předchozí znalosti.

Přesto, pokud jste počítač a hardware důvtipný, můžete použít pokročilý mód, funkce, která vám umožní provést komplexnější a adekvátnější konfiguraci podle vašich potřeb. Pomocí pokročilého režimu aplikace SlimbookBattery můžete dosáhnout ideální rovnováhy mezi výkonem a úsporou energie podle vašich kritérií.