Saltar al contenido

Jak optimalizovat Minecraft na Windows 10 Edition pro zvýšení FPS

3 de agosto de 2022

V dnešní době mají mnozí tendenci používat svůj počítač jako svou hlavní formu hraní videoherbuď pro osobní přístupnost nebo vkus.

Oba aspekty jsou zcela pochopitelné, vezmeme-li v úvahu, že počítače často provozují videohry lépe než konzole, s vylepšenou grafikou a často s různými doplňkovými aspekty.

Díky tomu je počítačová hra často žádanější než konzolová, protože od chvíle, kdy byly implementovány ovládací prvky pro hraní na konzoli, existuje mnoho výmluv, používat klávesnici a ne ovládání.

I u posledně jmenovaného se mnoho lidí často diví, že někdy je pro konkrétní konzoli pohodlnější používat klávesnici než ovladač.

To zcela jasně ukazuje zřejmou převahu počítačů hraní her nad konzolemi, což je důvod, proč se mnoho konzolí snaží mít exkluzivní hry, jejichž prostřednictvím by konzole prodávaly.

Měli byste však mít na paměti, že toto vše platí pro váš počítač pouze v případě, že je dost dobrý na to, abyste spustili většinu dnešních her. I když to není dost dobré, pravděpodobně můžete utéct spousta her před několika generacemi bez přílišného povyku.

Ale někdy se stane, že u některých her, které vypadají, že nemají příliš mnoho požadavků, můžeme mít nějaké problémy, což se u Minecraftu obvykle stává.

Pokud tedy máte Minecraft a máte s ním problémy FPS Můžete pokračovat ve čtení tohoto tutoriálu, protože vám pomůžeme zlepšit kvalitu vaší hry v několika krocích, což vám pomůže rychleji získat více zkušeností v Minecraftu.

FPS v Minecraftu

Minecraft se může na první pohled zdát hra s grafikou že od našeho počítače nevyžadují příliš mnoho, a proto by jej na svém počítači mohl spustit kdokoli, bude-li chtít. Pravda je však velmi odlišná, a to kvůli způsobu načítání map a množství objektů, které náš počítač vykresluje.

Totéž může přinést problémy počítači, který nesplňuje doporučené požadavky Minecraftu, zejména pokud jde o procesor, který se doporučuje minimálně i3 3210 z hlediska minimálních požadavků.

Pokud tedy nesplňujete požadavky, pravděpodobně uvidíte hru extrémně pomalou nebo s velmi nízkým FPS, ale naštěstí je možné tuto hru spustit na počítačích s nízkým výkonem se správnými možnostmi. Nebo si dokonce můžete stáhnout a nainstalovat Minecraft na mobilní zařízení Android nebo iOS.

možnosti animace minecraft

Oprava Minecraft FPS

Chcete-li opravit FPS ve své hře Minecraft, musíte otevřít hru nebo svůj svět a přejít přímo na „grafické možnosti“, které jsou v hlavní nabídce.

Tento proces můžete provést v nabídce vstupu do hry, ale doporučujeme to provést ve hře, abyste mohli experimentovat a zjistit, co vám nejlépe vyhovuje.

Můžeme tedy postupně přecházet mezi možnostmi, počínaje „Grafika“, kterou byste měli vložit «Rychlý» a poté deaktivujte nebo minimalizujte «Měkké osvětlení».

Pak můžete jít do «částice» a vložte je do redukovaného nebo deaktivovaného stavu, po kterém následuje aktivace «VSync» a z «VBO» v případě, že máte grafickou kartu, která vám může pomoci vykreslit vše ve hře.

Také byste se měli podívat na sekci «Rendering», tento parametr bude mít na starosti načítání mapy kolem vás a můžete si ji dát od první úrovně a jít nahoru, abyste viděli, co vám nejlépe vyhovuje.

Na druhou stranu na maximální FPS příliš nezáleží, ale pokud ji můžete dát na 60 nebo 30, je to dobrá volba pro počítače s nízkým výkonem. Také vám to pomůže plynuleji vstoupit a připojit se k neprémiovým serverům Minecraft.

Můžete také vypnout «Rovnováhu», «Mračky», «Stíny entit», a ponechte v „0“ parametr «Mipmap». A konečně máte možnost aktualizovat Javu a stáhnout si mod z OptiFine mít mnohem vyšší FPS hru.

Když je toto vše nakonfigurováno, budete moci hru bez problémů spustit, a tak začnete zažívat mnoho zajímavých věcí, které tato skvělá hra má, jako je vytváření dalších dimenzí, jako je nebe, peklo, Konec nebo Nether.