Saltar al contenido

Jak opravit Windows „Nelze najít prostředí pro obnovu“?

19 de agosto de 2022

Windows je systém schopný se sám obnovit, aby obnovil ztracená data nebo vyřešil jakoukoli poruchu, kterou představuje. To je něco, co, ačkoli to mnozí nevidí jako užitečné, je ve skutečnosti jednou z nejlepších věcí, které systém má, protože pomáhá systému, aby dobře fungoval.

Někdy, když chcete opravit počítačový systém, zobrazí se zpráva „Nelze najít prostředí pro obnovení“. Stručně řečeno, ukážeme vám, proč to Windows neumí získat prostředí pro obnovujak problém vyřešit a další věci.

Proč systém Windows nemůže najít prostředí pro obnovení?

Funkce, které někdy obnoví systém Windows z jakýchkoli problémů, které má jsou zakázány nebo jinak poškozené. Důvodem, proč systém Windows není schopen najít prostředí pro obnovu, je to, že ER je zakázáno nebo protože je „WinRe“ zcela poškozen.

Pokud máte zájem dozvědět se o těchto dvou věcech trochu více, věnujte pozornost dalším dvěma dílčím tématům.

Stav Windows ER je zakázán

Když je systém Windows nainstalován na počítači, všechny jeho funkce a vlastnosti fungují perfektně. V důsledku nesprávné konfigurace nebo instalace určitých programů to však může být možné zakázat některé základní funkce systému.

Důvod, proč se Windows ER deaktivuje, je stále trochu neznámý, ale dobrá věc je, že existuje způsob, jak to povolit. Mimochodem, kromě toho aktivovat Windows ER Můžete také přejít k aktivaci virtualizace systému BIOS, abyste výrazně zlepšili výkon počítače.

Jakmile kompletně opravíte svůj počítačový systém, můžete strávit trochu času instalací prohlížeče Citrio, abyste mohli pohodlněji procházet internet.

Soubor Winre.wim je poškozený

Dalším důvodem, proč systém Windows často nenalezne prostředí pro obnovení, je poškozený Winre.wim. To znamená, že soubory systému Windows byly poškozeny. Toto jsou dva důvody, proč má systém Windows potíže s obnovou.

Teď je důležité najít řešení tohoto druhu selhání takže můžete počítač znovu používat. Je třeba poznamenat, že jakmile obnovíte systém, bylo by dobré, kdybyste se naučili povolit nejdůležitější aplikace pomocí Firewall Defender.

Jak opravit chybu, pokud máte instalační médium Windows?

Někdy je chyba při spouštění počítače schopna opravit funkce „Oprava spouštění“, natož „Obnovení systému“. Hlavní důvody, proč se počítačům něco takového děje, byly ukázány dříve.

pc na ploše s windows 10

Následuje vysvětlení, jak to vyřešit, pokud máte po ruce instalační médium pro Windows. Věnujte pozornost indikacím:

  1. Připojte paměť USB k počítači nebo instalačnímu CD systému Windows
  2. Zapněte počítač a počkejte na možnosti obnovení
  3. Když se dostanete k možnostem obnovení, uvidíte možnost, která říká „Použít instalační médium k opravě“
  4. Chcete-li dokončit, postupujte podle pokynů na obrazovce a obnovte systém

To je vše pro odstraňování chyb a problémů operačního systému Windows pomocí instalačního média. Co nikdy selže při opravě systému Windows je použijte médium pro instalaci stejného systému kdo vlastní počítač.

To vždy funguje, protože instalační médium může nahradit poškozená data mít Windows a vrátit určitá nastavení.

Jak povolit prostředí Windows Recovery Environment?

Pokud nemáte instalační médium pro svůj systém Windows, budete se muset uchýlit k pokusu o aktivaci prostředí pro obnovení systému Windows. To se provádí následovně:

  1. Počkejte, až váš počítač dosáhne média pro obnovení
  2. Když se sem dostanete, vstoupíte do sekce ‘Příkazový řádek’
  3. Zde umístíte toto ‘Shutdown /r /o’ pro aktivaci obnovení systému Windows

logo windows 10

V případě, že vám tento proces nepomůže, budete muset zvolit použití média pro obnovení nebo přejít na web podpory společnosti Microsoft a zjistit, jak tento problém vyřešit.

Jaký software může být užitečný k obnovení systému Windows?

Kromě použití instalačního média Windows k opravě nebo obnově systému tímto způsobem můžete přejít k vyladění MiniTool ShadowMaker. Toto je další z proveditelných možností, které mohou generovat dobré výsledky.

MiniTool ShadowMaker

MiniTool ShadowMaker je program, který vám to umožní obnovit systém Windows, vytváření záložních kopií, vytváření WinPE pro obnovu systému, mimo jiné. Tyto funkce vám umožní opravit počítač, buď obnovením systému, nebo pomocí opravy systému.

MiniTool ShadowMaker lze stáhnout z oficiálních webových stránek jeho vývojáře a opravit jakýkoli počítač.