Saltar al contenido

Jak opravit ssleay32.dll soubor chybí chyba v systému Windows

25 de julio de 2022

Pokud používáte systém Windows 10 a zobrazí se zpráva „Program nelze spustit, protože ve vašem počítači chybí ssleay32.dll“, musíte vědět Jak opravit ssleay32.dll soubor chybí chyba v systému Windows

Příčiny chyby ‘ssleay32.dll soubor chybí’

Jedním z důvodů, proč může dojít k chybě „soubor ssleay32.dll chybí“, je, když uživatel tento soubor omylem smaže. Je také možné, že soubor ssleay32.dll je poškozen nebo komponenta chybí kvůli přítomnosti virus nebo nějaký malware, který by mohl upravit nebo odstranit některé soubory.

Dalším důvodem, proč systém Windows zobrazuje chybu „ssleay32.dll soubor chybí“, mohou být chybné aplikace a problémy se systémovým registrem. Dobrou zprávou je, že je možné opravit chybu chybějícího souboru dll ve Windows.

Jak opravit ssleay32.dll soubor chybí chyba v systému Windows

Pokud má váš systém Windows problémy s výkonem z důvodu chyba „ssleay32.dll soubor chybí“, musíte postupovat podle kroků, které vysvětlujeme níže.

Opravte systémové chyby

Nejprve musíte zkontrolovat, zda v systému nejsou chyby týkající se problémy v evidenci. K tomu můžete použít nástroj Ccleaner, který si můžete stáhnout z webu «CCleaner».

Když nainstalujete program do počítače, přístup k CCleaneru a klikněte na „Cleaner“. Stiskněte tlačítko „Spustit čistič“ a počkejte několik sekund, než bude čištění systému Windows dokončeno. Poté klikněte na „Registry“ a stiskněte tlačítko „Vyhledat problémy“. Začne hledat chyby, abyste je mohli opravit kliknutím na „Opravit vybrané“.

Obnovte systém

Další schůdnou možností, jak opravit chybu „chybí soubor ssleay32.dll“ je obnovit operační systém. Chcete-li toho dosáhnout, přejděte do nabídky Start a klikněte na „Nastavení“. Poté vyberte sekci „Aktualizace a zabezpečení“.

Okamžitě uvidíte různé možnosti na levé straně panelu, kde byste měli vybrat «Obnovení». V „Resetovat zařízení“ stiskněte tlačítko «Začněte hned» a zvolte „Ponechat moje soubory“, aby systém Windows mohl najít předchozí bod obnovení a obnovit váš systém.

Znovu nainstalujte soubor ssleay32.dll

Soubor ssleay32.dll můžete znovu nainstalovat prostřednictvím kontrola systémových souborů nebo „CFS“. Chcete-li to provést, stiskněte klávesy „Win+X“ a klikněte na „Příkazový řádek (Admin)“. Zobrazí se nové okno, do kterého zadejte: sfc/scannow a stiskněte klávesu „Enter“.

chyba souboru ssleay32.dll

Nástroj tedy zahájí proces kontroly systému. Po dokončení tohoto úkolu se zobrazí zpráva „Ochrana prostředků systému Windows nalezla poškozené soubory a úspěšně je opravila“.

Použijte instalační disk Windows

Chcete-li nainstalovat systém Windows, vložte disk DVD nebo USB obsahující systém a restartujte počítač. Podržením klávesy „Esc“, „Delete“ nebo „F12“ (v závislosti na grafické kartě) otevřete BIOS. Upravte spouštění v „Boot“ a vyberte jednotku odpovídající vaší instalační disk (USB nebo DVD). Uložte změny a restartujte počítač.

Pokud máte stále pochybnosti, je vhodné, abyste si přečetli následující průvodce formátováním počítače a instalací systému Windows 10 od začátku, protože proces může být poněkud rozsáhlý.

Instalační disk se zeptá na jazyk a nabídne dvě možnosti. Vyberte „Obnovení systému“, „Odstraňování problémů“ a „Pokročilá nastavení“. Klikněte na „Příkazový řádek“ a zadejte tento příkaz: sfc/scannow/offbootdir = C: /offwindir = C:\Windows. „C:“ je oddíl, kde byl nainstalován systém Windows, zatímco C:\Windows je umístění složky Windows 10.

Zkontrolujte, zda je chyba opravena

Jakmile dokončíte obnovení systému z instalačního disku znovu otevřete BIOS, upravte spouštění z „Boot“ a vyberte pevný disk. Použijte změny a restartujte počítač.

Po dokončení spouštění Windows si budete moci ověřit, zda stálo za to provést reset nebo obnovení systému pro optimalizaci jeho provozu.