Saltar al contenido

Jak opravit rozmazaný aspekt fotografie pomocí Corel Photo Paint – velmi snadné

1 de agosto de 2022

Co děláme, když vidíme a rozmazaný vzhled na fotografii? Corel Photo Paint je program vyvinutý společností COREL Corporation; slouží k úpravě fotografií nebo obrázků bitmap pomocí štětců, filtrů, písem a nástrojů. Ačkoli jej lze zakoupit samostatně, je součástí sady CorelDraw Graphics a doplňuje Corel Draw a další programy v sadě.

Poslední stabilní verzí Corel Photo Paint je verze X5 Service Pack 1. Byla vydána 9. srpna 2010. Její rozhraní lze přizpůsobit a má vynikající výkon ve srovnání s podobnými programy, jako je Adobe Photoshop nebo Paint Shop Pro (který patří pod značku COREL Corporation).

Tento program má a širokou škálu nástrojů upravovat fotografie; velmi populární je ten, který nám pomáhá odstranit červené oči z obrázku pomocí Corel Photo Paint. Nemluvě o štětcích a gumách, které nám umožňují kreslit, co chceme; Nezáleží na tom, jestli uděláte chyby, protože poslední akci, kterou jste provedli pomocí nástroje guma nebo štětec ve Photo Paint, můžete kdykoli vrátit zpět.

Ale jeho nejlepší funkcí jsou filtry. Protože tyto upravují celý obrázek nebo jeho výběr, stačí jen pár kliknutí na jeho možnosti. Aniž byste museli cokoliv dělat ručně, jako se to stává u štětců.

Index()

Proč vypadá fotografie rozmazaně?

Když vidíme rozmazaně vypadající fotografii, děje se to ze dvou důvodů; První souvisí s způsob, jakým byla fotografie pořízena fotoaparátem. U některých fotoaparátů je rychlost závěrky velmi pomalá nebo se při držení rukou mírně posunula.

Abyste tomu zabránili, měli bychom zkusit fotit se stativem nebo jej umístit na pevné místo.

Druhým důvodem je nízké rozlišení obrazu vzhledem k rozlišení našeho zařízení. Díky tomu bude fotografie vypadat rozmazaně. Abyste se této situaci vyhnuli, stačí Musíme zajistit, aby měl obrázek vysoké rozlišení, tedy co nejblíže té, kterou má zařízení, kde si fotografii prohlížíme.

Opravte rozmazaný vzhled fotografie pomocí aplikace Corel Photo Paint

Možná si myslíte, že nebudeme schopni obnovit obraz vašeho rozmazaného vzhledu, ale v aplikaci Corel Photo Paint existuje řešení. Prostřednictvím zostřujícího filtru pro zvýšení kontrastu okrajů fotografie nebo snížení stínů, čímž rozmazaný obraz bude vypadat ostřeji.

snímek obrazovky květina

Můžeme načrtnout úplný nebo částečný obrázek pomocí nástroje pro výběr typu masky, předtím musíme mít vybranou vrstvu obrázku v Panelu na pravé straně obrazovky; pak přejdeme k další možnosti Nabídka Obrázek > Oprava > Nastavení doostření.

V okně»Nastavení profilování» Vím zobrazit 4 miniatury se 4 režimy nastavení:„Unsharp Mask“, „Adaptive Unsharp“, „Sharpen“ a „Directional Sharpen“. Pod tím jsou 2 posuvná tlačítka („Procento“ a „Pozadí“) pro ruční úpravu libovolného z těchto 4 efektů.

Vybereme miniaturu «Profil», umožňuje zvýraznit okraje obrázku doostřením méně ostrých oblastí a zvýšením kontrastu pixelů kolem něj. Kliknutím na miniaturu efekt ještě více zvýrazníme, pokud uvážíme, že výsledek v náhledu není takový, jaký jsme očekávali.

Okno nám umožňuje odstranit poslední filtr aplikovaný na obrázek pomocí tlačítka „Zpět“; nebo pokud máme použito více filtrů a chceme se vrátit do původního stavu obrázku, klikneme na „Resetovat“. Pro zobrazení výsledku filtru můžeme kliknout na «Náhled» a aplikujte jej kliknutím na „OK“.