
V tomto článku vám ukážeme běžný problém, který se obvykle vyskytuje na počítačích, které pracují s operačním systémem Windows. I když se to stává také na jiných systémech, jako je Linux a Mac, mluvíme o chybě Signal Out of Range a stává se to, když instalujeme nový monitor. A pak vám to povíme jak opravit problém monitoru mimo signál, mimo dosah ve Windows.
Tato chyba se objeví, když jsme vyměnili starý monitor, který vysílal s jinou obnovovací frekvencí, než funguje nový monitor. Tato obnovovací frekvence není nic jiného než počet zobrazení obrázku za jednu sekundu. Stává se také, že aby nedošlo k poškození, když se uložená rychlost liší od rychlosti požadované novým monitorem.
V tomto případě vám řekneme, co byste měli udělat, abyste tento problém vyřešili tak, aby nezpůsobil velké komplikace. I když se to může zdát trochu technické, nebude to tak obtížné, jako když se pokoušíte opravit počítač, který má problémy s grafickou kartou.
Jak opravit problém s monitorem mimo signál, mimo dosah v systému Windows
Existují také další možné příčiny této chyby mimo rozsah, a to, že máte změněna na novou grafickou kartu a stále používáte stejný starý monitor. Protože tyto nemohou podporovat rozlišení, které nové grafické karty mohou.
Další možná příčina tohoto problému souvisí s nekompatibilitou ovladačů. Může se také stát, že hodnotu, na kterou je v rozlišení nastaveno, monitor nedokáže zobrazit.
Z tohoto důvodu je důležité, abyste nainstalovali monitory a grafické karty, které podporují vysoké rozlišení. Například pokud používáme Windows 8 nebo 10 doporučuje se, aby monitory pracovaly s minimálním rozlišením 1024 x 768. Jak jistě chápete, staré monitory tyto vysoké charakteristiky nepodporují.
Kroky k vyřešení problému s monitorem mimo signál, mimo dosah v systému Windows
Chcete-li tento problém vyřešit, mnohokrát stačí změnit nastavení zobrazení, pokud používáte verzi systému Windows nižší než 10, můžete provést následující. Zamiřte ke stolu a v jakékoli nevyužité oblasti udělejte klikněte pravým tlačítkem myšizobrazí se kontextová nabídka a můžete vybrat Nastavení zobrazení nebo Rozlišení obrazovky.
Tato akce vám zobrazí okno a zobrazí doporučené rozlišení pro typ monitoru, který používáte. Pokud použití doporučeného rozlišení problém nevyřeší, měli byste zkusit nižší hodnotu.
Na druhou stranu, pokud používáte Windows 10, přejděte na plochu a klikněte pravým tlačítkem a vyberte Nastavení zobrazení. Když jste v okně, musíte se podívat na kartu Obrazovka a poté přejít na možnost Další nastavení zobrazení. Přijměte oprávnění, klikněte na Použít a nakonec musíte kliknout na možnost Uložit změny.
Je možné, že k této chybě mimo rozsah dojde, když používáte aplikaci nebo chcete hrát videohry. Poté musíte provést změny v konfiguračním souboru, je to textový dokument, který má příponu ini nebo tex nebo nemá žádnou. Chcete-li jej najít, přejděte na kartu Dokumenty v Průzkumníku Windows.
Jakmile jej najdete, otevřete jej pomocí poznámkového bloku, vyberte soubor a klikněte pravým tlačítkem a vyberte Otevřít pomocí. Nyní vyhledejte tyto parametry: DisplayWidth nebo NativeWidth – označuje horizontální rozlišení a musí být nastaveno na 800 – DisplayHeight nebo NativeHeight – označuje vertikální rozlišení a musí být nastaveno na 600
V jiných případech mohli vývojáři nastavit rozlišení obrazovky příliš vysoké. Musíme ji tedy snížit, hledejte parametr Obnovovací frekvence a změňte hodnotu na 50-60. Poslední věc, kterou byste měli udělat, je uložit změny, které jste v souboru provedli, a znovu spustit aplikaci.
Tímto způsobem budete schopni vyřešit tento problém, který vám způsoboval bolesti hlavy, a v jednoduchých krocích, které jste se naučili, jak opravit problém s monitorem mimo signál mimo dosah ve Windows.