Saltar al contenido

Jak opravit problém s černým pozadím ikon ve Windows 10

21 de julio de 2022

Rodina operačních systémů vyvinutých společností Microsoft zahrnuje komplexní a dynamický inteligentní software. od svého vzniku Windows udělal rozdíl z hlediska obsahu a všestrannostiproto pokrývá velké procento světového podílu v počítačích.

Windows začal jako projekt, jehož cílem bylo zlepšit kvalitu softwaru, který byl dříve prezentován na digitálním trhu a byl známý jako MS-DOS. Na základě rozhraní a fungování nové verze se ji však rozhodli použít jako novou platformu.

Název Windows znamená «Okna» ve španělštině a konkrétně odkazuje na způsob, jakým bylo rozhraní navrženo pro zobrazení prvků a složek v okenních formulářích. Tato struktura je poměrně praktická, a proto zůstala zachována i v současné verzi.

Jak opravit problém s černým pozadím na ikonách v systému Windows 10?

Předchozí aspekty konfigurace ve vizualizaci mají druh černý okraj která obklopuje každou z ikon a aplikací na ploše nebo dokonce ve složkách, což může být pro některé uživatele nepříjemné.

Nová verze Windows 10 umožňuje vyřešit problém vstup do sekce nastavení umístěné v rámci dostupných položek v nastavení, a to je vlastně docela jednoduché.

Kroky k odstranění černého okraje nebo pozadí kolem ikon v systému Windows 10

Pokud považujete za vhodné tyto nepříjemné definitivně odstranit «odstíny» které jsou umístěny za ikonami, můžete postupovat takto:

Chcete-li odstranit černé pozadí, budeme muset zadat «osvoboditel vesmíru». Tento nástroj je mechanismus, který software používá k vyřazení určitých prvků, které nejsou nutné.

Chcete-li získat přístup k tomuto nástroji, musíte kliknout na hlavní panel a zadat do vyhledávacího panelu «osvoboditel vesmíru». Jakmile je napsán, začne odpovídající vyhledávání a při jeho nalezení na něj můžeme kliknout.

úklid prostoru

Dále se zobrazí seznam souborů nebo prvků, které lze v rámci systému smazat, na které budeme muset kliknout «miniatury». Nakonec klikněte na „vyčistit systémové soubory“. Na konci procesu je nutné restartovat počítač, aby se změny provedly.

Nyní bude nutné resetovat «mezipaměti» miniatur, proto vstoupíme do «Průzkumník souborů systému Windows». Až tam budete, klikněte na možnost «hodinky» a pak vybereme «skryté položky».

V tomto prostoru jsou obsaženy skryté prvky počítače. Pro přístup k cíli bude tedy vhodné použít tyto trasy:

  • Klikneme na podokno vyhledávání skrytých prvků a místa:
    C:usersUsernameAppDatalocal
  • Po nalezení budeme hledat soubor: IconCache.db a odstraníme to.
  • Nyní zadáme následující cestu: C:UsersUsernameAppDataLocalM a až ji najdeme, vybereme všechny prvky a přistoupíme k jejich odstranění.
  • Budeme muset restartovat znovu počítač

Některé možnosti přizpůsobení plochy Windows 10 a dalších prvků

V aktuální verzi operačního systému Windows 10 byly začleněny některé prvky, které lze upravit podle požadavků každého uživatele, mezi něž patří pracovní plocha. Pro přizpůsobení této sekce musíme kliknout pravým tlačítkem na domovskou obrazovku a vybrat možnost «přizpůsobit».

Najdete zde různé možnosti přizpůsobení uspořádané v různých barvách. Bílá barva rámuje vše, co souvisí se zamykací obrazovkou, černá nám pomáhá upravit barvy různých prvků. Pomocí zelené můžeme změnit zdroj veškerého softwaru.

Na druhou stranu, šedá barva nám umožňuje hluboce přizpůsobit motivy v počítači, červená se aplikuje na změny na pozadí plochy, modrá na hlavní panel a nakonec růžová pro nabídku Start.

Nakonec doufáme, že vám tento článek pomohl. Rádi bychom však znali váš názor Podařilo se vám vyřešit problém s černým pozadím ikon ve Windows 10? Víte o jiném způsobu provedení této akce? Své odpovědi nám zanechte v komentářích.

Také by se vám mohlo líbit: Jak změnit ikony, soubory a složky na ploše Windows 10?