Saltar al contenido

Jak opravit problém s černou obrazovkou při pořizování snímku obrazovky pomocí OBS

12 de agosto de 2022

Open Broadcaster Software je program určený pro živé vysílání, tento typ programu se stal velmi oblíbeným mezi komunitou „Streamerů“ při uvedení na trh. zejména pro přímo na YouTube a na Twitchi, byl to bezplatný a snadno použitelný program, ve kterém mohli provádět úpravy toho, co se vysílalo živě, například umístit hudbu na pozadí živého vysílání YouTube s OBS. Nejlepší na tom je, že si jej můžete snadno stáhnout a nainstalovat.

V současné době průmysl vyvinul ještě aktualizovanější prototyp s názvem OBS Studio, který má oproti klasické verzi mnoho vylepšení.

Jedna, která vyniká, je schopnost změnit věci, které byly na obrazovce předtím, než to diváci viděli. Pokud jste tedy chtěli něco přesunout z jednoho místa na druhé, diváci neviděli, co se děje a všímali si pouze přechodu objektu. OBS-Studio je to kompletní program, který umožňuje editaci tisíců programů, ať už živých nebo ne.

Jak opravit problém s černou obrazovkou při pořizování snímku obrazovky pomocí OBS

I když je pravda, že OBS je a editační program Zcela kompletní a s mnoha výhodami, jako je nahrávání obrazovky mého PC pomocí OBS Studio, existují určité potíže, které mohou nastat při úpravách kvůli nezohlednění nezbytných aspektů pro dokonalé fungování OBS. Pokud dostanete klasiku Černá obrazovka při snímání obrazovky se můžete řídit těmito tipy.

Zkontrolujte, zda máte aktualizované ovladače grafické karty

správce počítačových zařízení

Pokud máte grafickou kartu v NVIDIA, v levé dolní části obrazovky najdete aplikaci s názvem NVIDIA do které musíte zadat a v pravé horní části najdete možnost «ovladače», musíte tam kliknout a uvidíte, že jsou k dispozici aktualizace, které je třeba stáhnout. Po dokončení stahování musíte restartovat počítač a znovu zadat.

V případě, že aplikace, se kterou pracujete, není NVIDIA, budete mít podobnou aplikaci pro aktualizaci ovladačů. Nebo jít do «Správce zařízení»>»Zobrazovací adaptéry»>Klikněte pravým tlačítkem myši na ovladač grafické karty>»Aktualizovat ovladač».

Pokud zjistíte, že používáte Windows 10 jsou chvíle, kdy dochází k problémům s kompatibilitou s některými aplikacemi, otevřete umístění, kde se OBS nachází na vašem počítači, přejděte do adresáře BIM a budete moci najít verzi 32 bit nebo 64 bitotevřete 32bitový nebo 64bitový adresář v závislosti na vašem případě.

Zde najdete spustitelný soubor OBS, který bude volán OBS64.exe nebo OBS 32.exe. Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Vlastnosti, kartu Kompatibilita a vyberte možnost «Spustit tento program v režimu kompatibility pro Windows 7». Klikněte pro použití, restartujte počítač a přihlaste se zpět do OBS.

Pokud to stále nefunguje, zkuste spustit OBS v režimu správce. Chcete-li se dostat do adresáře, kde máte OBS, klepněte pravým tlačítkem myši na pruh voleb nebo spustitelný soubor a vyberte možnost Spustit jako správce.

Další způsob, jak to zkusit opravit, pokud máte grafickou kartu NVIDEA: Klikněte pravým tlačítkem na plochu a vyberte možnost «Ovládací panel NVIDIA»>vyberte možnost «Ovládání nastavení 3D»>Nastavení programu>vyberte OBS Studio (pokud se nezobrazí, můžete jej přidat ručně).

Pokud máte integrovanou grafickou kartu, měli byste vidět možnost «Použít integrovanou grafiku.» Klikněte na Aplikovat Y Přijmout. Restartujte počítač a znovu zadejte OBS.

Další řešení černé obrazovky při pořizování snímku obrazovky v OBS

Zkontrolujte, zda se pokoušíte zachytit okno a zda je to správné okno, pokud ano. Vyzkoušejte možnost „Snímek obrazovky“. Pokud jste schopni zachytit při provádění této možnosti, znamená to, že OBS pracuje správně a chyba byla nalezena při zachycení aplikace v režimu okna. Znovu přejděte do režimu okna a ověřte, že jste vybrali správnou možnost.

Měli byste mít na paměti, že některé aplikace nelze zachytit v režimu okna, takže to budete muset udělat v režimu celé obrazovky. Ale nedělej si starosti. Zadejte možnosti OBS>Transformovat>Upravit transformovat a oříznout obrázek a poté vybrat «Přeměnit» Y «Přizpůsobit obrazovce».