Saltar al contenido

Jak opravit porty USB na mém počítači, když nefungují? – Průvodce krok za krokem

14 de julio de 2022

Stalo se vám, že jste se připojili USB zařízení na vašem počítači a ukáže se, že USB zařízení není rozpoznáno? Nebojte se, zde vás naučíme, jak opravit porty USB vašeho počítače, když nefungují, pomocí tří jednoduchých řešení, která můžete provést sami.

Krok 1 pro opravu portů USB

První věc, kterou musíte udělat, je zadat pero pohon; pokud jej nevidíte, musíte nyní otevřít Průzkumník souborů nebo Průzkumník Windows. Jakmile jste zde, klikněte pravým tlačítkem na „tento počítač“ a poté na „vlastnosti“. Otevře se obrazovka, kde vyberete «správce zařízení» a objeví se ovladače pro váš počítač, co musíte udělat, je stáhnout chybějící ovladače do vašeho notebooku nebo PC.

Aktualizace ovladače počítače může být to, co potřebujete k vyřešení problému s portem USB, nebo se může stát, že pro něj nemáte nainstalovaný ovladač.

V takovém případě přejděte na tlačítko „vyhledat změny“, ponechte je uložené a počítač automaticky začne hledat všechny nové změny, které provedl; a pokud je paměť vložena, vyhledá ovladač, který tuto paměť USB potřebuje.

Krok 2, přejděte na ovladače USB

Pokud vám předchozí krok nepomohl opravit USB porty vašeho PC, zde máme možnost 2, musíte také přejít do správce zařízení a odinstalovat ovladače, poté musíte stáhnout a nainstalovat ovladače jeden po druhém, nyní stačí restartujte počítač a problém bude vyřešen.

Jiným praktickým způsobem by to bylo jít do „správce zařízení“, pak hledat možnost, která říká „řadiče univerzální sériové sběrnice“, jakmile budete uvnitř, odstraňte čítače ze svého pero drivea odinstalujte vše, co se zobrazí pod touto možností.

Nebudete jej restartovat, dokud neodinstalujete všechny tyto ovladače, pokud je máte. A jednou odinstalovat dáte ano restartovat počítač, a tak zůstanete bez univerzálních sériových ovladačů, všechny byly odstraněny.

udělal tohle restartujte počítač a počítač automaticky začne detekovat ovladače, které potřebujete, a může se stát, že to problém s ovladači vyřeší.

Krok 3, poslední krok v ovládacím panelu Windows

Jako poslední krok byste měli přejít do nastavení „kontrolní panel“ a budete hledat nástroje pro správu a budete hledat možnost, která říká „služby“, musíte kliknout pravým tlačítkem na služby a poté spustit jako správce.

Tímto způsobem budete moci sledovat služby, které máte k dispozici, ty, které jsou v tuto chvíli spuštěny na vašem počítači, přičemž musíte ověřit, zda jsou některé služby spuštěny.

Pokud chcete služby otevřít přímo, můžete to udělat pomocí následujících klávesových zkratek, stiskněte současně klávesy «Windows + R», zobrazí se okno spuštění, kde musíte zadat «services.msc» a souhlasíte a s tato zkratka Můžete také zadat možnost služby.

Vnitřní prvky USB portu

Co nyní uděláte, je ověřit, zda jsou spuštěny následující služby: „Detekce hardwaru Shell“ a „plug and play“, tyto dvě služby musí být spuštěny a spuštěny; Pokud jej máte zastavený, což může být tento případ, stačí na něj kliknout pravým tlačítkem a spustit.

Díky tomu se automaticky spustí a musí běžet stále. Stejný krok musíte provést u následující služby «zapoj a hraj». Pokud to máte z nějakého důvodu vypnuté, spusťte to a je to.

Pokud máte některé starší verze Windows, například Windows XP, Windows Vista, mohou se vám tyto služby jevit jako „Služby správy logických disků“, Universal Plug and Play Device Host, Removable Storage.