Saltar al contenido

Jak opravit nebo otočit obrazovku notebooku nebo počítače, pokud je vzhůru nohama

19 de julio de 2022

Pro mnohé se počítače nebo notebooky staly součástí našeho každodenního života. Používáme je pro nespočet projektů a úkolů. Ale někdy, Špatná kombinace kláves nám může nechtěně obrátit život „naruby“. A i když je někdy dokonce nutné automaticky otočit obrazovku mobilu s Androidem, na počítačích to tak moc není.

Ať už to bylo vlastní rukou nebo si z vás někdo chtěl udělat špatný vtip, níže vás naučíme, jak opravit nebo otočit obrazovku vašeho notebooku nebo počítače, pokud je to vzhůru nohama.

Jak obrátit obrazovku počítače nebo notebooku vzhůru nohama

Je jich minimálně tři metody k provedení tohoto jednoduchého procesu. V závislosti na vašem týmu bude fungovat jedno nebo druhé. Přestože se nejedná o náročný úkol, uvedeme je od nejjednodušších po nejsložitější.

Je třeba poznamenat, že pokud je obrazovka vašeho počítače nebo notebooku již překlopena, některé metody budou nepohodlnější, protože budete muset bojovat proti kurzoru myši.

ale s hodně vytrvalost a trpělivost dosáhnete svého cíle. Kromě toho má Windows mnoho dalších užitečných triků, ve skutečnosti je dokonce možné převrátit plochu počítače s Windows 10.

Otočte obrazovku pomocí klávesových zkratek

Obrazovka vašeho počítače nebo notebooku se může otáčet o 90, 180 a 270 stupňů. K tomu můžete použít následující klávesové zkratky:

 1. «Ctrl + Alt + šipka nahoru» pro otočení obrazovky do obvyklé polohy.
 2. «Ctrl + Alt + šipka vpravo» pro otočení obrazovky o 90º.
 3. «Ctrl + Alt + šipka dolů» pro otočení obrazovky o 180º. V této perspektivě to bude úplně zpět. Zajímavé je, že i pohyb myši se bude jevit jako obrácený. Ideální pro hraní žertu na kamaráda.
 4. «Ctrl + Alt + šipka doleva» pro otočení obrazovky o 270º.

to jsou 4 klávesové zkratky které můžete použít k otočení obrazovky vašeho počítače nebo notebooku. Je třeba poznamenat, že toto fungují pouze na zařízeních se systémem Windows. Takže pokud máte rádi tyto druhy funkcí a dokonce se vám podaří otočit obrazovku mobilního telefonu bez možnosti otáčení, tyto kroky jsou pro vás.

Dále uvidíme, jak tento proces provést z konfiguračního menu, které funguje také pro Mac.

Otočte obrazovku pomocí nabídky nastavení

Trasa je trochu skrytější než ta první. Jde o vstup do konfiguraci vašeho zařízení a upravte parametry obrazovky. Chcete-li to provést, musíte provést následující.

V systému Windows:

 1. Přejděte na „Start“.
 2. Vyberte možnost «Nastavení».
 3. Klikněte na políčko «Systém».
 4. V nabídce vlevo vyberte „Zobrazení“.
 5. V části „Orientace“ vyberte jednu ze 4 možností, které se zobrazí v rozbalovací nabídce. Chcete-li se vrátit do původní polohy, můžete kliknout na «Horizontální». Možnosti „Vertikální“, „Vodorovně“ (převrácení) a „Vertikální (převrácení)“ se používají k otočení obrazovky o 90, 180 a 270 stupňů.

Nastavení PC v nastavení

Chcete-li se dostat do této nabídky, můžete také kliknout pravým tlačítkem myši na libovolné prázdné místo na ploše a vybrat možnost «Nastavení zobrazení» kontextové menu který se objeví.

Samozřejmě, pokud nejste velkým fanouškem této hojně využívané funkce a dokonce rádi blokujete automatické otáčení na Androidu, nemusíte postupovat podle výše uvedených kroků.

Na Macu:

 1. Vyberte ikonu Apple umístěnou v levém horním rohu.
 2. Klikněte na možnost „Předvolby systému“.
 3. Zaškrtněte políčko „Obrazovky“. Obvykle se nachází ve druhé řadě.
 4. Vyberte polohu obrazovky v poli «Standardní otočení o 90 stupňů». Stiskněte tuto možnost tolikrát, kolikrát je potřeba, abyste se vrátili na obrazovku původní pozice.

Otočte obrazovku z grafických vlastností rendereru

Aby tato metoda fungovala, váš počítač musí mít a procesor intel. Pokud tomu tak není, musíte použít jednu ze dvou výše popsaných alternativ. Naprostá většina počítačů a notebooků však pracuje s procesory této značky. Chcete-li tedy obrazovku otočit, musíte provést následující:

 1. Klikněte pravým tlačítkem na libovolné prázdné místo na ploše.
 2. Vyberte možnost «Grafické vlastnosti» nebo «Grafické možnosti».
 3. Klikněte na políčko «Rotace».
 4. Jakmile jste uvnitř, vyberte rotaci obrazovky, kterou chcete nakonfigurovat.