Saltar al contenido

Jak opravit nebo opravit kód chyby 491 a 495 v Obchodě Play

1 de agosto de 2022

Pokud máte zařízení s operační systém Android určitě často používáte obchod Play ke stahování aplikací a her. V tomto úložišti můžete najít velké množství aplikací pro vaše zařízení a s úplným zabezpečením, které zabraňuje škodlivým aplikacím, ale někdy může obsahovat chyby, které nepovolovat stahování. Dále vysvětlíme, jak opravit chybové kódy 491 a 495 v Obchodě Play.

Jaké jsou chybové kódy Obchodu Play 491 a 495?

The chybové kódy 491 a 495 identifikovat různé problémy s aplikacemi, které aplikaci brání ve stahování a instalaci aplikací, které požadujeme, do vašeho zařízení.

V případě kódu 491 je to obvykle způsobeno chybou v Nastavení účtu Google přidružený k Obchodu Play a službám Google Play. I když někdy to může také nastat kvůli selhání stahování nebo nedostatku místa v zařízení.

Na druhou stranu chyba 495 také brání stahování a instalaci aplikací nebo her a je obvykle způsobena problémy s komunikací se serverem. Může to být také tím, že při stahování došlo k problému a instalační balíček je poškozen, takže můžete zkusit stahování restartovat.

Jedním z prvních kroků, které můžete podniknout v případě chyb, je zkontrolovat, zda máte nejnovější aktualizaci z Obchodu Play. Ale v případě, že se vám chyby budou i nadále vyskytovat, níže znáte nejlepší řešení.

Řešení pro kód chyby Obchodu Play 491 a 495

K vyřešení obou chyb Obchodu Play existují dvě metody Obvykle problém rychle vyřeší. Postupujte podle kroků, které vysvětlíme níže, a uvidíte, jak váš obchod s aplikacemi opět dokonale funguje.

Vymažte mezipaměť a data

Porucha v aplikaci Obchod Play lze snadno vyřešit vyprázdněním dat, která aplikace ukládá, aby bylo možné ji rychleji otevřít. A také restartování aplikace, aby se spustila jako poprvé, je obvykle nejlepším způsobem, jak se vyhnout dalším chybám, protože:

  1. jít do «Nastavení» nebo «Nastavení» v hlavní nabídce vašeho zařízení.
  2. Vyberte možnost „Aplikace“ z nabídky, kde uvidíte seznam aplikací nainstalovaných ve vašem zařízení.
  3. Najděte v seznamu „Obchod Google Play“ a klepněte na něj.
  4. Na další obrazovce vyberte „Úložiště“ a poté stiskněte tlačítko «Vyčistit mezipaměť.»
  5. Nakonec stiskněte tlačítko «Smazat data».

Kroky k vymazání mezipaměti a dat aplikace se mohou lišit zařízení od zařízení nebo v závislosti na verzi vašeho Androidu, ale pro většinu jsou velmi podobné. Po provedení kroků znovu spusťte Obchod Play a ověřte, zda byla chyba opravena.

Smazat účet Google

Protože je často problémem, že aplikace nerozpozná účet Google nebo došlo k selhání ověření přihlašovacích údajů, dalším řešením je smazání a opětovné nastavení vašeho účtu Google.

  1. Vyberte aplikaci «Nastavení» nebo «Nastavení» v hlavní nabídce vašeho zařízení.
  2. Vyberte možnost «Účty» a vyberte účet Google, který jste nakonfigurovali.
  3. Na další obrazovce stiskněte tlačítko «Odstranit účet».
  4. Restartujte zařízení.

vymazat data obchodu Play

Když se vaše zařízení po odstranění účtu Google znovu zapne, musíte do sekce znovu vstoupit «Účty» z «Nastavení» a znovu přidejte svůj účet Google.

Můžete použít stejný, který jste odebrali, důležité je, aby se konektivita mezi účtem Google a Obchodem Play správně obnovila. Poté přejděte do Obchodu Play a uvidíte, jak si můžete své aplikace a hry normálně stáhnout.

Další řešení, které může ukončit chybové kódy 491 a 495 Obchodu Play, souvisí s Služby Google Play. Vzhledem k tomu, že tyto dvě aplikace spolu souvisejí, v případě problému se službami Google Play to může mít vliv na provoz Obchodu Play.

Můžete tedy zkontrolovat, zda jsou Služby Google Play aktuální, nebo vymazat mezipaměť a data této aplikace podle kroků, které jsme ukázali výše, ale nyní pro Služby Google Play.