Saltar al contenido

Jak opravit mikrofon mého mobilního telefonu Samsung Galaxy, pokud nefunguje?

8 de agosto de 2022

Mobilní telefony jsou důležitou součástí života, funkcemi, které plní jako osobní asistent, dokonce předčily funkce počítačů. Proto pokud se jednoho dne poškodí jedna z jejích součástí, je lepší vědět, jak ji opravit nejprve doma, a proto je dnešní schůzka určena pro opravit mikrofon mého mobilního telefonu Samsung Galaxie.

A realita je taková, že v tomto globalizovaném světě se bez telefonu neobejdete a společnosti to vědí stejně dobře jako vy. Proto budou vždy ve střehu, aby využili těch nejnevinnějších v situacích, jako je oprava a telefon že možná jediná věc, která byla, byla špinavá, proto se musíte naučit tyto triky.

Opravte mikrofon na mém telefonu Samsung Galaxy

Abychom se dostali přímo k věci, existují alespoň 3 triky, pomocí kterých můžete opravit svůj mobilní telefon, A jsou mnohem jednodušší, než si možná představujete. První věcí je ověřit, zda skutečně přestal fungovat mikrofon vašeho telefonu.

Za tímto účelem se mnohokrát pokoušejí volat přátelům a rodině nebo také nahrávat hlasové poznámky v aplikacích, jako je WhatsApp, pokud byl mikrofon skutečně poškozen, neměli byste být schopni udělat ani jeden z nich správně. V těchto případech Doporučuje se stáhnout si aplikaci Phone Doctor plus z obchodu PlayStore.

Tím se vyhodnotí hardware vašeho telefonu a odhalí se, jaký může být možný problém, aby bylo možné efektivně použít procesy pro opravu mikrofonu mého mobilního telefonu Samsung Galaxy.

Zakázat redukci hluku telefonu

Jakmile jste na svém telefonu prošli diagnostikou, je čas vyzkoušet triky a první je deaktivace redukce hluku telefonu, tato funkce je velmi užitečná, protože je to ta, která eliminuje hluk toho, co vás obklopuje když voláte nebo posíláte poznámku, ale v určitých případech to může způsobit problémy s mikrofonem.

Chcete-li tuto funkci deaktivovat, musíte nejprve přejít na „Nastavení“ a pak do «Nastavení hovoru». Hned poté vyhledejte možnost, která má název «redukce hluku» a deaktivujte jej, dokončete restartováním telefonu a vyzkoušejte mikrofon, abyste zjistili, zda je problém vyřešen.

Dejte si pozor na aplikace třetích stran

Abych konečně mohl opravit mikrofon mého mobilního telefonu Samsung Galaxy, dobré je také zhodnotit aplikace třetích stran, které jsou na zařízení nainstalovány.

V mnoha případech se může jednat o aplikaci pochybného původu, která narušuje chod mikrofonu. Chcete-li zkontrolovat, zda je tomu tak, musíte restartovat zařízení Android v nouzovém režimu, který takové aplikace zakáže.

Jakmile to uděláte, vyzkoušejte mikrofon v nouzovém režimu. Pokud to funguje dobře, pak již víte, že je to aplikace, která způsobuje problém, odinstalujte ji a poté pokračujte v deaktivaci nouzového režimu.

Opatrně vyčistěte mikrofon

Váš mikrofon je ten na malá mezera vedle nabíjecího portu (závisí na modelu Samsung, ale obvykle tam je), profoukněte vzduch zmíněným otvorem nebo do něj zapíchněte malý špendlík, abyste odstranili možné nečistoty, které způsobují selhání mikrofonu.

vybitá mobilní baterie

Může to znít hloupě, ale ve většině případů to řeší problém, který spočívá v tom, že když se nad tím zamyslíte, sotva se někdo zastaví vyčistit mikrofon nikdy.

Nakonec, v případě, že jste použili tato jednoduchá řešení a nefungovala, může být čas to vzdát a vyhledat odbornou pomoc nebo zvolit reset nebo restart Samsung Galaxy do továrního režimu.

Nicméně, s výše uvedeným, některé triky pro opravit mikrofon mého mobilního telefonu Samsung Galaxy. Aano, vyzkoušejte je a zcela obnovte funkčnost svého mobilního telefonu.