Saltar al contenido

Jak opravit fatální chybu video dxgkrnl ve Windows 10? – Rychlé a snadné

14 de julio de 2022

Když Windows 10 zobrazí chybu “video dxgkrnl fatální chyba” došlo k poruše součásti. Proto musíme tento problém opravit, aby se systém vrátil do normálu. Pokud vás zajímá, jak opravit fatální chybu video dxgkrnl ve Windows 10? – snadno a rychle, tento článek je pro vás.

Na druhou stranu, pokud máte potíže se systémem Windows, budete chtít vědět několik způsobů, jak opravit chyby modré obrazovky, ale nyní se zaměříme na chybu dxgkrnl.

Jak opravit fatální chybu video dxgkrnl ve Windows 10? – Rychlé a snadné

Existuje soubor s názvem dxgkrnl.sys, který se spustí při použití mediální aplikace. Modrá obrazovka smrti nebo modrá obrazovka smrti je obvykle známkou toho, že systém zjistil závažnou chybu, takže je nutné najít řešení.

Dále vysvětlíme, z čeho se soubor skládá dxgkrnl.sysjeho nástroj pro operační systém, jak diagnostikovat chybu související s tímto souborem a jak ji vyřešit ve Windows 10.

Co je dxgkrnl?

Dxgkrnl je soubor s formátem přípony .sys a je součástí ovladače pro aplikaci Microsoft Direct X v systému Windows. Tento program se skládá ze sady technologií, které umožňují hardwarovou akceleraci v náročných multimediálních aplikacích, to znamená, že vyžadují použití 3D nebo HD formát.

Proto je soubor dxgkrnl.sys součástí Grafická část Windows. Chyba v tomto souboru může nastat právě při sledování videa nebo při spuštění hry na počítači.

Jaký je formát .sys?

Formát .sys je rozšíření vytvořené společností Microsoft k identifikaci souborů, které ukládají systémové prostředky za účelem provádění předem určených akcí.

Co je to „závažná chyba video dxgkrnl“?

„Závažná chyba video dxgkrnl“ je selhání, ke kterému může dojít v důsledku infekce některým malwarem, nekompatibility při aktualizaci ovladače DirectX nebo poškození souboru. Pokaždé, když k této chybě dojde, BSOD nebo modrá obrazovka smrti indikující, že v systému došlo k vážné chybě.

Oprava chyby videa Windows 10

Identifikujte příčiny chyby „video dxgkrnl fatal error“.

Než přistoupíte k řešení chyby, je vhodné zjistit příčinu chyby. Za tímto účelem můžete spustit příkaz dxdiag z nabídky Start systému Windows 10. Jakmile tento nástroj spustíte, musíte několik minut počkat, než se proces skenování dokončí.

Přeinstalujte Microsoft DirectX

Pokud diagnostický nástroj nevygeneroval jasný výsledek, můžete nainstalovat DirectX na nejnovější verzi za účelem výměny jeho součástí. Tento proces by mohl být užitečný v případě, že aktualizace ovladače způsobila selhání nebo došlo k poškození součásti.

Přeinstalujte ovladače grafiky

Přeinstalace grafických ovladačů může být další dobrou alternativou, pokud dojde k problémům s nekompatibilitou při aktualizaci ovladačů nebo kvůli zastaralému ovladači. Chcete-li to provést, musíte přejít na adresu Správce zařízení Ve Windows 10 odinstalujte grafický ovladač a nainstalujte jej znovu.

Použijte nástroj pro odstraňování problémů se systémem Windows 10

Microsoft Windows 10 nabízí skvělou funkcionalitu tzv «Řešitel problémů». Spuštění tohoto nástroje automaticky vyhledá problémy ve vašem počítači.

Pro přístup k řešiteli musíte přejít do „Nastavení“ a otevřít sekci „Aktualizace a zabezpečení“. Poté vyberte možnost „Odstraňování problémů“.

Zkontrolujte grafický systém a opravte fatální chybu video dxgkrnl

Pokud máte grafickou kartu vytvořenou od NVIDIA, pak můžete zakázat «Technologii», kterou najdete na ovládacím panelu dostupném pro grafický ovladač této komponenty.

The Technologie SLI je to ten, který umožňuje použití několika grafických procesorových jednotek. Tento postup zvyšuje výkon grafické karty, ale zároveň může způsobit chybu „dxgkrnl fatal error“.