Saltar al contenido

Jak opravit chybu neotevírání stránek Microsoft Edge v systému Windows 10 – Rychlé a snadné

13 de agosto de 2022

Máte problémy s připojením? Musíte se tedy naučit, jak chybu opravit Microsoft Edge neotevírá stránky ve Windows 10 – Rychlé a snadné, něco, co vás naučíme velmi jednoduchým způsobem prostřednictvím následujícího průvodce.

Mnoho uživatelů platformy Windows 10 si stěžuje neustálé problémy s připojením, většinou je to kvůli chybám v prohlížeči Microsoft Edge. Pravdou je, že velkou část těchto chyb lze vyřešit aplikací jednoduchých konfigurací.

Přesto, než začnete, doporučujeme vám přečíst si následující příručku, která vám může pomoci vyřešit problém s připojením bez přístupu k internetu ve Windows. Bez dalších řečí pokračujme v tomto návodu.

Jak opravit chybu neotevírání stránek Microsoft Edge v systému Windows 10 – Rychlé a snadné

Máte problém s tím, že Microsoft Edge neotevírá stránky? V mnoha případech je to kvůli problémům s kabelem, z toho důvodu, pokud váš počítač nerozpozná síťový kabel Ethernet, je to něco, co byste měli zvážit, na druhou stranu to může být problém s konfigurací.

Máte-li problém s konfigurací, lze jej velmi snadno vyřešit přístupem k Kontrolní panel. V případě, že se chcete této nepříjemné nepříjemnosti osvobodit, doporučujeme přečíst si následující návod.

Přístup k možnostem konfigurace sítě

Problém související s procházením pomocí Microsoft Edge je obvykle velmi snadno vyřešen přístupem k možnostem konfigurace síťového připojení Windows. Chcete-li provést tento proces, postupujte takto:

  1. První věc, kterou musíme udělat, je získat přístup k Ovládací panely systému Windows. Můžeme do něj vstoupit stisknutím tlačítka start a vyhledáním „ovládacího panelu“. Jakmile se zobrazí výsledek, klikněte na odkaz.
  2. Mezi více možnostmi na ovládacím panelu klikněte na Sítě a Internet.
  3. Nyní vyberte možnost Centrum sítí a sdílení, v levém rohu obrazovky uvidíte několik karet, klikněte na Změnit nastavení adaptéru.
  4. V závislosti na typu adaptéru, který máte, zda bezdrátový nebo kabelový, se na obrazovce zobrazí oba, vyberte ten, který používáte, pokud je kabelový, možnost je Ethernet, na druhou stranu, pokud se jedná o bezdrátové připojení , zobrazí se jako Wi-Fi.
  5. Klikněte pravým tlačítkem na své připojení k internetu a klikněte na možnost Vlastnosti. Tím se zobrazí všechny možnosti konfigurace související s tímto síťovým adaptérem.

Oprava chyby Microsoft Edge neotevírá stránky

Nakonfigurujte síť

Jakmile jsme v možnostech konfigurace, je čas změnit některé parametry související s připojením, konkrétně změnit a nakonfigurovat DNS ve Windows. Následuj tyto kroky:

  1. V návaznosti na předchozí tutoriál by se na obrazovce měly objevit možnosti konfigurace sítě. Musíte kliknout na Internetový protokol verze 4 (TCP/IPv4).
  2. Po výběru této možnosti klikněte na Vlastnosti, tímto způsobem se zobrazí obrazovka, kterou musíme nakonfigurovat, abychom vyřešili problém Microsoft Edge neotevírá stránky ve Windows 10.
  3. V dolní části obrazovky by měla být povolena možnost „Získat adresu serveru DNS automaticky“, musíme ji změnit „Použít následující adresy serverů DNS“.
  4. Systém nebude muset poskytovat informace související s DNS, toto je nakonfigurováno následovně: Preferovaný server DNS v 8.8.8.8a Alternativní server DNS na adrese 8.8.4.4.
  5. Klikněte na možnost Ověřit konfiguraci při ukončení a poté klikněte na OK.

Po předchozích krocích by měl být problém vyřešen, pokud ne, můžete zkusit restartovat počítač a zkusit procházet znovu.

Po dokončení procesu můžete povolit vysoce výkonný GPU v Microsoft Edge, což často zlepšuje uživatelský zážitek z hlediska plynulosti.