Saltar al contenido

Jak opravit chybu modré obrazovky UNMOUNTABLE BOOT VOLUME ve Windows

27 de agosto de 2022

Se 79,24 % všech počítačů na trhu Windows jde o nejpopulárnější operační systém na světě. Navzdory tomu některé chyby mohou frustrovat každého. Jak je Windows tak slavný, neméně slavná je modrá obrazovka smrti nebo modrá obrazovka smrti ve španělštině. A existuje mnoho chyb, které způsobují, že se objeví. Dnes budeme mluvit o jedné z těchto chyb, o hrůzostrašné neodpojitelný spouštěcí svazekbuď UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUMEjak se objeví na obrazovce.

Poznámka: Tato chyba se může objevit téměř ve všech verzích systému Windows. Pro účely tohoto článku se soustředíme na Windows 7, ale principy jsou stejné pro ostatní verze.

Unmountable Boot Volume: Proč se to děje?

Pokud už víte, co to je a chcete to jen opravit, nebo máte málo času, můžete přeskočit na další část. K chybě 0x000000ED, známé také jako UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME, může dojít z různých důvodů. První věcí je pochopit, co to znamená. Tato chyba nám to říká spouštěcí svazek nelze nakonfigurovat.

Pokud nevíme, co to znamená, je to v podstatě takto: pevný disk je úložná jednotka, všechny soubory ve vašem počítači jsou na něm. Pevný disk je fyzický disk, ale lze jej prakticky rozdělit na menší svazky, které slouží k určitým účelům.

Když nainstalujete Windows, automaticky identifikuje hlavní oddíl a nazývá ho jménem «C». Tento oddíl nebo svazek je místem, kde se nachází systém Windows a všechny vaše systémové soubory.

Chyba UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME nám říká, že hlasitost nelze správně nastavit, a to je důvod, proč se systém Windows nemohl spustit. Je to poměrně opakující se problém; Natolik, že dokonce i Microsoft zveřejnil příspěvek na své stránce podpory na toto téma.

Unmountable Boot Volume: Jak to opravit?

Jak chybu opravit, bude záviset na tom, co ji způsobuje. A někdy může být trochu obtížné určit důvod. V těchto případech je důležité myslet na poslední věc, kterou jsme dělali, a poradit se s někým, kdo ví. Ale někdy můžeme vyřešit chybu sami podle jednoduchých kroků.

restartujte počítač

Zdá se to zřejmé, ale někdy je chyba způsobena nějakou dočasnou chybou, jako je a chyba připojení s bluetooth sluchátky (Co se nám stalo). Někdy může problém vyřešit nejstarší z triků. Pokud jste to nezkusili, restartujte počítač.

Použijte program pro obnovu

Někdy je tato chyba způsobena nesprávnými informacemi v konfiguračních souborech spouštění (BOOT.ini). Existují programy, které mohou tento soubor znovu vytvořit. Doporučujeme, abyste si nějakou sami hledali, protože časy se mění.

modrá obrazovka windows 10

Rychlé vyhledávání vám ukáže nejnovější programy, které se k tomu používají, ale buďte opatrní balík zboží, což je u tohoto typu programů velmi běžné.

Abyste byli na tyto případy připraveni, doporučujeme mít operační systém nainstalovaný na externím pevném disku. Pokud se vám to stane znovu, budete mít záložní disk, který vám umožní pokračovat v používání počítače.

Použijte Windows CD

CD, které jsme použili k původní instalaci systému Windows obsahuje nástroje používané k obnovení systému v případě chyby takhle. Tuto chybu můžeme snadno opravit pomocí tohoto CD. V případě, že CD nemáme, můžeme si také stáhnout soubor Windows .iso z internetu a nabootovat USB s Rufusem, abychom vytvořili instalační a opravný disk systému.

Pokud používáme Windows 10 a máme jiný počítač, který také používá Windows 10, můžeme k vytvoření tohoto souboru použít nástroj Windows Media Creation Tool. Po vložení disku nebo pendrive dejte pozor, abyste nestiskli install Windows, ale Start Repair. Tato možnost by měla opravit počítač.

Pokud ne, stále existuje naděje: Použití stejného USB nebo CD, vyberte «Opravit počítač / Řešení problémů». Nyní na obrazovce Pokročilé možnosti vyberte „Příkazový řádek“.

Když se objeví toto okno, zadejte následující příkaz pro spuštění opravy MBR: „bootrec /fixmbr“. Po dokončení procesu použijte: „bootrec /fixboot“ a „bootrec /rebuildbcd“. Pak restartujte a doufejte, že to funguje.

pokud nic nefunguje

Stále můžete používat příkaz chkdsk ve stejném příkazovém řádku, který jsme použili dříve. Může to být i špatně nastavený BIOS. Pokud nic nefunguje, může být poškozen váš pevný disk. Můžete se povzbudit k opravě sami nebo se obrátit na odborníka.