Saltar al contenido

Jak opravit chybu modré obrazovky ATIKMPAG.SYS ve Windows 10, 8 a 7

20 de agosto de 2022

Prostřednictvím následujícího průvodce vás to naučíme jak opravit chybu modré obrazovky ATIKMPAG.SYS ve Windows 10, 8 a 7nepříjemný problém, který zakazuje další používání počítače.

Co je chyba ATIKMPAG.SYS?

V první řadě je důležité upozornit, že existují různé varianty chyby ATIKMPAG.SYS, tato chyba se týká konkrétně grafické složky našich počítačů. Z tohoto důvodu vytváří specifickou narážku podle typu grafu, který máme.

Ve skutečnosti, zatímco mnoho lidí vidí chybu s názvem ATIKMPAG.SYS, chyby nvlddmkm.sys a igdkmd64.sys Odkazují prakticky na totéž. Tato chyba se obvykle projevuje následujícím způsobem VIDEO_TDR_FAILURE (ATIKMPAG.SYS) a jak jsme již uvedli, jedná se o grafickou chybu.

Termín TDR pochází z anglického „Timeout, Detection, and Recovery“, což bychom mohli přeložit jako „Time out, detection and recovery“. Tato zpráva indikuje, že grafický systém přestal fungovat a že systém Windows nebyl schopen provést obnovu správně.

Zpráva se poté zobrazí jako modrá obrazovka a nedovolí vám používat počítač. V každém případě existují určité metody, které můžeme použít k vyřešení chyby ATIKMPAG.SYS na našich počítačích postupně z těch výše uvedených.

Opravit chybu modré obrazovky ATIKMPAG.SYS v systému Windows

Modrá obrazovka s chybou ATIKMPAG.SYS je obvykle spojena s problémy související s počítačovou grafikou. Naštěstí existuje několik velmi jednoduchých opatření, kterými se můžeme řídit, abychom problém vyřešili.

Aktualizujte ovladač grafické karty

Jak jsme již uvedli dříve, chyba ATIKMPAG.SYS odkazuje na problém s videem počítače a ten často souvisí s nainstalovaným nevhodným ovladačem. Vzhledem k tomu bude nutné aktualizovat ovladač naší grafické karty a stáhnout správnou verzi.

V tomto případě, vzhledem k tomu, že se chyba týká grafických karet AMD, budete muset navštívit oficiální stránku pro stažení ovladačů AMD. Jakmile tam budete, vyberte model grafické karty které máte nainstalované v počítači. V případě, že nevíte, nebojte se, existují způsoby, jak zjistit, jakou grafickou kartu máte ve Windows nainstalovanou.

Velmi se to doporučuje Před instalací ovladače odinstalujte starý. Po dokončení instalace je ve většině případů chyba ATIKMPAG.SYS opravena. Na druhou stranu, pokud se místo toho zobrazí některá z chyb nvlddmkm.sys a igdkmd64.sys, můžete zkusit upgradovat grafickou kartu Intel nebo Nvidia, podle vašeho případu.

Zkontrolujte, zda nedošlo k přehřátí

Mnohokrát se chyba ATIKMPAG.SYS objeví, když se grafická karta příliš zahřeje a přestane fungovat. To může být proto, že nefunguje grafický ventilátor správně.

chyba atikmpag.sys windows

Programy na měření teploty CPU většinou fungují i ​​na poznání teploty grafické karty. Proto vás zveme k použití tohoto typu softwaru a zjistěte, zda teploty jsou příliš vysoké. Pokud vidíte hodnoty blízké 90°, můžete mít problém s teplotou.

Zkontrolujte tedy, zda se ventilátor grafické karty točí, v případě, že ne, bude nutné jej vyměnit.

Poškozená grafická karta

Přestože jsou grafické karty velmi odolné komponenty, bohužel po chvíli mohou začít poruchy. V nejextrémnějších případech grafika přestane správně fungovat a generuje chyby, jako je chyba ATIKMPAG.SYS.

Pokud žádné z výše uvedených řešení nefunguje správně, je velmi možné, že vaše grafická karta již selhává. Pokud ano, doporučujeme nainstalovat grafickou kartu pro účely testování. Komponentu si můžete půjčit od přítele, abyste zjistili, zda není problém.