Saltar al contenido

Jak opravit chybu, když v systému Windows nelze snížit a zvýšit hlasitost?

28 de julio de 2022

Zvuk je velmi důležitým prvkem v našem počítači. Windows 10 má ovládání hlasitosti, ve kterém můžeme upravit úroveň zvuku. Když to však přestane fungovat, divíme se Jak opravit chybu, když v systému Windows nelze snížit a zvýšit hlasitost?

Jak opravit chybu, když v systému Windows nelze snížit a zvýšit hlasitost?

Chyba ovládání hlasitosti je ve Windows velmi častým problémem. To nám brání spravovat audio zařízení tak přestane optimálně fungovat. Často k tomu dochází po instalaci aktualizace nebo při instalaci nové aplikace.

Dále vysvětlíme, co ovládání hlasitostijak získat přístup k směšovači hlasitosti a jak postupovat při řešení chyby při nastavování zvuku ve Windows 10.

Co je to směšovač hlasitosti ve Windows?

Směšovač hlasitosti je panel, který obsahuje možnosti pro konfiguraci zvuku běžícího na počítači. V současné době je za správu zvukových úloh zodpovědný systém Windows 10, takže uživatelé mají přímý přístup pouze k ikoně „Reproduktor“. hlasitost nahoru a dolů.

K čemu slouží směšovač hlasitosti ve Windows?

Směšovač hlasitosti ve Windows je zvyklý ručně nastavit hlasitost různých systémových aplikací rychle a pohodlně. Také je možné zvolit preference týkající se zvukového zařízení a změnit všechny zvuky, pokud použijete „mixér hlasitosti“.

Jak se dostat k směšovači hlasitosti?

Chcete-li získat přístup k směšovači hlasitosti ve Windows 10, musíte najít ikonu lupy na hlavním panelu a zadat SndVol.exe. Stisknutím klávesy „Enter“ uvidíte spustitelný soubor, který vyberete pro vstup do zvukového nástroje.

Nějaký aktualizace windows 10 již integrovali směšovač hlasitosti do panelu „Nastavení“. V tomto případě stačí přejít do nabídky „Start“ a vybrat „Nastavení“. Otevře se nové okno s panelem. Nakonec vyberte „Míchač hlasitosti“.

studiová sluchátka

Opravte chybu, kdy nelze v systému Windows snížit nebo zvýšit hlasitost

Problém s ovládáním hlasitosti je jedním z nich nejčastější chyby ve Windows a za těchto okolností je vhodné, abyste provedli několik jednoduchých kroků k rychlému vyřešení tohoto problému.

Krok 1. Restartujte správce úloh

Nejprve restartujte správce úloh stisknutím pravého tlačítka myši na hlavním panelu. Vyberte možnost „Správce úloh“ a otevře se nové okno, kde musíte proces vyhledat «Průzkumník Windows».

Klepněte pravým tlačítkem myši na prohlížeč a zvolte «Restartovat». Počkejte několik sekund, než se proces restartuje, a pokračujte v kontrole ovládání hlasitosti. Pokud se problém nevyřeší, postupujte podle kroku 2. Z této cesty budete moci přizpůsobit správce úloh tak, aby správně zavíral aplikace a další služby.

Krok 2. Restartujte zvukové služby

Pro restartování zvukových služeb je to nutné otevřete příkaz services.msc z okna „Spustit“. který se otevře po stisknutí kláves Win+R. Zobrazí se okno obsahující dlouhý seznam místních systémových služeb. Najděte „Windows Audio“ a klikněte na něj pravým tlačítkem.

Poté vyberte možnost «Vlastnosti» a zkontrolujte, zda je typ spuštění procesu „Automaticky“. Klikněte na „Stop“ a poté na „Spustit“ službu. Restartujte počítač a pokračujte v kontrole, zda ovládání hlasitosti funguje správně. Pokud ne, zkuste aktualizovat ovladač zvuku.

Krok 3. Aktualizujte ovladač zvuku, abyste opravili chybu v systému Windows nelze snížit a zvýšit hlasitost

Vyhledejte Správce zařízení Windows a vyberte své zvukové zařízení. Poté na něj klikněte pravým tlačítkem a vyberte «Aktualizovat ovladač».