Saltar al contenido

Jak opravit chybu CloudFlare 525 „SSL handshake se nezdařilo“

20 de agosto de 2022

Když prohlížíme internet, ať už z pracovních, osobních, vzdělávacích nebo zábavních důvodů, chceme, aby byl internet rychlý. Je nepochybně nepříjemné čekat dlouhou dobu na načtení požadované stránky, z tohoto důvodu byly vytvořeny velmi užitečné nástroje, které nám umožňují mít bezpečné a rychlé procházení.

Bez ohledu na našeho poskytovatele internetu nebo plán, který si najmeme, existují způsoby, jak zvýšit rychlost, například existují takzvané DNS, tedy systémy doménových jmen, které jsou nezbytné pro připojení. Obecně to zajišťuje operátor, kterého si k poskytování internetové služby najímáte.

DNS transformuje webovou adresu na IP adresu, takže můžete najít server s požadovanými informacemi. Existují i ​​veřejní poskytovatelé DNS, i když jsou kvůli velkému počtu uživatelů trochu pomalejší, samozřejmě se správným DNS můžete zrychlit vyhledávání na vámi požadovaných stránkách a zvýšit ochranu při procházení.

Využívání těchto DNS je výhodné i pro ty, kteří navštěvují internetové stránky prostřednictvím svého mobilního telefonu, protože na vašem mobilním zařízení je možné upravit nebo použít jiný DNS, ať už se jedná o Android nebo iOS.

Ale nejen ten DNS jsou nezbytné pro rychlé procházení a bezpečné je také nutné používat tzv. CDN. Po celém světě byla vytvořena síť serverů, které umožňují ukládání a replikaci webových stránek a informací. Tyto servery nazývané CDN umožňují být blíže k webům, které hledáme, a zkracují dobu odezvy.

Jak používat CloudFlare?

Jak již mnozí vědí, připojení k internetu v podstatě spočívá v připojení jednoho počítače k ​​druhému, dokud není vytvořena síť. Z tohoto důvodu za účelem připojení k vyšší rychlost s konkrétním serverem je nutné mít k němu blízko, což vedlo k vytvoření serverů ve všech částech světa schopných opakovat webové stránky.

Tímto způsobem lze zvýšit rychlost připojení tím, že servery jsou v blízkosti webových stránek, které navštěvujeme. Tyto nazývané CDN Nepochybně zlepšily rychlost a možnost přístupu na různé weby, samozřejmostí je vždy na co si dát pozor při prohlížení internetu a nepříjemnosti, které při používání těchto serverů vznikají.

Před několika lety byl vytvořen CloudFlare, aby vyřešil některé problémy a zlepšil distribuci obsahu. Kromě toho nám pomohl chránit před kybernetickými útoky a stal se jedním z nejbezpečnějších.

Tím, že slouží jako prostředník pro reverzní proxy, nám to umožňuje detekovat škodlivý provoz a spam na webu, což nám také poskytuje ochranu našich osobních údajů, zejména finančních údajů, které jsou často napadány.

Někdy se při používání serveru CloudFlare mohou objevit nějaké nepříjemnosti související s jeho infrastrukturou, ale lze je vyřešit. Tentokrát budeme mluvit s vámi konkrétně z chyby 525′SSL handshake selhal a jak to snadno opravit pomocí těchto tipů.

Řešení chyby 525 „SSL handshake se nezdařilo

Pro všechny Možné chyby, ke kterým dochází při používání CloudFlare K jejich vyřešení je třeba podniknout určité kroky, v tomto případě, pokud se zobrazí chyba připojení: chyba 525 „protokol SSL se nezdařil.

chyba řešení cloudflare 525 selhání spojení ssl

To je způsobeno chybou konfigurace na webovém serveru, ke kterému se pokoušíte připojit; Aby k této chybě došlo, musí být splněny dvě konkrétní podmínky, jedna z nich je ta, kterou jsme zmínili.

Pro chyba „SSL handshake se nezdařilo, co musíte udělat, je kontaktovat poskytovatele hostingu. Aby bylo možné zjistit, zda je příčinou běžné chyby původních webových stránek.

Zkontrolujte nainstalované SSL, port 433 nebo jiné zabezpečení, podpora SNI a šifrovací sady; tímto způsobem můžete určit původ poruchy a přistoupit k provedení nezbytného řešení tohoto problému. Stejně tak je CloudFlare ochoten poskytnout vám rady, které potřebujete pro tento nebo možná jiný problém, který máte.