Saltar al contenido

Jak opravit chybu 0x0000000 paměť nelze číst v systému Windows

18 de agosto de 2022

Operační systém Windows je široce používaný software v mnoha počítačích a tabletech na světě, je velmi dobrý pro naše zařízení. Pravděpodobně však narazíte na systémové chyby, např chybová zpráva «0x00000000 paměť lze číst». No, dostávám se ke správnému příspěvku, protože zde vysvětlíme, jak tuto chybu napravit pomocí jednoduchých a snadných kroků.

Jaké jsou důvody této chyby?

Znát příčiny, které generují chybu „paměť nelze přečíst“, je zásadní, protože tímto způsobem máme jasnou představu, jak se s ní vypořádat. Dále uvádíme 4 možné příčiny, které způsobují výše uvedenou chybu, ve Windows 10 vezměte v úvahu každou z nich.

 • nedostatek v paměť s náhodným přístupemcož znamená, že na pevném disku je málo paměti, která brání vytvoření odkládacího souboru nebo virtuální paměti.
 • Existuje možnost, že počítač obsahuje malware, který může zahrnovat červy, trojské koně, spyware, což, jak víte, jsou počítačové viry, které žijí v paměti.
 • Selhání hardwaru, můžete mít moduly v paměti, které jsou vadné.
 • bylo dáno a selhání logického zdroje jedním programem nebo aplikací spuštěnou v kombinaci s jinými současně.

Jak uvidíte, existuje několik možných důvodů chyby 0x00000000 paměť nelze přečíst, na druhou stranu vám ukážeme, jak ji vyřešit.

Obecná řešení, jak opravit chybu čtení paměti

Opravy, které vám poskytneme níže, jsou ověřeny a prováděny profesionály v oblasti počítačové vědy.

 • Zkontrolujte paměťové moduly počítače.

Chcete-li provést tuto akci, budete potřebovat specifický program, který provede kompletní kontrolu systému nebo operace paměti. Můžete například použít MemTest86+ a software, který je zodpovědný za provedení podrobného vyšetření a hluboko do paměti RAM vašeho počítače.

 • Zkontrolujte, zda v systému není virus nebo malware, který způsobuje chyby.

Je nezbytné, abyste zkontrolovali, zda váš počítač dochází k chybám způsobeným virem uloženým v systému což způsobuje chybu. Protože Windows 10 je dodáván s kvalitní integrovanou obranou, můžete spustit hloubkovou kontrolu a najít potenciální malware.

Instalace antiviru, který vám pomůže do počítače, může být dobrý nápad, ale Windows Defender bude stačit.

 • Analyzujte konfiguraci operačního systému Windows 10.

Pokud při otevírání složky obsahující mnoho mediálních souborů, je chyba způsobena chyba extrakce obsahu na kterém běží Windows. To způsobí poměrně značné snížení rychlosti procesoru a celkového systému počítače.

Pokud si uvědomíte, že je to způsobeno konkrétní aplikací, odinstalujte program a znovu jej nainstalujte, abyste ověřili, že chyba byla opravena.

Alternativní možnosti pro opravu chyby 0x00000000 nelze číst paměť

 • Vyčistěte pevný disk počítače.

Jedním ze způsobů čištění pevného disku je provedení nástroje nabízené systémem Windows 10 za tím účelem, většinou k uvolnění místa.

 1. Zadejte vyhledávač Windows a zadejte „Vyčištění disku“ a klikněte na tento nástroj.
 2. Objeví se malé pole, kde je sekce «Soubory, které lze smazat».
 3. Tam si vyberete obsah, který chcete například smazat. Mimo jiné «Dočasné soubory» «Hlášení chyb a diagnostika systému Windows».
 4. Jakmile vyberete, co chcete odstranit, stiskněte tlačítko „Vyčistit systémové soubory“.
 5. Zeptá se vás potvrďte, zda chcete tyto soubory smazata stisknete «OK».
 6. Později systém vybrané soubory smaže a je to.

vymazání pevného disku počítače

 • Přidejte nebo přidejte paměť RAM.

Přidání paměti RAM do počítače je poslední možností, jak zabránit tomu, aby zpráva nemohla být přečtena můžete přidat další moduly. To má pomoci systému pracovat s lepším výkonem a vyhnout se budoucím problémům.

Doufáme, že tento vzdělávací a intuitivní příspěvek pro vás bude velmi užitečný a tento článek dále rozšíří vaše znalosti při používání počítače.