Saltar al contenido

Jak omezit přístup k vašemu účtu na Facebooku bez blokování nebo smazání?

24 de julio de 2022

Všechny sociální sítě mají systém ochrany soukromí, pomocí kterého si můžeme vybrat, kteří lidé jsou ti, kteří mohou a nemohou. podívejte se na naše příspěvky a příběhy a jednou ze sociálních sítí, která má jeden z nejlepších omezovacích systémů, je Facebook.

V této sociální síti můžete vybrat každého člověka Budou moci vidět každou jednotlivou věc, kterou na svém účtu uděláte. Z tohoto důvodu vám ukážeme, jak můžete tyto akce provést co nejjednodušším způsobem.

I když máme hodně lidí na našich sociálních sítích ne vždy každého z těchto lidí dobře známe. Z tohoto důvodu je důležité, abychom mohli provést určitý typ omezení na tyto profily, které nám nejsou tak dobře známé.

Pokud jste ten, kdo má omezeno na přítele z Facebooku budete moci zkontrolovat seznam omezených osob tolikrát, kolikrát je to pro vás nutné. Ale v případě, že chcete vědět, zda jste ten, kdo byl přidán na seznam s omezeným přístupem, bude to mnohem obtížnější.

Tím, že vám říkáme, že to bude obtížné, vám říkáme, že tyto informace nebude možné znát, protože tato konfigurace je soukromá. Jediná věc, kterou budete moci udělat, je sledovat, zda tato osoba Publikujte pravidelně nebo pokud již ne a můžete si udělat vlastní závěry.

Jak víte, jedná se o a Nastavení ochrany osobních údajů který vám umožní vytvořit Facebook ve vašem účtu. Díky tomu můžete do seznamu přidat libovolný počet lidí. Tímto způsobem budou tito lidé moci zobrazit pouze informace na vašem profilu, které označíte jako veřejné.

Pokud chcete začít používat tento seznam a chcete přidat určité lidi budete muset postupovat podle těchto pokynů.

Kde můžete vidět své omezené kontakty?

Jedna z věcí, kterou budete moci udělat, je podívat se na lidi, které jste přidali do tohoto seznamu omezení. Tohle bude velmi snadnéprotože k jeho dosažení stačí provést několik kroků a jsou to tyto:

 1. První věc, kterou uděláte, je vstoupit do aplikace Facebook
 2. Poté zadáte možnost ‘Přátelé’. To zjistíte stisknutím tří řádků, které jsou v horní části obrazovky
 3. Nakonec musíte zadat volbu nazvanou ‘Vlastní seznamy’. Zde bude seznam s názvem „Omezený přístup“

dívka pomocí facebooku na svém počítači

 1. Otevřením tohoto seznamu budete moci vidět všechny osoby, které jste přidali do tohoto seznamu omezení

Jak přidat nebo odebrat lidi ze seznamu?

Další věc, kterou budete moci udělat, je přidávat a odebírat lidi které jsou již zahrnuty v tomto seznamu omezení. Chcete-li tak učinit, musíte provést následující:

 1. Abyste mohli přidat lidi do tohoto seznamu omezení, musíte jít do aplikace Facebook a klepnout na tři černé čáry a přejít do přátel
 2. Poté stiskněte možnost upravit seznamy přátel
 3. Nyní zadejte ten, který říká omezený přístup, zde budete moci vyhledat a přidat do seznamu kohokoli, kdo je mezi vašimi přáteli na Facebooku

v případě, že chcete odstranit některého z uživatelů které jsou na tomto seznamu, abyste je osvobodili z omezení, které budete muset udělat. Musíte však vědět, že tuto akci budete moci provést z počítače:

 1. Otevřeš si svůj Facebook na PC
 2. Poté musíte přejít do sekce s názvem novinky a kliknout na možnost ‘Přátelé’
 3. Nyní klikněte na vlastní seznamy a poté na „Omezený přístup“. Zde uvidíte každého z uživatelů, které jste omezili, a budete je moci z tohoto seznamu odebrat pouhým kliknutím na křížek vedle jména

dívka konfigurující facebook z počítače

Jak skrýt příspěvek na Facebooku před konkrétní osobou, aniž byste jej smazali?

Nyní, když víte, jak budete moci vytvořte si seznam omezení Můžete skrýt příspěvky od svých přátel na Facebooku. Chcete-li to provést, stačí zahájit proces sdílení nebo nahrání publikace nebo příběhu. Pak v jednom z rohů uvidíte lektvar ‘Sdílet s’.

Po stisknutí této možnosti se zobrazí možnosti „Sdílet se všemi“ a „Omezený přístup“. Tímto způsobem jsou lidé, kteří jsou součástí ten seznam možností Toto nebudou moci zveřejnit.

Abyste mohli příběhy skrýt před svými přáteli tím nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, budete to moci udělat takto:

 1. Nejprve přejděte na Facebook a hned na začátku se vám zobrazí možnost přidat nový příběh
 2. Vyberte fotografii nebo video, které chcete nahrát, a přejděte k další části
 3. Poté si v ‘Soukromí’ budete muset vybrat ze 3 možností, které budete mít k dispozici. Chcete-li jej skrýt před někým konkrétním, vyberte možnost „Vlastní“ a vyberte lidi, kteří váš příběh uvidí.