Saltar al contenido

Jak odstranit vodorovnou nebo svislou čáru z obrazovky mého notebooku nebo počítače?

5 de agosto de 2022

Jednou z nejdůležitějších součástí našeho notebooku a obecně našeho notebooku nebo osobního počítače je obrazovka. Jeho prostřednictvím můžeme vidět, co nám ukazuje grafické rozhraní operačního systému, který používáme. Ale pokud selže nebo vykazuje nějakou vadu, nemůžeme ocenit, co děláme. V tomto smyslu vám chceme ukázat, co můžete udělat odstraňte svislou a vodorovnou čáru na obrazovce notebooku.

To může být velmi znepokojivý problém, který nemůže vyvolat obavy, že je naše obrazovka neopravitelně poškozena. Proměnné, které mohou způsobit tento problém, mohou souviset s hardwarem nebo fyzickými součástmi. Nebo se softwarem nebo programy a je důležité vědět, jaký je původ této poruchy.

To, že víme, co dělat, když má naše obrazovka poruchu, je pro nás jako uživatele velmi důležité a nemusíme se spoléhat na technika. A to je naše poslání naučit vás praktická řešení. Jak k provádění oprav, tak k připojení několika monitorů k našemu PC a odstranění čar na obrazovce.

Proč se na obrazovce mého notebooku objevuje čára?

Existuje několik problémů, které tento problém může představovat v monitoru počítače a notebooku. To se však někdy dá vyřešit pomocí odstranit rušivé aplikace s grafickou kartou. Kromě toho existuje další software, který způsobuje čáry na obrazovce a my to zde uvidíme.

Chyby v aktualizacích

Jako vždy špatný proces, když změnit operační systém může způsobit problémy se svislými nebo vodorovnými čarami na monitoru. Jeden z ovladačů mohl být nainstalován špatně a je to kvůli tomu. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste to odstranili, je znovu aktualizovat počítač nebo notebook.

Malware nebo počítačový virus

Toto je jiné než může přinést mnoho nepříjemností k vašemu notebooku a PC nebo monitoru notebooku. Řádky na obrazovce lze odstranit antivirem nebo zformátováním počítače. Své informace a další ovladače však uložte online nebo v cloudu.

selhání hardwaru

Obětí problémů se však může stát i monitor. Řádky na obrazovce se však zobrazují i ​​s příchodem kabelu, který je in špatné podmínky. Abych to odstranil z PC, vyměním kabel nebo monitor za nový.

horizontální vertikální čára přenosná

Přítomnost škodlivých aplikací

Problém, že čáry na obrazovce mohou být odraženy škodlivým programem, je také velmi jasný. No, monitor e odráží to, co procesy grafické karty. Proto pokud má viry, bude to vidět zde.

Jak odstranit svislé nebo vodorovné čáry z obrazovky na mém notebooku nebo PC?

Když obrazovky notebooků zobrazit svislou čáru existuje několik příčin tohoto problému a první věc, kterou musíme udělat, je provést správnou diagnózu. Někdy se problém týká komponent, jako je základní deska nebo video čipová sada. A je snadné potvrdit jeho selhání, pokud se připojíme k projektoru.

Pokud se řádky nezobrazují, pak základní deska a video čipová sada fungují správně a problém je v základní desce. obrazovka. Pokud se ale problém objeví i v projektoru, pak budete muset vyměnit grafickou kartu, ale vždy bude nutné tuto diagnózu ověřit u odborného technika.

Zkontrolujte přítomnost malwaru

Chcete-li odstranit čáry na obrazovce nebo monitoru, začněte pomocí antiviru. Musíte si být vědomi toho, že problém nepochází ze škodlivého programu nebo něčeho podobného. Existuje velmi dlouhý seznam aplikací, které lze použít. Nicméně doporučujeme stáhněte si „ESET NOT32“ z internetu.

notebook a mobil

Proveďte reset počítače

Dobrou metodou je formátování notebooku nebo PC za účelem odstranění vodorovných nebo svislých čar. Jistě, je to spíše pro situace, kdy nemáte na mysli nic jiného. Jako poslední možnost. Ušetřete však své dokumenty na internetu nebo flash disku.

Zkontrolujte fyzické trauma

Monitor je velmi choulostivá věc, proto je přítomnost čar na obrazovce velmi dobře vidět. zkontrolovat s více zastavení této komponenty v případě, že nemáte žádnou ránu do svého okolí. Tímto způsobem mohou být čáry na obrazovce z jiné příčiny.

Kroky k odstranění svislých a vodorovných čar na obrazovce notebooku

Za účelem vyřešení problému a odstraňte svislou a vodorovnou čáru na obrazovce notebooku Nejprve musíme zkontrolovat, zda je tato chyba způsobena Softwarem. A prvním krokem je přejít přímo na stránky výrobce grafické karty. Když už jsme v tom, můžeme si stáhnout nejnovější ovladače podle modelu karty.

Dalším krokem, který musíme udělat, je nainstalovat nový ovladač do našeho počítače a po dokončení tohoto postupu restartujeme počítač. Jakmile se zařízení spustí, zkontrolujeme, zda byl problém vyřešen. vertikální čára nebo horizontální čára které monitor ukazoval.

Pokud se naopak problém nevyřešil, pak je velmi pravděpodobné, že původ závady je mezi Hardwarem a musíme to zkontrolovat. Chcete-li to provést, restartujeme počítač a spustíme jej z BIOSu. Nyní, pokud budete nadále vidět svislé a vodorovné čáry, je jasné, že problém je a chyba s hardwarem nebo softwarem.

čistý displej

V případě, že používáme externí obrazovku, musíme zkontrolovat, zda jsou připojení v perfektním stavu. Že nevykazují poškození, pokud ano, musíme ho vyměnit za nový, abychom vyloučili závady. Jakmile budou tyto kontroly provedeny a závada přetrvává, nezbude nic jiného, ​​než předat obrazovku technickému servisu.

Převážnou většinu času tyto čáry na obrazovce leží výhradně na obrazovce notebooku, kterou můžete vyzkoušet stisknutím na zadní straně obrazovky. Pokud tímto způsobem čáry změní barvu nebo se stanou širšími a užšími. Pak nevyhnutelně budete muset nahradit obrazovky vašeho notebooku.

A tak vám tímto způsobem ukážeme, co byste měli udělat, abyste si nejprve prověřili, která část zařízení je původcem poruchy a možné řešení. Možná to nebudete schopni opravit, ale můžete účinně diagnostikovat, co problém způsobuje. A tak vás naučíme, co musíte udělat odstraňte svislou a vodorovnou čáru na obrazovce notebooku.