Saltar al contenido

Jak odstranit nebo odstranit konce řádků a odstavců v LibreOffice

3 de agosto de 2022

Libre Office jedná se o sadu nebo sadu kancelářského softwaru. S tímto balíčkem máte na dosah několik možností, jako je automatické číslování titulů; a také snadno a rychle odstraňovat nebo odstraňovat konce řádků pomocí LibreOffice Writer.

Tento typ licence je výsledkem kombinace licence BSD s některými úpravami a také typu GNU (General Public License); Díky tomuto sloučení si můžeme užívat bezplatné kancelářské nástroje stejně užitečné jako nástroje Microsoft Office, v tomto případě by to byly: Calc, Base, Draw, Math, Impress a Writer.

Nástroj Writer je verze LibreOffice ekvivalentní k Microsoft Word a má všechny jeho funkce stejným způsobem; s ní Můžeme psát všechny druhy dokumentů jako jsou dopisy, zprávy, memorandum, teze, knihy atd. Můžete také umístit obrázky, grafiku, tabulky a dokonce i zvuky.

Jaké jsou netisknutelné znaky v procesoru zápisu?

Symbolů, které jsou zobrazeny, je několik, mezi nimi máme konce stránek, sloupce, karty, prázdné oblasti nebo zóny a další a jsou umístěny na panelu nástrojů reprezentováno jako ¶; také jsme našli:

  • Zalomení řádku =↲
  • Konec odstavce = ¶
  • Pozice záložky = →
  • Pozice prázdného místa = ·

Jak odstranit nebo odstranit konce řádků a odstavců v LibreOffice Write?

Program LibreOffice Writer

Dělá se to v několika snadných krocích, takže první je vybrat obsah, buď například z internetu nebo z jiných dokumentů, jako je PDF; za tímto účelem vytvoříme kombinaci kláves Ctrl + E a poté Ctrl + C pro kopírování.

Dále otevíráme LibreOffice Write a vložte jej pomocí Ctrl + V, nyní zkontrolujeme, zda se objevily konce odstavců, přejdeme na panel nástrojů, klikneme na symbol což je stejné jako „Netisknutelné znaky“ nebo „Ctrl + F10“.

Následně vybereme odstavec nebo text, kde se objeví symbol skoku, abychom je odstranili; poté klikneme na „Upravit“ v panelu nástrojů a po zobrazení nového okna znovu klikneme na „Vyhledat a nahradit“.

Nyní klikněte na „Další možnosti“. Dále „Regulární výrazy“ a ve stejném okně nahoře, kde je uvedeno „Hledat“; umístíte symbol, který je tomu ekvivalentní regulární výraz, například $; poté o něco níže klikněte na „Nahradit vše“.

Objeví se nové okno; Klikněte na „OK“, nyní zavřete okno „Najít a nahradit“ na červeném pozadí X nahoře. Toho si všimnete konce odstavců byly odstraněny.

U zalomení řádků identifikujte s následujícím symbolem ↲postup k jejich odstranění je stejný jako u zalomení odstavců, regulární výraz, který se chystáte umístit v horní části okna „Najít a nahradit“, v „Najít“ je n, pak budete pokračovat se stejným kroky, dokud neověříte, že byly v dokumentu odstraněny.

Konečně je vidět, že i přesto, že můžete kopírovat a vkládat text a převést jej do jiného formátu a nový dokument se zobrazí s řádkovým i odstavcovým zalomením, máte nástroj LibreOffice Write že to za vás opraví.

Pokud se vám tento příspěvek líbil, nezapomeňte jej sdílet a zanechat nám svůj komentář.