Saltar al contenido

Jak odstranit nebo odstranit ikony připnuté na hlavním panelu v systému Windows 10

19 de agosto de 2022

Všichni už víme a kdo to nechce přijmout stejně, je takový, jeden z nejpoužívanějších a nejrozšířenějších operačních systémů na světě, je bezesporu Windows. A to byl případ od jeho různých verzí až po současnou verzi Windows 10.

A přestože se těší velké oblibě, stále neznáme jeho funkce, proto vám ukážeme trik, který vám umožní poznat jak odstranit nebo odstranit ikony připnuté na hlavním panelu v systému Windows 10.

Ale i tak, kdo nezná hlavní panel Windows, se tento stal oblíbeným místem uživatelů. Protože zde můžeme ukotvit ikony těch aplikací nebo programů, které nejčastěji používáme, abychom je měli po ruce. Mnohokrát ale tuto oblast zaplníme programy, které již nepoužíváme a nevíme, jak ji vyčistit.

Již jsme se naučili, jak změnit ikony na ploše, soubory a složky Windows 10 které zde umístíme. Ale když mluvíme o panelu nástrojů, stáváme se osmičkovým a nakonec nevíme, jak dál. V následujícím tutoriálu velmi vyčerpávajícím způsobem vysvětlíme jednoduché kroky, které musíte udělat, abyste měli tento čistý pruh.

Jak odstranit nebo odstranit ikony připnuté na hlavním panelu v systému Windows 10

Jde o to, že z tohoto hlavního panelu se může stát totální chaos, protože to místo je velmi krátké a pokud tam máme zakotveno mnoho programů, nebude to vypadat příliš esteticky. Ale nebojte se, všechno má řešení a zde vám ukážeme jednoduché kroky, které musíte dodržet odstranit nebo odstranit ikony připnuté na hlavním panelu ve Windows 10.

Samozřejmě můžete tuto operaci provést jednu po druhé a vyčistit tak hlavní panel, ale to může být trochu otravné a můžeme tím ztratit spoustu času. Protože víme, že čas jsou peníze, použijeme metodu, která nám umožní odstranit nebo odstranit ikony připnuté na hlavním panelu v Windows 10, najednou.

Kroky, které musíme provést, abychom odstranili nebo odstranili ikony připnuté na hlavním panelu v systému Windows 10

Takže k tomu použijeme praktický nástroj, který nás opustí čistý hlavní panel a žádné ikony. Tento program se nazývá PinClean, ale nebojte se, odstranění těchto programů z hlavního panelu neznamená, že je zavřete. Chcete-li stáhnout tento nástroj, můžete to provést prostřednictvím této stránky, je to soubor ZIP.

Jakmile jej stáhnete, rozbalte jej a uvidíte, že budou extrahovány tři různé soubory, ale my to spustíme runme.bat.

Abychom mohli tento postup provést, umístíme se na tento soubor kurzorem myši. Poté klikneme pravým tlačítkem a v možnostech, které se objeví, vybereme Spustit jako správce.

Proces čištění se spustí automaticky a odepnout všechny programy najdete na hlavním panelu.

Jak jsme již zmínili, programy, které jsou na hlavním panelu a jsou spuštěny, nebudou ukončeny. Odstraní se pouze ikona programu na hlavním panelu.

Po dokončení procesu program restartuje průzkumníka souborů a můžete vidět zázrak, zcela čistý hlavní panel Windows.

A nyní můžete znovu připnout nové programy, které často používáte, a nemusíte se bát, že se v této oblasti opět shromáždí velké množství ikon, protože budete mít tento úžasný program.

ikony připnul hlavní panel

Toto jsou návody, které byste měli vzít v úvahu, ty, které vás naučí používat programy, které organizují váš stůl nebo pracovní stůl. A bez mnoha komplikací jste se naučili jak odstranit nebo odstranit ikony připnuté na hlavním panelu v systému Windows 10.