Saltar al contenido

Jak odstranit návrhy e-mailů v Gmailu z PC a mobilu se systémem Android nebo iOS

21 de julio de 2022

V současné době je mít e-mail stejně zásadní jako mít doklad, který nás identifikuje, jako je mimo jiné rodný list, pas nebo potvrzení o pobytu. A právě to, že máme účet, nám hodně usnadňuje práci, například v bankovních subjektech, na stránkách a webech, sociálních sítích a různých virtuálních platformách pro sledování videí, jako je YouTube, je vyžadován přístup k těmto účtům pomocí našeho e-mailu.

V tomto smyslu je Gmail e-mailová služba s bohatými funkcemi, kterou mnozí preferují, protože má jednoduché rozhraní, které nám umožňuje spravovat aktivity osobní i profesní a zůstat v kontaktu s našimi souhrnnými uživateli. Někdy nám však Gmail posílá návrhy dalších e-mailů, což může být nepříjemné. Proto tento tutoriál vysvětluje jak odstranit návrhy e-mailů v gmailu z PC a mobilního Androidu iOS.

Jak Gmail vybírá navrhované účty pro odesílání e-mailů?

Na hlavních platformách, jako je Facebook a Instagram, Vždy dostáváme návrhy na přátele, abychom je přidali do našeho seznamu přátelz tohoto důvodu je možné, že vás v určitém okamžiku zajímalo, jak vědí, koho navrhovat, a pravdou je, že v tom není tolik vědy, kvůli vyhledávačům v nich, kvůli interakci, kterou máte s některými přáteli , nebo společnými přáteli, takto algoritmus těchto sociálních sítí posílá návrhy.

Podobně berou v potaz i služby Google kontakty, se kterými se nejčastěji setkáváteTaké při psaní e-mailu, když zadáváme jméno, nám to dává nějaké návrhy, takže tyto návrhy jsou ve skutečnosti založeny na e-mailech, které posíláme nejčastěji, a na kontaktech, které jsme přidali do našeho seznamu kontaktů.

Tak, když komunikujeme s nějakými kontakty tyto se ukládají automaticky. Pokud však nechcete, aby se tyto kontakty ukládaly automaticky, můžete určit, které kontakty lze uložit a které ne.

Na druhou stranu, pokud jste na svém mobilním zařízení aktivovali službu synchronizace s účtem Gmail, tím spíše se vám zobrazí kontakty automaticky uložené ve vaší poště, protože synchronizace umožňuje sdílení souborů, položky z jiných aplikací a také kontakty. Je však možné, že některá pošta je neaktivní, v takovém případě je nejlepší tyto kontakty smazat. Následující části vysvětlují, jak to můžete udělat. Ale předtím se podívejme, jak přidat nový kontakt do vašeho Gmailu.

někdo používá gmail na notebooku a telefonu

Chcete-li do svého účtu přidat nové kontakty z mobilu, nejprve otevřete aplikaci Gmail a přejděte do sekce Kontakty, poté klikněte na možnost ‘Přidat’ umístěný v pravé dolní části obrazovky. Nakonec napište informace nebo kontaktní údaje uživatele a klikněte na Uložit.

Můžete to udělat také z desktopové verze Gmailu na vašem počítači, přihlaste se ke svému účtu a zadejte seznam kontaktů, kde uvidíte seznam všech již přidaných kontaktů. Chcete-li uložit nový, klikněte na ‘Vytvořit kontakt’, který je v levém horním rohu. Nyní napište kontaktní údaje osoby a klikněte na možnost Uložit.

V tuto chvíli je čas odpovědět na hlavní otázku tohoto článku, jak odstranit návrhy kontaktů v Gmailu ze zařízení Android, iPhone, iOS a také z počítače se systémem Windows nebo Mac. Postupujte podle níže uvedených kroků.

žena pomocí mobilní aplikace gmail

S Androidem nebo iPhonem

Smazání nebo odebrání kontaktu z chatu Gmail je velmi snadné, věnujte pozornost níže uvedeným krokům, abyste to mohli rychle provést na svém telefonu Android nebo iPhone. Chcete-li to provést, první věc, kterou byste měli udělat, je zadat Gmail ze svého zařízení a poté klikněte na nabídku vašeho e-mailu, tedy na tři vodorovné pruhy, a vyberte Kontakty.

Chceme zdůraznit, že aby se zobrazily všechny vaše kontakty ze stažení aplikace Kontakty na vašem smartphonu. Dokud jste ve svém seznamu kontaktů, klepněte na ikonu tří vodorovných čar a vyberte Návrhy. V této sekci klikněte na Přidat, komu obvykle píšete, a kliknutím na Zavřít daný kontakt smažte.

Z Windows PC nebo Mac

Vstupte na web Gmail ze svého Windows PC nebo Mac a klikněte na ikonu devíti teček vedle svého profilu, poté vyberte kontakty, otevře se seznam všech kontaktů, se kterými jste chatovali. Přejděte na levou stranu a klikněte na Sekce Časté kontakty, v této části se zobrazují návrhy e-mailů, které Gmail odesílá. Protože chceme tyto návrhy odstranit, stiskneme tři vodorovné body umístěné v rohu kontaktu a vybereme Odstranit.

Pomocí zařízení iOS

Chcete-li odebrat návrhy pošty v Gmailu na zařízení se systémem iOS, musíte postupovat podle stejného postupu, jaký byl zmíněn pro telefony Android nebo iPhone, protože rozhraní Gmailu je na těchto smartphonech stejné. Doufáme, že tento návod byl užitečný. Chcete-li se dozvědět o dalších výukových programech Gmail, neváhejte navštívit naše webové stránky.