Saltar al contenido

Jak odstranit možnost automatického doplňování na Facebooku? – Úplně to smažte

6 de agosto de 2022

Na různých webových stránkách je možnost automatického doplňování obvykle přítomna, když provádíte vyhledávání a máte seznam s předchozími hledáními; Facebook není výjimkou, protože ve vyhledávací liště zobrazuje věci, které jsme dříve hledali. Tuto možnost automatického doplňování lze odstranit, takže při vyhledávání budete mít čistou historii.

Co umožňuje automatické doplňování na Facebooku?

Automatické doplňování na Facebooku může usnadnit vyhledávání příspěvků, stránek nebo lidí; To se děje pomocí automatického doplňování podle slov, která se píší do vyhledávacího řádku Facebooku.

Poskytněte možnosti vyhledávání, které vás budou zajímat

Pokud přejdete na Facebook a použijete vyhledávací panel, když začnete psát, mohou se vám zobrazit možnosti, které mohou vracet přesnější výsledky vyhledávání nebo vám také mohou nabídnout možnosti vyhledávání. podle toho, co máte napsané v liště; tedy témata spojená se slovy, která jste již umístili do vyhledávání.

Zobrazí se poslední věci, které jste hledali

Když na Facebooku stisknete vyhledávací lištu, mohou se objevit věci co jste dříve hledali; zobrazí se historie s nejnovějšími vyhledáváními, která jste provedli. Může také usnadnit nalezení něčeho, co jste již dříve hledali.

Jaký je způsob, jak odstranit automatické doplňování na Facebooku?

Pokud se vám na Facebooku nelíbí možnost automatického doplňování, můžete ji odebrat. Když tedy znovu vstoupíte na sociální síť a provedete vyhledávání, již neuvidíte věci, které jste dříve hledali a nebudete dostávat ani návrhy vyhledávání.

Z vyhledávacího panelu Facebooku

Když vstoupíte na Facebook a stisknete vyhledávací lištu v horní části stránky, uvidíte, že se zobrazí některá předchozí vyhledávání; a pokud jej zadáte, mohou se objevit návrhy související s předchozími hledáními nebo jednoduše automatické doplňování, které usnadní hledání.

Tyto možnosti nebo návrhy můžete odstranit tak, že otevřete vyhledávací lištu a kliknete na ni, když se zobrazí návrhy vyhledávání, jak byste měli stiskněte malé x který je na konci každého vyhledávání, takže již není viditelný při přístupu k vyhledávací liště.

Vstup do nastavení sociální sítě

Chcete-li odebrat automatické doplňování Facebooku z nastavení této sociální sítě, musíte zadat Facebook a přihlásit se ke svému účtu; jakmile jste ve svém profilu, musíte stisknout možnost ‘Protokol aktivit’, která je v v pravém dolním rohu vašeho titulního obrázku.

Uvidíte, že se vám zobrazí nabídka, která obsahuje několik sekcí, musíte kliknout na „Více“ a poté vybrat možnost „Historie vyhledávání“, zde uvidíte vyhledávání, která jste provedli z Facebooku.

Nyní můžete odstranit požadovaná vyhledávání, která již nejsou viditelná v historii vyhledávání vašeho profilu na Facebooku; zcela vpravo od každého uvedeného vyhledávání, uvidíte tři tečkyjejich stisknutím získáte možnost odstranit toto vyhledávání ze seznamu.

upravit historii vyhledávání
V případě, že automatické doplňování, které chcete odstranit, je automatické ukládání hesla a e-mailu z vašeho účtu na Facebooku; musíte to udělat přímo z prohlížeče, který používáte. V případě Google Chrome musíte vstoupit do prohlížeče a stisknout tři body, které jsou v pravém horním rohu stránky; Zobrazí se nabídka, kde musíte stisknout možnost ‘historie’.

Vstoupíte na novou kartu, kde musíte stisknout možnost „Vymazat údaje o prohlížení“. V novém okně, které uvidíte, musíte stisknout možnost ‘Pokročilé’ a poté musíte stisknout ‘Heslo a další přihlašovací údaje‘. Vyberte, která data chcete smazat, a dobu trvání těchto dat, nyní stiskněte „Vymazat data“ a je to. Vaše heslo a e-mail již nebudou automaticky zadávány a nebudou uloženy v prohlížeči.

Kde ověřujete, že se automatické doplňování Facebooku znovu nezobrazí?

Jakmile vstoupíte na Facebook a rozhodnete se provést vyhledávání, stiskněte vyhledávací lištu a ověřte, že nezobrazuje seznam s návrhy nebo malá historie předchozích vyhledávání. Pokud jste odstranili všechna vyhledávání, malá historie již nebude viditelná; ale pokud jste smazali pouze určitá vyhledávání, tato nebudou při přístupu k vyhledávacímu panelu viditelná.

Smazat údaje o prohlížení

Pokud jste se rozhodli smazat automatické doplňování prohlížeče, vaše hesla a e-maily se již nebudou automaticky zobrazovat v polích ani se nebudou ukládat. To zvyšuje bezpečnost vašeho přihlášení na Facebooku ve vašem účtu a dalších účtech, které jsou otevřeny ze stejného počítače.

Jaké jsou kroky k načtení automatického doplňování pro vyhledávání?

Po vymazání automatického doplňování hledání (smazáním historie) jej nelze obnovit; toto však bude obnoveno na když používáte vyhledávač Facebooktakže vyhledávací panel bude moci automaticky doplňovat to, co do něj zadáte, na základě toho, co bylo uloženo v historii.