Saltar al contenido

Jak odstranit ikonu kontaktů z hlavního panelu Windows 10?

16 de julio de 2022

Více není vždy lepší. V tomto případě odkazujeme na přemíru aplikací a zdrojů, kterými je technologické společnosti někdy zatěžují operační systémy a to místo pomoci může být otravné. V tomto článku vysvětlíme, jak odstranit ikonu kontaktů z hlavního panelu Windows 10.

Ukazuje se, že jednou z inovací obsažených v nové verzi Aktualizace Windows 10 Fall Creatorsje přidání ikony Kontakty na hlavní panel.

Váš hlavní panel slouží ke snadnějšímu a rychlejšímu pohybu po ploše vašeho počítače, a proto systém Windows umožňuje uživatelům připnout na hlavní panel nejpoužívanější webové stránky.

Zkrátka ikona Kontakt, nebo lidé, jak je také známo. To vám umožní nastavit seznam vašich oblíbených kontaktů na hlavním panelu, abyste je měli po ruce, a tak byl proces komunikace s těmito lidmi plynulejší prostřednictvím různých platforem.

Tato funkce, která by pro někoho mohla být atraktivní a nápadná, skončí to zbytečné a těžkopádné protože ubírá místo na panelu nástrojů a na obrazovce pro další praktičtější a užitečnější aplikace, zejména pokud jde o malé obrazovky.

Výsledkem je, že ikona kontaktu, která je začleněna do nejnovější verze operačního systému nadnárodní společnosti Redmond, byla pro uživatele rušivým prvkem. Zde vám ukážeme, jak odstranit ikonu kontaktů z hlavního panelu Windows 10.

Stejně jako můžete odstranit nepotřebné ikony z hlavního panelu, existuje také způsob, jak změnit jejich velikost pro snazší umístění.

Ikona kontaktů je funkce, která vám poskytuje informace, jako jsou telefonní čísla, e-maily, adresy atd., o osobách, které vás zajímají, ať už osobní nebo profesní.

Pokud patříte k těm, kterým se nelíbí vestavěná ikona kontaktu ve Windows 10. Zdá se vám zbytečná a neužitečná, zde vám ukážeme, jak se jí zbavit.

První věc, kterou je třeba vědět, je, že Verze Windows 10 Fall Creators, te nabízí možnost nejen deaktivace ikony kontaktu na hlavním panelu.

Nabízí také možnost upravit si oblíbenost s ohledem na upozornění nebo vysílání zvuků, které provádějí osobní kontakty a které zahrnují uživatele.

Chcete-li zobrazit ikonu kontaktů ve Windows 10, musíte nejprve otevřít funkci Nastavení. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je stisknout přes klávesnici: Windows Key + I. Tato akce umožní otevření konfiguračního okna, kde klikneme na možnost Přizpůsobit.

Přejdete na novou obrazovku, kde uvidíte možnost hlavního panelu. Zde máte přístup k několika možnostem konfiguracerozhodnete se pro sekci „kontakty“.

windows 10 home

V této části získáte tři další možnosti konfigurace. První zobrazuje ikonu kontaktu na hlavním panelu: a je to ta, která umožňuje aktivovat nebo deaktivovat uvedenou funkci.

Druhá konfigurace zobrazuje oznámení, která přicházejí od kontaktů, a dává vám možnost přijímat nebo nepřijímat uvedená oznámení. A třetí konfigurace: to Umožňuje zakázat zvuková upozorněníale ne vizuály vašich příbuzných.

Nakonec odeberte ikonu kontaktů z hlavního panelu Windows 10. Přejděte na první z výše uvedených nastavení: Zobrazit ikonu Kontakty a tam klikněte na «deaktivovat» a připraven, ikona kontaktů je zakázána. Zde je shrnutí kroků k deaktivaci ikony kontaktů:

  • Ve funkci vyhledávání je slovo napsáno «Nastavení» a je aktivován. možnost lokalizace «Přizpůsobit». Přístup k «Hlavní panel». V této možnosti zakažte ikonu kontaktů.
  • Dalším způsobem, jak upravit hlavní panel, je umístit barvu, která se vám líbí nejvíce a podle vašich preferencí.

Pokud se domníváte, že týmový panel je pomalý, těžkopádný a myslíte si, že má příliš mnoho prvků, které vám práci nezjednodušují. Dnes vám zde ukážeme, jak zakázat nebo odebrat ikonu kontaktů z hlavního panelu Windows 10.’

Hlavní panel je jedním z nejpoužívanějších prvků, které vám systém Windows nabízí, protože díky němu můžete mít všechny nástroje, které potřebujete, na dosah ruky, ale když používáme program pro přehrávání videa VLC, je to poněkud nepohodlné, ale existuje způsob, jak odstraňte jej, když používáme režim rozšířené obrazovky programu.