Saltar al contenido

Jak odstranit historii připojení ke vzdálené ploše v systému Windows

25 de julio de 2022

Připojení k jinému než vašemu počítači je pro mnoho lidí každodenním úkolem a lze jej snadno provést například přístupem na vzdálenou plochu Google Chrome. Pokud stále nevíte, jak se dostat k historii připojení ke vzdálené ploše ve Windows, tak odstranit archivované informacetady vás naučíme.

S průvodcem, který vám poskytneme, dosáhnete v jednoduchých krocích, smažete veškerou historii, kterou již ve svém počítači nechcete. Takže buďte velmi pozorní na postup a uvědomíte si, že to můžete udělat během několika minut.

Tento tutoriál vám pomůže odstranit historii připojení ke vzdálené ploše, v Windows 7, 8 a 10. Můžete jej tedy sledovat s naprostou důvěrou, že dosáhnete svého cíle, kterým je smazání historie, kterou již na svém počítači nechcete. Níže proto vysvětlíme, jak se tyto informace objevují ve vašem počítači a jaké jednoduché kroky byste měli podniknout, abyste je odstranili.

Jak se na vzdálené ploše zobrazí historie připojení?

Chcete-li odstranit historii připojení ke vzdálené ploše v systému Windows, je nejprve důležité pochopit, jak se tam dostane. K tomu dojde, když se připojíte ke vzdálené ploše Windows, abyste získali přístup k souborům, které jsou na jiném než vašem zařízení, a systém Windows vás automaticky přihlásí.

Tím pádem Systém Windows provede propojení s počítačemmezi vaším počítačem a zařízením, které používáte, a na oplátku udělá záznam do historie.

Nyní, pokud používáte vzdálenou plochu sdíleného nebo veřejného počítače, je pochopitelné, že chcete informace odstranit. Ale nebojte se, tipy, které vám zde nabízíme, můžete uvést do praxe jakýkoli počítač se systémem Windows.

Proč systém Windows ukládá tuto historii?

Když použijete historii připojení ke vzdálené ploše v systému Windows pro připojení k jinému elektronickému zařízení, automaticky zaznamená název. Název elektrického zařízení je registrován v poli „Připojovací počítač“ ke „vzdálené ploše“, která usnadní vyhledávání informací.

Tato metoda, kterou systém Windows používá pro ukládání, umožňuje uživateli, aby příště, až bude chtít přistupovat k jinému počítači pomocí vzdálené plochy, snadno jej do počítače. Samozřejmě, jak k počítači připojíte více počítačů, seznam historie připojení na vaší vzdálené ploše se rozroste.

A možná proto chcete smazat některé, které již často nepoužíváte, ale jaký je proces mazání historie? Dále vysvětlíme jak smazat historii připojení na vaší vzdálené ploše ve Windows krok za krokem, rychle a snadno.

Jak odstranit historii připojení ke vzdálené ploše v systému Windows

Chcete-li provést vymazání historie připojení ke vzdálené ploše, musíte na ni přejít «registr Windows» a podnikněte tyto kroky.

Vymazat historii vzdáleného připojení

  1. Chcete-li provést ruční vymazání historie, budete muset přejít na připojení ke vzdálené ploše systému Windows a zadat slovo „Záznam“.
  2. Poté budete muset vybrat možnost „Enter“ a poté se otevře karta s názvem «Editor registru».
  3. Dále byste měli být přesměrováni na klíč s následujícími specifikacemi: HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftTerminal Server ClientDefault.
  4. Po jeho výběru se zobrazí „Číslo MRU“, které se nachází na pravé straně panelu.
  5. Dále musíte kliknout pravým tlačítkem myši na «Vstup» a poté Budete muset vybrat možnost „Odstranit“. a připraven.

Jak jsme viděli, je to snadný způsob, jak odstranit historii připojení ke vzdálené ploše v systému Windows, což vám přinese skvělé výsledky. Proto vás zveme, abyste se seznámili s tímto rychlým postupem, na vyčistit paměť počítače a získat tak více prostoru pro nová spojení. V této řadě nápadů vám doporučujeme využít také smazání historie schránky, abyste uvolnili více místa.