Saltar al contenido

Jak odstranit duplicitní data nebo záznamy v Accessu a ponechat pouze jeden?

24 de julio de 2022

Pokud se budete bavit o programech, které vám umožní spravovat databázi a vytvářet dotazy a formuláře, s největší pravděpodobností zazáří Access. Protože obsahuje obrovské množství funkcí, díky kterým je velmi kompletní. Proto se to dnes naučíte odstranit duplicitní data nebo záznamy v aplikaci Access během několika minut.

A je to tak, že abyste mohli tento program využívat naplno, musíte mít na paměti nejprve ty nejjednodušší věci jako je vymazání datprotože tímto způsobem můžete postupně zvyšovat svou úroveň, abyste mohli přejít ke složitějším procesům.

Jak odstranit duplicitní data nebo záznamy v Accessu?

Chcete-li přejít přímo k bodu, který vás zajímá, a vyřešit co nejdříve počáteční neznámou Jak odstranit duplicitní data nebo záznamy v Přístup?, Musíte vědět, že existují dva způsoby, jak tento proces provést, jeden je ruční a druhý automatický (před zahájením mějte na paměti, že abyste porozuměli každému kroku, musíte vědět, jak se připojit nebo kombinovat databáze Microsoft Access, jinak nebudete). Víte, že tlačítka možná neznáte).

Ten, který dnes uvidíte jako první, bude manuál. Chcete-li toho dosáhnout, musíte přejít přímo do programu Access a otevřít jej, poté musíte přejít do databáze, kde chcete odstranit duplicitní prvky.

Jakmile tam budete, klikněte na kartu s názvem „Dotazy“ a poté stiskněte tlačítko „Nový“. Tato akce vám umožní dostat se do další sekce, kde musíte vybrat „Dotaz na průvodce k nalezení duplikátů“ a kliknutím na „OK“ spustíte.

Když jste v čaroději vyberte přepínač který bude mít název „Tabulky“, v něm vyberte tabulku, kterou chcete pozorovat, a klikněte na „Další“, poté vyberte každé pole, kde chcete hledat duplikáty, a znovu klikněte na „Další“.

Nakonec vyberte nějaké další pole, které chcete sledovat (toto je volitelné), a poté zadejte název dotazu nebo použijte výchozí, po dokončení stiskněte knoflíkDokončit“.

Nyní se ocitnete v sekci, kde můžete vidět duplikáty a ručně je smazat, k tomu stačí kliknout na řádek, kde jsou, a stisknout tlačítko pro smazání na klávesnici. Čas, který zaberete, bude úměrný počtu duplikátů, které máte.

Automaticky odstranit duplikáty

S tím, co jste viděli výše, už víte, jak se zbavit duplicit, takže otázka Jak odstranit duplicitní data nebo záznamy v Accessu je již vyřešena, to, co uvidíte dále, bude metoda, která vám umožní udělat totéž, ale automaticky .

Chcete-li s tím začít, musíte přejít na začátek programu Access a odtud vyberte možnostDesky“, najděte tabulku, která má duplikáty, a zkopírujte ji stisknutím kombinace kláves Ctrl + C.

Poté a okamžitě vyberte Ctrl + V, to vložte zkopírované a vytvořte novou tabulku, vyberte požadovaný název a vyberte možnost „Pouze struktura“ a potvrďte kliknutím na „OK“. Až ji budete mít, vyberte ji myší a stiskněte «Design View».

Dále vyberte pole, ve kterém nechcete, aby v tabulce byly další duplikáty, a klikněte pravým tlačítkem na šedé pole, které se objeví vlevo, v seznamu možností, které se objeví, stiskněte «primární klíč» (Díky tomuto klíči budou odstraněny duplikáty, protože musí být jedinečné).

přístup k ikoně vínové

Na konci celého tohoto procesu přejděte na „Dotazy“ a vyberte „designový pohled“, poté vyberte vytvořenou tabulku a klikněte na „Připojit“ jako dotaz, který budete dělat (k nalezení této možnosti musíte stisknout ikonu dvou bílých polí, které jsou vedle červeného vykřičníku).

Na závěr a na závěr odpovědí na otázku Jak odstranit duplicitní data nebo záznamy v Accessu?musíte přetáhnout * na začátek seznamu polí a stisknout červený vykřičník, který se zobrazí výše, takže do nové tabulky budou vloženy pouze jedinečné záznamy a žádné duplikáty.

Vytvořte malou zálohu

Jako poslední trik byste měli vytvořit jakousi zálohu přejmenováním původní tabulky a nechat ji tam, pro případ, že by některé z duplikátů nebyly ve skutečnosti duplikáty. Můžete tomu dát jméno jako „původní tabulka“.

Jako poslední rada, v případě, že chcete odstranit více dat (což nemusí být nutně duplicitní), můžete zvolit odstranění a kaskádovou aktualizaci souvisejících záznamů.