Saltar al contenido

Jak odstranit databázi PostgreSQL ve Windows 10 – různé metody

21 de julio de 2022

Existuje několik databázových systémů, které umožňují automatizovat a bezpečně chránit data a informace, široce používané zejména na obchodní úrovni. PostgreSQL je jedním z těchto programů, který se přizpůsobuje různým operačním systémům a je na trhu dobře známý.. Ale stejně jako některé programy může být nainstalován nesprávně a chcete jej odstranit. Ale co ty programy, které není snadné odinstalovat. Pokud při odinstalování programu narazíte na nějaké problémy, můžeme vám pomoci.

V tomto případě vás zveme k pokračování ve čtení článku, kde vám řekneme, jak správně a bez jakýchkoliv nepříjemností smazat databázi PostgreSQL ve Windows 10. Taky, budete znát různé způsoby, jak můžete tento program odinstalovat, ať už máte na svém PC nainstalovaný Windows nebo Ubuntu. Tuto akci tedy můžete provést efektivně a bez komplikací. Poznamenejte si tedy následující údaje, které vám poskytneme v tomto článku.

Jakými způsoby můžete odinstalovat databázi PostgreSQL ve Windows 10?

Uprostřed technologické éry se řada společností přizpůsobila pokroku a realitě, takže zautomatizovaly všechny své procesy a zanechaly za sebou manuální postupy, fyzické soubory, které v kanceláři zabíraly hodně místa. K ukládání informací tedy používají databázi. Jedním z nejpoužívanějších je dnes program PostgreSQL, což je software zajišťující stabilitu v ochraně uložených dat a na trhu je velmi žádaný. Ale možná došlo k chybě při instalaci programu PostgreSQL v operačním systému Windows 10, a proto jej chcete odinstalovat. Všimněte si způsobů, jakými můžete tento postup provést pomocí ovládacího panelu a vestavěné utility programu, viz podrobnosti.

Z ovládacího panelu

Pro odinstalaci databáze PostgresSQL z ovládacího panelu postupujte následovně. Vstoupíte do Ovládací panely, klepněte na Programy a poté na Programy a funkce. Uvidíte seznam všech nainstalovaných programů, vyhledejte PostgresSQL a klikněte na něj. A klikněte na Odinstalovat nebo změnit. Dále musíte postupovat podle pokynů zobrazených průvodcem. Budete moci pozorovat, že uvedený program již není zobrazen v seznamu, protože byl odinstalován.

Přímo z vaší utility

Za druhé, existují problematické programy, které není snadné odinstalovat ze systému, proto je nestačí odstranit z ovládacího panelu, ale můžete přistoupit k odinstalaci přímo z jeho integrované utility. To je to, co lze udělat pro odstranění programu PostgreSQL z Windows. V tomto případě je třeba použít následující kroky:

stisknete dál Místní disk C a poté v Program Files klikněte na PostgreSQL a poté na soubor 13a poklepáním na obslužný program jej odinstalujte. Zobrazí se okno, kde je zobrazen režim odinstalace, musíte označit možnost Kompletní aplikace a kliknout na Další. Po procesu odinstalace klikněte na OK a je to. Toto je způsob, jak bezpečně, snadno a rychle odinstalovat programy z Windows 10.

odinstalujte postgresql z jeho nástroje

Proč nemůžete úspěšně odinstalovat PostgreSQL na vašem počítači?

Program PostgreSQL je databáze kompatibilní s různými operačními systémy a lze ji snadno konfigurovat pomocí počítače. Kromě toho je mnohými preferován, protože nesnižuje výkon jejich operačního systému. Má to ale i nevýhodu, a to, že se musí používat pro ukládání velkého množství dat a příkazy, které používá, nejsou tak jednoduché, pokud nemáte s programem rozsáhlé znalosti. To je jeden z důvodů, proč někteří pokračují v odinstalaci systému Windows ze svého systému.

Když je tento proces hotový, můžete zjistit, že se vám nepodařilo úplně vymazat systémový program z vašeho počítače. Proto je důležité odinstalovat jakoukoli aplikaci ve Windows, aniž byste po ní zanechali stopy. Pokud jsou v systému stopy programu, je to proto, že musíte nejen kliknout na odinstalovat program, ale také správně odinstalovat PostgreSQL je nutné smazat programové složky, které jsou v operačním systému stále aktivnía budete moci dokončit odinstalaci.

správně odinstalovat postgresql na windows

Protože program při instalaci vytváří složky a podsložky, které zůstávají v operačním systému, takže je také nutné smazat, aby neběžely na pozadí a nebránily zpomalování počítače. kliknete na Místní disk C, v Aktivaci programů najděte složku PostgreSQL, klikněte na složku pravým tlačítkem a vyberte Smazat. Tímto způsobem je program zcela odinstalován z vašeho PC.

Jak v případě potřeby odinstalovat PostgreSQL na zařízení Ubuntu?

Jak jsme již zmínili, PostgreSQL je program kompatibilní s několika operačními systémy, jedním z nich je Ubuntu. Ve skutečnosti lze programové balíčky PostgreSQL nainstalované ve výchozím nastavení nalézt v úložišti Ubuntu. Ale z nějakého důvodu možná budete muset odinstalovat program PostegreSQL, jak to udělat správně? Je tedy nutné vědět, jak jednoduše odinstalovat programy v Ubuntu z terminálu.

odinstalujte postgresql na ubuntu

Chcete-li provést tuto akci, musíte spustit příkazy. Protože vám to umožní přístup k datům programu a budete je moci úplně a snadno odstranit. Jedním z nich je velmi pohodlné použití sudo apt – get – purge remove postgresql* Spuštěním tohoto příkazu budete moci odstranit program PostgreSQL a všechny komponenty a složky, které byly z tohoto programu vytvořeny. Protože když spustíte příkazy, budete moci získat seznam složek PostgreSQL, které byly nainstalovány a vytvořeny na vašem serveru. Je to efektivní způsob, jak odinstalovat tento databázový program na zařízení Ubuntu, zkuste to a uvidíte.