Saltar al contenido

Jak odstranit černé pruhy nebo pruhy z videa bez ztráty kvality

15 de julio de 2022

Jako přehrávání a mediální obsah, možná jste si všimli jakési černé pruhy, které se objevují neustále nebo na několik krátkých minut. Z tohoto důvodu budeme hovořit o tom, jak odstranit černé pruhy nebo pruhy z videa bez ztráty kvality.

Takové třásně se snadno přehlédnou, ale může existovat skupina lidí, kteří opravdu chtějí nechat je zmizet abyste si svá videa lépe užili.

Co potřebujete vědět, je to tento styl čar se zobrazí ve výchozím nastavení v jakémkoli audiovizuálním obsahu, ale jeho účel je poměrně cenný. Proto jsou dodnes implementovány na jakékoli obrazovce.

Ale v případě, že se jich chcete zbavit, existuje několik nástrojů, které vám to umožní. Dnes budeme hovořit o celosvětově velmi uznávaném. Kromě toho, jak upravit videa, která mají tuto funkci, jakmile budou zveřejněna na populárních platformách, jako je YouTube.

Proč se uvnitř přehrávaných videí obvykle objevují černé pruhy?

Zdá se, že s každým dalším dnem se projev těchto pruhů stává stálejší, protože se v různých prostorech vysílá nový obsah.

Jasným příkladem jsou televizní programy a videa. Tam, kde se mnohokrát zaměřujeme na obsah, ignorujeme vzhled těchto pruhů.

Tyto černé pruhy se mohou objevit vodorovně i svisle, a tím upravit velikost multimediálního obsahu který je v přehrávání.

A právě z tohoto důvodu se tento typ černých pruhů objevuje ve videích. Protože jeho účelem je vyplňte vztah, který existuje mezi obrázkem a rozměrem obrazovky kde se zobrazuje.

Díky tomu dotyční hráči zabraňují zvláštnímu zkreslování nebo natahování obsahu. Umožnit dobrý požitek z toho.

Od jakého rozlišení se černé pruhy zobrazují?

Přehrávání multimédií dnes podléhá dvěma velmi důležitým poměrům stran. Které přímo závisí na tom, kam bude směřovat zobrazení videa.

První je poměr 4:3, zcela klasický a používaný po dlouhou dobu. Toto je známé jako standardní televizní formát. Prakticky všechna videa obsahovala tento poměr stran vzhledem k obrazovce.

Od doby, kdy technologie způsobila revoluci ve světě a objevily se televizory s vysokým rozlišením, museli lidé, kteří obraz upravovali, vzít věci do svých rukou.

Je tam, když poměr 16:9. Zamýšlený jako formát pro chytré televizory a monitory zařízení, ať už jde o počítače nebo mobilní zařízení.

Jinými slovy, důvodem, proč se tyto pruhy objevují během přehrávání videa, je to, že poměr, ve kterém je obraz držen, je v rozporu s rozlišením používané obrazovky.

Odstraňte černé pruhy nebo pruhy z videa pomocí programu Windows Movie Maker

Windows Movie Maker je nástroj pro úpravu videa vytvořený společností microsoft. Tento nástroj byl pro své uživatele velmi užitečný díky své nízké složitosti.

Mezi funkcemi záložky «Projekt» je možnost nastavit «Poměr stran». V této možnosti si můžete vybrat mezi výše zmíněnými proporcemi, dokud se vám nepodaří proužky zmizet. Je třeba poznamenat, že pokud je video velmi velké a chcete jej zkomprimovat, doporučuje se použít jiný program.

Odstraňte černé pruhy nebo pruhy z videa YouTube

Video platforma vytváří své reprodukce na základě formátových štítků, které mohou být Upravit z jakéhokoli videa nahraného na váš kanál.

Odstraňte černé pruhy nebo pruhy

Chcete-li se k němu dostat, budete muset najít «Video manažer» z YouTube v rámci „Studia pro autory“. Abyste se mohli rozhodnout mezi svými videi vyhledat to, které je třeba upravit.

Úprava vzhledu černých pruhů stačí pro zadání edice základních informací videa, kde se nachází pruh «Tag» pro zadání pokynu «yt:crop=16:9».

Bude stačit pouze uložit změny a černé pruhy vašeho videa budou automaticky vymazány. Zajistíte tak kvalitu a požitek všech diváků.

Vaše video je připraveno! Nyní víte, jak odstranit černé pruhy nebo pruhy z videa snadno a bez ztráty kvality. Nyní se pohodlně usaďte a vychutnejte si své dlouho očekávané video bez černých pruhů a pruhů. Pouze a pouze v případě, že má vaše video v daném případě odstraněny černé pruhy, ale ztratilo svou kvalitu a stalo se pixelovým, můžete jej opravit a zlepšit jeho kvalitu.