Saltar al contenido
Mac

Jak odstranit a rozdělit pero na Mac OS pomocí diskového nástroje

10 de agosto de 2022

Když máte mnoho souborů na jednom místě, je vždy dobré udělat a dobrá záloha z nich fyzicky. To proto, abychom se nebáli, že je nějakým způsobem ztratíme a nebudeme vědět, jak je získat zpět.

Vaše milované fotografie z loňského letního výletu nebo videohry, které jste si s takovou trpělivostí stáhli, tak mohou být chráněny v něčem jako flash disk nebo externí pevný disk což jsou úložná zařízení.

Co se však stane, když je externí úložná jednotka používána pro něco jiného, ​​ale potřebujete místo? No a když je to tak, nemusíte se příliš bát, protože oddíl můžete udělat vždy.

Oddíl je způsob, jak být schopen segmentovat prostor z jednotky úložný prostor a tímto způsobem je možné zacházet s pendrivem jako se dvěma nebo více různými pendrivemi. Vše v závislosti na tom, kolikrát jste na něm vytvořili oddíl.

Právě z tohoto důvodu vás nyní naučíme, jak vytvořit oddíl na flash disku. Vysvětlíme to však prostřednictvím procesu, který je třeba provést prostřednictvím a Více OS, protože ne každý ví, jak to udělat prostřednictvím své aplikace Disk Utility. Takže bez dalšího zdržování se podrobně podívejte na následující krok za krokem, který jsme pro vás sestavili.

Jak vytvořit oddíl na disku pomocí Mac OS

Než vás naučíte, jak vytvořit oddíl na Mac OS, měli byste vědět, že tento tutoriál je navržen tak, aby fungoval na Catalina 10.15, takže se toho nemusíte bát. proces.

Kromě toho také upozorňujeme, že pokud chcete udělat oddíly na váš disk, abyste mohli nainstalovat Windows, mějte na paměti, že je nejlepší to provést pomocí Boot Camp Assistant. Také skrz APFSnení vždy lepší vytvořit různé oddíly na disku, ale vytvořit několik svazků na stejném oddílu.

Bez dalšího přidání, podívejte se, jak můžete tento proces provést:

  • Měli byste začít tím, že ve svém počítači přejdete do aplikace Disk Utility Mac. Zde na postranním panelu uvidíte různé svazky, ze kterých je možné vybírat. Klikněte na ten, který chcete rozdělit, vyberte možnost Rozdělit a poté zadejte „rozdělit“. Jakmile vyberete tento svazek, budete také moci vidět, kolik místa je k dispozici pro oddíl prostřednictvím výsečového grafu.
  • Poté vyberte možnost „Přidat“, který uvidíte se symbolem součtu vedle něj.
  • Brzy budete vyzváni k výběru názvu nového svazku, který vytváříte. A když to uděláte, mějte na paměti, že pro formáty MS-DOS a ExFatpro toto jméno je limit pouze 11 znaků.
  • Vyberte formát pro systém souborů svazku.
  • Později změňte velikost svazku podle svých potřeb.
  • Poté klikněte na pokračovat a na konci procesu klikněte na dobře dokončit proces.

mac display disk

Jak odstranit oddíl v systému Mac OS

Jak jsme uvedli dříve, pokud se chystáte odstranit oddíl, který jste vytvořili pomocí asistent bootcampu, je nejlepší, abyste k tomu použili stejnou aplikaci. Ale pokud jste si jisti, že chcete použít aplikaci Disk Utility, podívejte se, jak na to:

  • Začněte vstupem do aplikace Disková utilita znovu. Zde najdete svazek, který chcete odstranit. Najdete ho v postranním panelu. Po výběru klikněte na možnost Oddíl a poté na „rozdělit“.
  • Jakmile budete mít koláčový graf před sebou, prostě musíte vybrat oddíl, který chcete odstranit, a klikněte na možnost „Odstranit“, po které bude následovat znaménko záporu (-). V případě, že se objeví možnost Odstranit «průhledný» je to proto, že oddíl nelze odstranit.

Poté vyberte možnost Aplikovat, a až bude proces připraven, dokončete tlačítkem „OK“. Je důležité, abyste věděli, že v systému Windows 10 můžete také odstranit oddíly z paměti USB.