Saltar al contenido

Jak odinstalovat nebo odebrat OpenJDK na Linux Mint a nainstalovat Java JDK?

3 de agosto de 2022

java je a základní výpočetní platforma pro dnešní technologické týmy, které pracují ruku v ruce s mnoha aplikacemi a weby. Proto se mnoho lidí zajímá o instalaci Java JDK na svá zařízení. V tomto článku se dozvíte, jak odinstalovat OpenJDK na linuxu.

V současné době je systém Java neustále aktualizován, aby se zlepšila uživatelská zkušenost v každém z faktorů, které obsahuje.

V souvislosti s tím je také nutné uchýlit se k nejnovějším verzím publikovaným touto společností, aby se předešlo chybám při výkonu jakékoli činnosti.

Pokud jde o Linux, Open JDK je výchozí verze operačního systémuvelmi užitečné a efektivní, pokud jde o vaši vizuální práci.

Jak jsme však zmínili dříve, dříve nebo později zastará nebo mnoho lidí v komunitě chce trochu více experimentovat, takže zvažují instalaci Java JDK na svůj počítač.

Navzdory tomu, že jde o poměrně jednoduchý postup, je odstranění výchozího aspektu počítače trochu složitější, takže v tomto článku vám ukážeme, jak tuto verzi odinstalovat, abyste si mohli užívat nové aktualizace, které s ní přicházejí. Jáva má pro vás.

Proč instalovat Java JDK na verzi Linux Mint?

Mint může být nově nainstalovaná aktualizace softwaru ve vašem počítači, ale pravdou je, že je to nezbytný krok k aktivaci podpora java na tento operační systém.

Od této programové jazykové platformy je podmínkou pro použití více nástrojůje nutné zachovat kteroukoli jeho verzi, aby se předešlo případným problémům s prováděním v budoucnu.

Jak můžete odinstalovat Open JDK?

Jak bylo uvedeno výše, tato verze je standardně součástí operačního systému. Linux Mint. Pracovat komplexně a efektivně v rámci každého ze svých úkolů.

V případě, že jste programátor, hlavním problémem této verze Javy je to neumožňuje tvorbu komerčních aplikací. Stále jde o software s otevřeným zdrojovým kódem.

To je důvod, proč mnoho uživatelů v komunitě chce pokračovat a nainstalovat Java JDK na svůj počítač. Aby bylo možné pokračovat v rozvoji obsahu zájmu v oblasti technologie.

Proto je k dosažení této odinstalace nutné provádět úlohy typickým způsobem pro Linux: přes systémový terminál.

Takže přes zkratku «Control + Alt + T“ a zadejte příkaz sudo apt-get autoremove openjdk-7-jra“. Což dá příkaz k odstranění softwaru a každé jeho závislosti.

Po dokončení tohoto postupu bude nutné pouze psátjava verze pro potvrzení, že OpenJDK byl z vašeho počítače zcela odstraněn a nemáte nainstalovanou verzi Java.

Příkazy potřebné k instalaci Java JDK uvnitř Linux Mint

Společnost Oracle se zasvětila navrhování, distribuci a udržování účinnosti této verze, která je tak známá komunitou Java.

Příkazy potřebné k instalaci Java JDK uvnitř Linux Mint

Zda je odinstalace předchozí verze způsobena omezení z hlediska aplikací. Potěší vás, že tato aktualizace zajišťuje, že vaše sestavení JDK je plně v souladu s vývojem nových sestavení.

Proto k dokončení tohoto úkolu bude nutné znovu otevřít systémový terminál pomocí výše uvedeného zástupce a zadat následující příkazy:

Nejprve začněte přidáním úložiště Java JDK pomocí „sudo add-apt-repository ppa:linuxuprising/java“. Což budete potřebovat k obnovení obsahu a získání nejnovějších aktualizací.

Toho je dosaženo prostřednictvím «aktualizace sudo apt-get“ a po stažení obsahu do počítače. Pokračujte v instalaci Java JDK pomocí „sudo apt install oracle-java11-installer“.

Jak jste doposud viděli, upgrade verzí Java na váš počítač se systémem Linux je jednodušší, než se zdá. Chce to jen obětavost a trpělivost.

Díky této změně si budete moci užívat nové funkce, které nabízí nový firemní balíček Oracle. Včetně funkčnosti programování pohodlně.

Opět se vám podařilo splnit potřeby prostřednictvím těchto jednoduchých průvodců. Nyní zbývá, abyste s touto novou verzí Java JDK vytěžili ze svého počítače maximum.