Saltar al contenido

Jak odinstalovat Microsoft Store ve Windows 8 a 10 – průvodce krok za krokem

24 de agosto de 2022

V roce 2012 uvedl Microsoft na trh svůj nový operační systém Windows 8. Velkým překvapením pro mnohé je, že Přišel s doplňkem a je to přidání Microsoft Store; Stručně řečeno, je to obchod, kde najdete velké množství programů a služeb společnosti Microsoft, nezbytných pro bezpečný provoz těchto produktů, takže uživatel nebude mít problémy s viry nebo malwarem.

Microsoft Store, jako každý program, zabírá místo na vašem pevném disku a pravděpodobně budete chtít toto místo odložit pro jiné použití. V tomto článku vás tedy naučíme, jak na to odinstalujte nebo zakažte Microsoft Store ve Windows 8 a 10.

Výhody odinstalace obchodu Microsoft Store na počítačích se systémem Windows

Odinstalováním obchodu Microsoft Store z našeho počítače nemůžeme říci, že bychom měli nějaké konkrétní výhody. Tak jako aplikace slouží k usnadnění procesů v našem týmu vytváří větší plynulost provozu. Někteří lidé však nechtějí mít aplikaci aktivní.

Dalo by se říci, že jedinou „výhodou“ odinstalování programu za účelem uspokojení přání uživatele je uvolnit místo I když to moc nezabírá.

Problémy, které by mohly způsobit deaktivaci obchodu Microsoft Store

Hlavním problémem při odinstalaci obchodu Microsoft je vystavit se programům, které začínají selhávat, protože existují mnoho aplikací, které jsou na něm závislé. Dokonce i společnost zdůraznila, že není povoleno odinstalovat obchod Microsoft, zejména v nejnovějších verzích Windows 10.

Žádné automatické aktualizace

Mezi hlavní výhody používání Microsoft Store patří snadná instalace programů a aplikací, protože již nebude nutné chodit na stránku produktu, stahovat instalační program a vše ostatní, co jste dříve potřebovali. Tak jako z Microsoft Store stačí zadat název programu, klikněte na nainstalovat a problém je vyřešen, o nic jiného se nemusíte starat. Bez automatických aktualizací to nebude možné, protože nebudou k dispozici žádné připomínky ani upozornění na nové verze.

Aplikace UWP nebudou fungovat

Universal Windows Platform (UWP) je technologie navržená společností Microsoft pro Vývoj aplikací na zařízeních s Windows 10. Odinstalováním obchodu Microsoft poškodíme aplikace, které používají formát UWP k automatickým aktualizacím, a proto přestanou fungovat.

Postup pro zakázání obchodu Microsoft Store

Nejprve vám ukážeme, jak jej zakázat, tím zakážete jeho použití, ale neodinstalujete jeho závislosti, čímž se vyhnete používání paměti a procesoru. Prvním krokem je vytvoření bodu obnoveníje bezpečnostní opatření, které vám doporučujeme provést vždy před provedením jakýchkoli změn v počítači.

Nyní otevřeme příkazový panel pomocí (Win+R) a napíšeme Regedit, poté se otevře registr Windows, ve kterém musíme přejít na cestu: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoft.

Další věcí je zkontrolovat, zda existuje klíč registru Microsoft Store, který by se měl jmenovat Windows Store. Pokud ne, vytvořte jej kliknutím pravým tlačítkem a novým heslem. Po jeho vytvoření je třeba mu přiřadit hodnotu. Vyberte Windows Store a klikněte pravým tlačítkem, uvidíte, že se zobrazí seznam možností, klikněte na nové a poté na 32bitovou hodnotu DWORD.

RemoveWindowsStore je název, který mu musíte přiřadit, nakonec dvakrát klikneme a přiřadíme hodnotu 1; nakonec stačí zavřít registr Windows. Někdy může být nutné restartovat počítačtím si všimnete, že Microsoft Store byl zcela deaktivován.

odinstalace microsoft store z pc

V systému Windows 8

Prvním krokem je současné stisknutí klávesy Windows a R, poté zadejte ‘Powershell’ a stiskněte ‘enter’ do textového pole, zde vybereme příkaz ‘Get-AppxPackage *windowsstore*|Remove-AppxPackage’. Na konci bude obchod Microsoft odstraněn z našeho týmu, vezměte v úvahu, že z provést tento proces z účtu správce.

Windows 10

V případě odebrání obchodu Microsoft ze systému Windows 10 můžeme použít stejný postup popsaný výše. Přestože se nedoporučuje aplikaci odinstalovat, protože na ní závisí mnoho programů, zejména v nejnovějších verzích tohoto operačního systému.

Jak mohu trvale odinstalovat Microsoft Store?

Z výchozích možností Windows není možné odinstalovat Windows Store. Panel tedy opět otevřeme příkazy pomocí (Win+R) a napište PowerShell.

Je důležité, abyste tento proces provedli z účtu správce, jakmile se dostanete do prostředí Shell, musíte vybrat Get-AppxPackage * windowsstore * | Remove-AppxPackage. A připraven! Nyní budete mít odstraněnou aplikaci z obchodu Microsoft Store a všechny závislosti na operačním systému.

Jako každý program nebo aplikace může i tato selhat a začít nám dělat problémy. V tomto případě je nejlepší alternativou vždy přeinstalovat Microsoft Store. A je to tím, že pravděpodobně nebudete chtít odinstalovat Microsoft Store a vaším plánem je maximálně využít všechny funkce, které nabízí.

Jaké jsou možnosti obchodu Microsoft Store?

Microsoft Store, jak jeho název napovídá, je obchod, kde najdete programy nebo aplikace nezbytné pro správné fungování Windows, aniž byste je museli hledat na webových stránkách a narazit na neštěstí v podobě získání bonusu zvaného malware. Existují však nejen aplikace specifické pro Windows, ale na oficiálních stránkách Microsoft Store najdete všechny programy a hry, které jsou k dispozici ke stažení bezpečně a snadno.

Pamatujte, že abyste si tuto aplikaci mohli užít, musíte mít na svém počítači Windows 8 nebo 10, pokud potřebujete nainstalovat Windows 10 zdarma pomocí seriálů nebo generických klíčů, můžete to udělat různými způsoby, nejschůdnější možností je zvolit verzi nabízenou společností Microsoft, abyste si aktualizaci vyzkoušeli.

Abyste jej mohli používat, nemusíte mít účet

Na rozdíl od toho, co si mnoho lidí myslí, není nutné mít účet Microsoft, abyste mohli využívat všechny výhody, které vám Microsoft Store nabízí. A může existovat několik nebo žádný z důvodů, proč si nechcete vytvořit účet Microsoft. Pokud tedy chcete vědět, jak nainstalovat aplikace Store na Windows 10 bez účtu, postupujte podle několika kroků, abyste toho dosáhli. Jsem si jistý, že ti to nezabere víc než pět minut.