Saltar al contenido

Jak odinstalovat aktualizace Google Play a ponechat tovární verzi?

13 de agosto de 2022

Při nákupu mobilního zařízení Android si můžete všimnout, že ve výchozím nastavení je dodáváno s řadou nainstalovaných aplikací souvisejících s Googlem, včetně Gmailu, Google Photos, YouTube, Play Store a dalších, samozřejmě, některé budou užitečnější než jiné.

Postupem času všechny projdou aktualizacemi, které promění rozhraní a některé možnosti použití. Pro vás tyto změny nemusí být pozitivní nebo jednoduché Považujete původní verzi za lepší?pokud ano, dnes vás naučíme, jak odinstalovat aktualizace z Obchodu Play.

Jak odinstalování aktualizací prospěje mému mobilnímu zařízení?

Máte-li zařízení nízké střední třídy, je obvyklé přijímat opatření, která vám to umožňují zachovat skladování a výkon obecně. Od malých akcí, jako je smazání historie vyhledávání na Google Play, přes zbavení se nepotřebných souborů až po odinstalování aplikací.

Co ale dělat s předdefinovanými systémovými aplikacemi, které nelze odstranit nebo odinstalovat? Obchod Google Play je jedním z nich, a i když jej nenavštěvují, ukládá velké množství dat a zabírá důležité místo ve vaší paměti. Odinstalace aktualizací je vaše nejlepší volba, získá zpět spoustu úložného prostoru a zrychlí výkon vašeho zařízení.

Selhání aplikace

Relevantním důvodem, proč se možná budete chtít vrátit k původní verzi Obchodu Play, je to, zda již začala předkládat závady jako například neotevírání, nereaguje krátce po spuštění nebo jiné známky toho, že nefunguje, jak má.

V případech, jako je tento, kde nejde to odinstalovat zcela, odstranění aktualizací je dobrá alternativa, nezapomeňte, že později jej můžete znovu aktualizovat, pokud se vám to líbí nebo potřebujete.

Obchod Play se zastaví

Pokud se vám nedávno a opakovaně stalo, že se Obchod Google Play bezdůvodně restartuje, nečekaně zastaví nebo označuje nějakou jinou chybu, i když máte stabilní připojení, možná budete muset zkusit odinstalovat aktualizace, nezapomeňte, že tato aplikace je jednou z aplikací, které Google ve výchozím nastavení integruje do systému Android.

Aktualizace aplikace často přicházejí s nějakou chybou, která je obvykle během krátké doby opravena vývojáři serveru. Ale v době, kdy někteří uživatelé obdržel vadnou verzi, Ovlivní je každodenní používání aplikace, což je problém, který se téměř vždy vyřeší pouhým návratem k původní verzi.

osoba používající telefon

Jak odinstalovat aktualizaci Obchodu Play z nastavení mobilu?

Bez ohledu na vaše důvody pro vyhledávání odstraní aktualizace z obchodu Google na vašem mobilu, postup je velmi jednoduchý a můžete to udělat ze stejného menu nastavení vašeho zařízení, stačí vstoupit do „Nastavení“, kde vyhledejte sekci „Aplikace“.

V zobrazeném seznamu vyhledejte „Obchod Google Play“, otevřete jej a vyberte „Odinstalovat aktualizace”Nakonec doufáme, že proces dokončíte, bude to stačit k tomu, aby se vaše zařízení vrátilo do verze Obchodu Play, se kterou přišlo z továrny. Pokud jste doteď zaznamenávali chybu přístupu k aplikaci, je čas otestovat, zda byla chyba vyřešena.

Jaké kroky je třeba podniknout, abyste znovu aktivovali Obchod Play jako správce stahování?

Existuje možnost, že ani po návratu k původní verzi aplikace Obchod Google Play stále nereaguje správně. Než to vzdáte, měli byste zvážit další možnosti, jako je uvolnění úložiště, změna síťového připojení a odstranění mezipaměť a data správce stahovánípro pozdější:

  • Znovu přejděte do nabídky „Nastavení“ vašeho mobilu
  • V sekci aplikací opět najdeme «Aplikace», hledáme tlačítko «Více» v pravém horním rohu obrazovky.
  • Z výsledných možností vyberte „Zobrazit systémové aplikace“.
  • Najdete „Správce stahování“, klikněte na něj.
  • Nyní v tlačítku „Úložiště“ vyberte „Vymazat mezipaměť“ a „Vymazat data“

Pokud vás například zajímá řešení chyby 504 v Google PlayStore, můžete provést jiné postupy, ale obvykle je po smazání dat správce stahování vyřešeno selhání služby aplikace, takže může jít hned zkontrolovat.

služby google play

Jaký je způsob, jak zakázat služby Google Play?

Nyní, pokud rozhodně nechcete mít aplikaci Obchod Play na svém mobilním zařízení, tedy nestahujte žádný program z katalogu, který je na něm dostupný, a to buď proto, raději použijete jiný obchod nebo protože to nepovažujete za nutné, můžete přistoupit k deaktivaci aplikace na vašem mobilním telefonu.

Alternativně můžete raději ponechat a stáhnout Play Store pro PC, prostřednictvím několika programů je možné provést tuto akci, se kterou budete moci pokračovat v získávání různých nástrojů, které nabízí, jako byste to měli v mobiluale bez problémů, které nyní prezentujete.

Způsobuje poruchu v propojených aplikacích

Nejprve zvažte deaktivaci Obchodu Play, protože na něm závisí správné fungování dalších aplikací patřících společnosti Google, jako je Gmail nebo Mapy Google, takže když zakážete jejich provoz, tyto aplikace s největší pravděpodobností nebudou fungovat správně nebo se ani nespustí.

Nyní, když jste si vědomi důsledků a přesto se chcete zbavit Google Play, musíte přejít na „Nastavení“ > „Aplikace“ > „Správce aplikací“ a zaškrtnout „Všechny aplikace“ a vyhledat „Služba Google Play“ a při otevření vyberte „Deaktivovat“, s tímto nebude fungovat na vašem mobilním telefonu, i když jej můžete aktivovat jindy.