Saltar al contenido

Jak odesílat a přijímat textové zprávy SMS mezi zařízeními přes Bluetooth

23 de julio de 2022

Dnes je možné mluvit s jinými lidmi prostřednictvím internetu. Co se ale stane, když pronájem našeho mobilu skončí a my nebudeme poblíž Wi-Fi připojení? No, je možné udržovat komunikaci přes Bluetooth, pro ně musíte vědět, jak to funguje a jak se používá Bluetooth. Z toho důvodu vám to ukážeme v tomto článku jak odesílat a přijímat textové zprávy SMS mezi zařízeními prostřednictvím Bluetooth. A také vám prozradíme, které aplikace jsou na to nejlepší.

Jak odesílat a přijímat textové zprávy SMS mezi zařízeními přes Bluetooth

Existuje několik alternativ, jak tento proces provést. Nejprve vám však chceme říci o tom, ve kterém v některých případech není třeba stahovat aplikace třetích stran. Tato metoda zahrnuje použití nativní aplikace pro zasílání zpráv ve vašem mobilu. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Správně aktivujte Bluetooth na obou mobilech a spárujte je.
 2. Na odesílajícím mobilu otevřete aplikaci pro zasílání zpráv. V systému Android nejsou všechny kompatibilní s touto metodouproto vám doporučujeme stáhnout si aplikaci pro zasílání zpráv Google, což je.
 3. Otevřete chat a vyberte SMS, kterou chcete odeslat. Poté stiskněte tři tečky v pravém horním rohu rozhraní. Poté stiskněte «Podíl».
 4. V zobrazené nabídce vyberte „Bluetooth“ a klikněte na název přijímacího zařízení.
 5. Na mobilním telefonu, který bude přijímat SMS, musíte datový přenos přijmout. Po dokončení procesu zobrazte nabídku oznámení a vyberte přijatou zprávu. Bude odeslán jako soubor .HTML, takže K zobrazení budete muset použít prohlížeč..

Tímto způsobem můžete odesílat a přijímat textové zprávy SMS mezi zařízeními přes Bluetooth pomocí aplikace pro zasílání zpráv ve vašem mobilu. Ve skutečnosti, Není to nejpohodlnější ani nejpraktičtější způsob, jak to udělat., protože má určité nevýhody. Například:

 • Najednou lze odeslat pouze jednu SMS.
 • Zprávy nelze zobrazit v aplikaci pro zasílání zpráv přijímajícího mobilního telefonu, ani se tam neukládají. To může být nepříjemné, zvláště při jeho hledání.
 • to je nebezpečný Pokud je tedy odesílající mobil infikován malwarem, bude přenesen na přijímající mobil.
 • Není kompatibilní s některými zařízeními.

Z toho důvodu, pokud se chcete těmto nevýhodám vyhnout, můžete si stáhnout aplikaci, která vám umožní provádět stejný proces, jen pohodlněji. Pokud máte mobilní telefon Samsung, který se nepřipojuje k Bluetooth, musíte tento problém vyřešit.

Nejlepší aplikace pro odesílání textových zpráv SMS mezi zařízeními přes Bluetooth

Hlavní výhodou obchodu s aplikacemi na našich mobilech je, že máme přístup k tisícům aplikací, protože jejich vývoj je decentralizovaný. To znamená, že každý vývojář může přinést na trh nápad, který inovuje ve svém oboru.

Přesně to se stalo s telekomunikacemi. V dnešní době je možné si stáhnout aplikace, které vám umožní odesílat a přijímat textové zprávy SMS mezi zařízeními přes Bluetooth způsobemA rychlé, pohodlné a jednoduché. Proto vám nyní povíme o dvou nejlepších.

Bridgefy

Tato aplikace, dostupná pro Android a iOS, usnadňuje komunikaci mezi mobilními telefony pomocí sítě Bluetooth, takže není potřeba žádný přístup k internetu. Má 4 způsoby nebo formy komunikace; nejzajímavější jsou:

 • Režim Peer-to-Peer: můžete soukromě chatovat s ostatními lidmi, kteří jsou v dosahu 100 metrů.
 • Režim sítě: rozšiřuje dosah komunikace pomocí signálu Bluetooth z jiných mobilních zařízení jako antény opakovače. Tímto způsobem bude osoba 1 schopna hovořit s osobou 3, pokud signál zesílí osoba 2. Tím se zvýší dosah ze 100 na 200 metrů. Y provoz může neomezeně pokračovat pokud existují zařízení se zapnutým Bluetooth.

air-chat

Dostupný pouze pro iOS, tato aplikace umožňuje odesílat šifrované textové zprávy do blízkých zařízení přes Bluetooth. Stejně jako předchozí je nutné, aby obě strany měly nainstalovanou aplikaci, aby mohly komunikovat.

bluetooth připojení

Jednou z jeho velkých výhod je, že stejně jako předchozí aplikace nemusíte být připojeni k internetu pomocí mobilních dat nebo wifi, aby to fungovalo.

Doufáme, že vám tento článek pomůže a budete moci posílat své zprávy i při připojení dvou zařízení Bluetooth současně na Androidu, takže toho využijte.