Saltar al contenido

Jak odemknout mobilní telefon Android, pokud zapomenete vzor nebo heslo? – Velmi snadné

3 de agosto de 2022

Může se stát, že jste zapomněli svůj Android vzor nebo heslo, první věc, kterou byste měli udělat, je zůstat v klidu a zastavte testování s možnými vzory nebo hesla, která by podle vás mohla fungovat. Pamatujte, že každý mobilní telefon je jiný, jako v případě odemykání mobilního telefonu Motorola pomocí vzoru, kódu PIN nebo hesla.

Existují způsoby, jak odemknout telefon Android poté, co jej zamknete vlastním zabezpečením, ale příště si nezapomeňte zapsat heslo nebo vzor nebo alespoň zadat jednodušší.

Odemkněte mobilní telefon Android 4.4 KitKat nebo starší verze

Proces odemknutí zařízení, pokud jste zapomněli gesto nebo heslo, je u této verze Androidu mnohem jednodušší než u aktuální verze.

Nyní, poté, co jste pětkrát nesprávně zadali gesto nebo heslo pro odemknutí, se na obrazovce okamžitě objeví zpráva, která říká „Zapomenutý vzor«nebo «Zapomenout heslo».

Klikněte na tuto možnost a poté musíte zadat svůj e-mail a heslo Google, což je e-mail, se kterým je váš telefon propojen. Nyní stačí změnit heslo nebo vzor a voila, máte opět přístup do telefonu.

Pokud máte telefon Samsung, toto je řešení pro vás

Pokud máte telefon Samsung, máte již vytvořený účet a aktivovaný ve Find My Mobile při nastavování telefonu. To je důvod, proč je to váš nejlepší nástroj k odemknutí mobilního telefonu Samsung, pokud jste zapomněli heslo nebo vzor.

Vstupte přes svůj počítač na oficiální stránky Najít můj mobil a zadejte svůj e-mail a heslo Samsung. K tomu je nutné mít zapnutý mobil a připojený k internetu. Je to také další způsob, jak sledovat a uzamknout ztracený nebo odcizený telefon Samsung.

Jakmile zadáte svůj účet Samsung, uvidíte své telefonní číslo a zařízení, které aktuálně máte. Poté klikněte na „odemknout zařízení“, tuto možnost najdete v nabídce na pravé straně stránky.

Na telefonu se objeví okno, do kterého musíte zadat heslo Samsung a voila, budete mít opět přístup k mobilu.

Odemkněte Android 5.0 a vyšší

Nyní, pokud máte mobilní telefon s Androidem 5.0 nebo vyšším a zapomněli jste svůj bezpečnostní vzor nebo heslo, měli byste to zkusit alespoň pětkrát s gestem nebo heslem, které by podle vás mohly fungovat.

Poté se na obrazovce objeví zpráva, že musíte počkat několik sekund, abyste to mohli zkusit znovu, a ve spodní části stránky budete mít tři možnosti „Tísňové volání“, „Odblokovat pomocí Googlu“ buď «obnovovací kolík“.

Klikněte na «Odblokujte pomocí Googlu» buď «Kolík pro obnovení», a zadejte požadované informace níže. Okamžitě se vám objeví nabídka, kde si vyberete nové zabezpečení, které chcete na mobil umístit a je to, můžete libovolně zadat.

Systém Android 5.0

Pokud žádná z možností nefunguje

Možná si nepamatujete své gmail mail nebo vaše heslo a hned máte dva problémy, pro tyto případy je řešením zformátovat telefon. Nevýhodou této možnosti je, že z telefonu vymažete všechny své informace.

Chcete-li to provést, podržte současně tlačítko pro snížení hlasitosti a tlačítko napájení. Poté na obrazovce uvidíte možnost “Obnovení továrního nastavení” pomocí tlačítka hlasitosti vyberte tuto možnost a počkejte, až se naformátuje.

Nejprve si však musíte pamatovat, zda má vaše zařízení ochranu před obnovením továrního nastavení. Tato možnost je automaticky aktivována a jedná se o možnost zabezpečení pro případ odcizení vašeho zařízení.

Pokud ano, při opětovném spuštění telefonu se vás zeptá na vaše údaje Google, pomocí kterých byl váš telefon zaregistrován. Dost znovu zadejte informace o svém účtu a připraven.

Nakonec, naše nejlepší doporučení, jak se vyhnout tomuto typu nepříjemností, je, že když se rozhodnete umístit ochranu na svůj mobilní telefon, zapište si heslo nebo gesto pro odemknutí. S cílem abys nezapomněl a nemůžete najít způsob, jak znovu zadat svůj mobil.